Falošné tehotestvo: Niektoré ženy chcú pozitívnym tehotenským testom dotlačiť partnera pred oltár, iné žiadajú peniaze.

Biznis s tehotenskými testami: Na oklamanie či vydieranie milenca vám stačí 20 eur

Obchod s tehotenskými testami sa uchytil aj v Česku a Poľsku. Ostrieľané obchodníčky garantujú, že vám "vyrobia" kvalitný pozitívny test tesne pred odoslaním. Výsledok bude viditeľný a čiarky nebudú vyblednuté.

Podnikavé Češky si osvojili diabolský „biznis plán“, ktorý pred časom rozvíril hladinu v Spojených štátoch amerických a vystrašil nejedného záletníka - predávajú pozitívne tehotenské testy.

O zákazníčky vraj nie je núdza. Aj za riekou Moravou sa nájde dostatok žien, ktoré sú ochotné urobiť čokoľvek, aby si udržali partnera a za cenu podvodu ho dotlačili pred oltár.

Nájdu sa i také, čo chcú narodením potomka vydierať zámožného milenca. Pozitívny tehotenský test si možno u našich západných susedov kúpiť za pár desiatok eur - priemerná cena sa pohybuje okolo dvadsať eur.

Z Ameriky do Európy

Príchod nového člena rodiny na svet je zaťažkávajúcou skúškou pre rodinný rozpočet, nemenej stojí i jeho výchova v nasledujúcich rokoch. Aj budúce matky v Česku už objavili spôsob, ako sa bez väčšej námahy a rizika dostať k peniazom a pripraviť sa na neľahké časy. Podľa vzoru z Ameriky ponúkajú cez internet pozitívny tehotenský test. A nie sú jediné.

Katolícke Poľsko je ďalšou z krajín starého kontinentu, kde sa veselo obchoduje s tehotenskými testami. Príkladom je server allegro.pl - po zadaní slovného spojenia „test ciążowy - pozytywny“ do vyhľadávača sa objavia ponuky. Jeden pozitívny tehotenský test vyjde spravidla na dvadsať zlotých, čo je zhruba päť eur.

V Amerike to je o čosi viac - na portáli craigslist sa ceny pohybujú po prepočítaní na eurá v jednotkách i desiatkach eur. Prezieravé obchodníčky sa snažia klientky nalákať na slogany typu „Chceš, aby ťa konečne požiadal o ruku? Chceš si vystreliť z mamy, otca alebo priateľov?“ - spravidla nasledované ubezpečením: „Je mi jedno, na čo to použiješ. Ponúkam pozitívny tehotenský test.“

U našich západných susedov sa obchod s testami údajne ešte len rozbieha, no niektoré tehotné dokážu napriek tomu predať za deň aj dvadsať testov.

Ostrieľané obchodníčky garantujú, že test „vyrobia“ tesne pred odoslaním, výsledok bude viditeľný, čiarky nebudú vyblednuté. „Ponúkam len testy top značiek (posielam v súprave), ak by si to chcel partner overiť u rôznych firiem. Ak máte nejaké otázky, pošlite mi správu...“ možno sa dočítať v jednom z inzerátov. To iba potvrdzuje, že tehotné podnikateľky myslia skutočne na všetko.

Svadba či skúška

Ženy ponúkajúce pozitívne tehotenské testy nemajú záujem o zverejnenie identity, čo je v prípade nekalého biznisu pochopiteľné. Jediným kontaktom býva zvyčajne e-mailová adresa, občas sa objaví telefónne číslo. Keď im zavolá novinár, rezolútne všetko poprúa vyhovoria sa na to, že niekto zneužil ich číslo. Kupujúcimi sú v drvivej väčšine ženy.

Dôvody, ktoré ich k tomu vedú, sú rovnaké, ako majú ženy v Poľsku či USA. Spravidla nie je ich zámerom pobaviť partnera, vystreliť si z okolia či pomstiť sa ženatému milencovi.

Ženy, ktoré sa rozhodnú obalamutiť partnera falošným tehotenským testom, zvyčajne nevedia, ako si ho udržať a prípadne ho prinútiť na sobáš. Veria, že im v tom pomôže tehotenstvo. Hoci predstierané. Niektoré si z hrozby tehotenstva urobia jednoducho biznis a milenca tým vydierajú - či už finančne, alebo emocionálne.

Ďalšou skupinou sú dámy, ktoré partnera iba testujú. Chcú vedieť, ako sa zachová, keď zistí, že sú tehotné, či ich bude nútiť, aby podstúpili interrupciu, alebo sa im rytiersky vrhne okolo krku s prísľubom, že sa o ne postará.

Istý zárobok

Keďže tehotenský test stojí od troch do päť eur, pri cene dvadsať eur za ten pozitívny ide o nanajvýš výhodnú investíciu. Akčné tehotné mamičky, ktorým neprekáža etický a morálny rozmer kontroverzného podnikania, si tak môžu za deväť mesiacov zarobiť aj na výbavu pre budúceho potomka.

Psychológ Jeroným Klimeš varuje, že hra s ohňom sa ženám môže poriadne vypomstiť. „Ide o mimoriadne riskantný spôsob testovania partnera. Namiesto dôkazu o láske sa môže dotyčná dozvedieť, že ju partner opúšťa. Priznanie, že šlo len o skúšku či hru, nemusí zabrať, pretože taká situácia môže nezvratne naštrbiť partnerskú dôveru.“

A nemusí sa to skončiť len rozchodom. V susednom Poľsku hrozí za zneužívanie tehotenských testov väzenie. Manželstvo uzatvorené na základe falošného tehotenského testu môže súd zrušiť.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní