Peniaze hýbu svetom. Alebo skôr títo boháči?

Majstri peňazí: Títo najvplyvnejší ľudia hýbu svetom financií. Denne manipulujú s miliardami!

Magnáti, ktorí ovládajú tok miliárd eur. Manažéri a veritelia, ktorí majú pod palcom celú globálnu ekonomiku. Forbes zverejnil rebríček ekonomicky najvplyvnejších ľudí. Všetci sú to muži.

1. Stephen Swartzman

Bydlisko: New York

Čisté imanie: 10,2 mld. dolárov

Majetok, ktorým manipuluje: 344 mld. dolárov

Riaditeľ Blackstone Group po expandovaní do Inde vlastní 30 miliónov metrov štvorcových kancelárskych priestorov. To je len chabá časť jeho hnuteľných a nehnuteľných majetkov, ktorými zasahuje do svetovej ekonomiky.

Foto: Forbes

2. David Tepper

Bydlisko: Miami Beach

Čisté imanie: 11,4 mld. dolárov

Majetok, ktorým manipuluje: 18 mld. dolárov

Manažér veľkých investičných fondov David Tepper si myslí, že kvôli Číne sú trhy viac uvoľnené. „Pokiaľ ide o akciové trhy, bavíme sa o reálnej trhovej hodnote, ktorá kompenzuje všetky zlé udalosti, napríklad aj nepredvídaný volebný výsledok,“ vyjadril sa.

Foto: Forbes

3. Jamie Dinon

Bydlisko: New York

Čisté imanie: 700 miliónov dolárov

Majetok, ktorým manipuluje: 2,4 biliónov dolárov

Muž s kľúčmi do najväčšej americkej banky Dimon dohliada na inštitúciu, ktorá manipuluje 5 biliónmi dolárov denne! Pre nás, ekonomických „smrteľníkov“, nepredstaviteľná čiastka peňazí.

Foto: Forbes

4. Warren Buffett

Bydlisko: Omaha

Čisté imanie: 68,5 mld. dolárov

Majetok, ktorým manipuluje: 552 mld. dolárov

Buffett je veľkým fanúšikom kníh o investovaní. Všetkým odporúča čítať ich stále dookola. Dokonca sám jednu vydal. Kniha s názvom 2016 List investorom obsahuje jeho zaujímavé výroky a myšlienky. Jednou z nich je, že deti, ktoré sa narodili v Amerike, sú „tou najšťastnejšou plodinou v histórii.“

Foto: Forbes

5. Ken Griffin

Bydlisko: Chicago

Čisté imanie: 7,6 mld. dolárov

Majetok, s ktorým manipuluje: 25 mld. dolárov Manažér niekoľkých investičných fondov celý život buduje firmu, ktorá je najväčším obchodníkom s akciami v USA. „Veľké firemné tímy sú vášnivé. Milujú riešiť dôležité problémy našej doby a chcú vždy vyhrať. Som rád, že som súčasťou takého tímu, ktorý sa nebojí riskovať a je schopný konať skôr, ako ktokoľvek iný,“ hovorí Griffin o svojej práci.

Foto: Forbes

Aj keď slovenskí bankári manipulujú s podstatne nižšími finančnými prostriedkami, patria medzi najbohatších ľudí v republike. Kto stále drží opraty vplyvu v bankovníctve a hospodári s nezanedbateľným imaním sa dočítate v najbližšom vydaní Týždenníka PLUS 7 DNÍ!


  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní