EXKLUZÍVNA SPOVEĎ Manželka Františka Gauliedera: Neexistuje, že to bola samovražda!

Zuzana Gauliederová prežila po boku svojho manžela všetky jeho politické turbulencie. Vždy si vypočul jej názor a konzultoval svoje aktivity. Spolu s ňou, jeho synom Henrichom a s ich priateľmi sme zrekonštruovali udalosti osudného piatku.

„Priviezol ma ráno z nemocnice, bola som po vážnej operácii. Doma ma čakal koláč, ktorý upiekol môj syn Henrich, vie, že ho mám rada. Ferko išiel zapáliť otcovi sviečku na hrob, vždy sme chodili. Tento rok sme plánovali ísť na hrob na Jozefa. Cestou sme sa chceli zastaviť v Dusle a kúpiť hnojivo na trávnik. Lenže, keď sme zistili, že v sobotu je podniková predajňa zavretá, Ferko povedal, že on tam skočí v priebehu týždňa. Tak to aj bolo. V piatok ráno ma priviezol domov, poprosil ma, aby som mu uvarila jeho obľúbené lečo. Povedal, že ide kúpiť to hnojivo, zastaví sa zapáliť otcovi sviečku a potom ešte nakúpi v Kauflande a príde domov,” rekapituluje pani Zuzana udalosti toho dňa.

Gaulieder zomrel za záhadných okolností: Čo si o smrti otca myslí jeho syn?

František a Zuzana Gauliederovci: Poznali sa od svojich pätnástich rokov, manželmi boli 42 rokov.
František a Zuzana Gauliederovci: Poznali sa od svojich pätnástich rokov, manželmi boli 42 rokov.
Archív Z.G.

František a Zuzana Gauliederovci: Poznali sa od svojich pätnástich rokov, manželmi boli 42 rokov. Archív Z.G

Lenže situácia sa skomplikovala. Popoludní, keď už mal byť podľa plánov František Gaulieder (✝66) na ceste domov z nákupov, sa zrazu nehlásil. Nedovolala sa mu manželka, ani kamarát Jozef, ani syn Henrich.

Tragédia na koľajniciach: Vlak zrazil bývalého poslanca Františka Gauliedera (†66)! Siahol si na život sám?

Mysleli si, že dostal infarkt

„Ráno mi spomínal, že sa necíti dobre. V noci na piatok spal veľmi málo, telefonoval s naším synom Richardom, ktorý žije v USA. Je tam časový posun deväť hodín a chlapi sa zarozprávali. Ferko mal dlhodobo problémy s vysokým tlakom, hrozil mu infarkt, vedel, že keby sa necítil dobre, má si hneď zavolať záchranku,“ hovorí pani Zuzana. František volal v priebehu dňa aj synovi Henrichovi a povedal mu, že mu nie je dobre, že si chvíľku potrebuje posedieť v aute a potom pôjde domov. A potom už nedvíhal telefón.

VIDEO Záhadné okolnosti smrti exposlanca Gauliedera (†66): Vieme šokujúce skutočnosti

Spustila sa rozsiahla pátracia akcia, rodina zalarmovala políciu, rodinná priateľka obvolávala nemocnice, či tam nedoviezli pacienta s infarktom. Syn s priateľmi prehľadával okolie odparkovaného auta.

Auto: Našli ho zamknuté a telefón bol vnútri. V kufri bolo hnojivo, ktoré nakúpil v Dusle v ten istý deň. Plánoval v sobotu hnojiť trávnik.
Auto: Našli ho zamknuté a telefón bol vnútri. V kufri bolo hnojivo, ktoré nakúpil v Dusle v ten istý deň. Plánoval v sobotu hnojiť trávnik.
Anka Žitná

Auto: Našli ho zamknuté a telefón bol vnútri. V kufri bolo hnojivo, ktoré nakúpil v Dusle v ten istý deň. Plánoval v sobotu hnojiť trávnik. Foto: Anka Žitná

Naveľa, pomocou počítača sa im podvečer medzi deviatou a desiatou podarilo lokalizovať mobilný telefón. Bol zamknutý v aute.

Bezpečnostný analytik šokuje: Samovražda ani omylom, Gauliedera určite zavraždili!

Stopa sa stratila

Medzitým už na mieste boli aj policajti s pátracími psami a rodina priviezla použité oblečenie Františka Gauliedera. Pes chytil stopu v okolí auta,no potom sa stopa stratila. Akoby sa muž od svojho auta nevzdialil.

Nebankovka SaS obrala stovky ľudí o milióny. K peniazom sa dostali len vyvolení politici

Hľadali aj v okolí železničnej trate, pes však nikde nezachytil žiadnu stopu nezvestného muža. Dalo by sa pritom očakávať, že ak by bol v okolí, našli by ho.

„Hľadali sme do noci. Potom nás poslali domov. Keď mi nadránom volali, povedali mi iba: Máme problém. Našlo sa telo. Podľa opisu by to mohol byť váš otec, je potrebné, aby ho niekto z rodinných príslušníkov prišiel identifikovať,“ hovorí syn Henrich.

Smutné správy z Čiech: Zomrela speváčka Věra Špinarová (†65)!

Na čom pracoval František Gaulieder a čo sa dialo v dňoch predtým, ako prišiel o život? Čo bolo na kompromitujúcich fotografiách, o ktorých bezprostredne po udalosti začali hovoriť ľudia blízki primátorovi Galanty Petrovi Paškovi? Súvisí tragédia s tým, že mal Gaulieder už onedlho byť jedným z kľúčových svedkov v kriminálnej kauze primátora Pašku? Viac si prečítajte v týždenníku PLUS 7 DNÍ.

Neprehliadnite ani ďalšie TRENDové témy na Pluska.sk:

  • Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].