Od Podbanského k Štrbskému Plesu

VIDEO Kopy spílených stromov na Podbanskom zatienia aj Kriváň

Obraz, ktorý na Slovensku všetci dôverne poznáme. Kopy dreva naukladané pri ceste, kamióny naložené drevom, vagóny plné dreva, zvuk motorových píl v lesoch a rúbaniská.

Stromy padajú jeden za druhým, holín pribúda a človeka sa pri pohľade na pne zmocňuje hnev. Písali sme o tom už viackrát - na Čertovici sme narátali za dve hodiny trinásť plne naložených kamiónov, ktoré viezli drevo z Liptova smerom na Horehronie a z Horehronia smerom do Liptova. Trocha sa to podobalo na kyvadlovú dopravu.

Takto si predávame Slovensko: Trinásť nákladiakov za dve hodiny

Od Podbanského k Štrbskému Plesu
Od Podbanského k Štrbskému Plesu
Foto: Viktor Malý

Písali sme aj o Horehroní a pod článkom sa hromadili reakcie čitateľov ktorí pridávali ďalšie a ďalšie miesta, kde sa vo veľkom rúbe. Vlastne, veselo sa rúbe na celom Slovensku.

Vyplienené Horehronie: Slovenské lesy sa menia na obrovské golfové ihrisko

Prišlo aj na Podbanské

Vysoké Tatry nie sú výnimka. V posledných dvoch týždňoch sme dvakrát prechádzali cez Podbanské smerom k Štrbskému Plesu a našli sme tam to, čo si môžete pozrieť na našich fotografiách aj na videu.

Od Podbanského k Štrbskému Plesu
Od Podbanského k Štrbskému Plesu
Foto: Viktor Malý

Pohľadu z cesty na končiare bránia kopy dreva. Prvý raz bolo tých kôp dreva podľa nás viac, do týždňa časť z nich zmizla. Zostali iba triesky a ťažkými mechanizmami rozjazdená zem. A to sú vraj Vysoké Tatry náš národný poklad.


  • bub
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní