Bugatti Chiron: Majiteľ tohto auta pochádza zo Slovenska. Za auto v dražbe zaplatili 3,32 milióna eur.

Bugatti Chiron zo Slovenska: V parížskej dražbe sa predal za rekordnú cenu. Nový majiteľ vysolil milióny eur!

V tohtoročnej parížskej dražbe luxusných áut v RM Shoteby’s sa trhali rekordy. Súhrnná suma za predané autá dosiahla takmer 24 miliónov eur.

Nový majiteľ kúpil unikátne auto Bugatti Chiron s výrobným číslom 42 cez dražbu na telefón a v automobilovom svete išlo o kúpu roka. Koľko za luxusný kúsok patriaci slovenskému priemyselníkovi zaplatil?

Luxus: Interiér je zo svetlohnedej kože, volant z karbónových vlákien.
Luxus: Interiér je zo svetlohnedej kože, volant z karbónových vlákien.
Archív

Vyvolávacia cena Bugatti Chiron, ktoré bolo súčasťou bohatej zbierky automobilov patriacej bohatému slovenskému zberateľovi z juhu Slovenska, začínala na sume 3,1 milióna eur. Nakoniec ho neznámy dražiteľ, ktorý sa aukcie zúčastnil cez telefón, kúpil za 3,32 milióna eur. Komentátori konštatovali, že auto slovenského zberateľa si “ukradlo” celú show pre seba a bolo bezkonkurenčným trhákom večera. Oprávnene.

Magická päťstovka: Reálne dokáže Chiron „vytiahnuť“ na 450 kilometrov za hodinu.
Magická päťstovka: Reálne dokáže Chiron „vytiahnuť“ na 450 kilometrov za hodinu.
Archív

Bugatti Chiron je zaujímavé tým, že ročne sa vyrobí iba 70 kusov a celkovo sa z tohoto typu vyrobí iba 500 áut. Kúpna cena auta priamo z automobilky je 2,4 milióna eur, avšak je naň poradovník a dlho sa naň čaká. Tachometer Chironu sa končí na číslici 500, reálne však má tento osemlitrový šestnásťvalec s výkonom 1500 koní elektronicky obmedzenú maximálnu rýchlosť “iba” na 420 kilometrov za hodinu.