Robert Fagenson (vľavo) na tipovanie odkázaný nie je. Celkom slušne si ním ale prilepšil.

Boháč z Wall Street skúšal šťastie v lotérii: Vyhral po 20 rokoch

Obchodník z Wall Street sa rozhodol vyskúšať, či tipovanie v lotérii funguje. Po dvadsiatich rokoch zarobil vyše 65 tisíc dolárov.

Na peniaze z tipovania odkázaný nie je. Šéfuje maklérskej firme a na Manhattane má byt za 2,8 milióna dolárov. Načo potom skúšal šťastie v lotérii? Z čistej zvedavosti.

Američan Robert Fagenson tvrdí, že tikety vypĺňal dvakrát týždenne presne dve desaťročia. Zakaždým si zvolil tú istú skupinu čísel. Koncom decembra mu cifry priniesli druhé miesto v newyorskej lotérii a prilepšil si o 65 243 dolárov. Uhádol päť čísel zo šiestich.

Rodinné dátumy

Šesťdesiatšesťročný Fagenson strávil väčšinu svojej kariéry na newyorskej burze. Lotériu sa rozhodol vyskúšať, aby videl, či vôbec je možné uspieť s náhodným súborom čísel. „Chcel som vedieť, či to funguje. Teraz vidím, že áno,“ vyhlásil úspešný burzový maklér.

Skupinu čísel, ktorú používal dvadsať rokov, si zvolil prozaicky – k dátumu narodenia manželky pridal dátum výročia a narodenia svojich dvoch dcér.

Pochopiteľne, kým mu čísla priniesli šťastie, na tipovaní aj stratil. Investoval dohromady 5 800 dolárov. Výherná suma Fagensona motivovala natoľko, že by rád v tipovaní pokračoval. Prakticky sa mu vrátil peňažný dar, ktorý v roku 2011 poslal zvieraciemu útulku na Long Islande.


  • Plus7dni.sk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní