Vyberte si aplikácie vo Windows Store.

Windows 8: Vyberte si aplikácie vo Windows Store

Kauzy
Milan Šimák

Operačný systém Windows 8 obsahuje okrem veľkého množstva zmien aj nový Windows Store, kde si môžete stiahnuť aplikácie. Touto zmenou chce spoločnosť vytvoriť jednotné prostredie pre počítače, tablety aj telefóny. Vo Windows Store je však oproti konkurencii zatiaľ veľmi málo aplikácií, ale denne pribúdajú stovky ďalších. Vybrali sme pre vás také, ktoré vám uľahčia prácu aj vás zabavia.

Remote Desktop

Foto: archív

Stalo sa vám niekedy, že by ste potrebovali prístup k údajom na svojom domácom počítači v práci alebo na zahraničných cestách? Tento problém rieši vďaka technológii Remote FX aplikácia, ktorá sprístupní vaše dáta, nech ste kdekoľvek.

Jamendizer

Foto: archív

Vďaka tejto aplikácii môžete objavovať a počúvať hudbu zdarma. V databáze Jamendo sa nachádzajú tisícky úplne legálnych skladieb. Z nich si môžete vytvárať playlisty a sťahovať si ich do akéhokoľvek zariadenia s aplikáciou.

Barcode generator

Foto: archív

Aplikácia vám umožní vytvárať si 2D čiarové kódy. Tie obsahujú informácie o vás a fungujú ako virtuálna vizitka. Po vytvorení ich môžete používať na sociálnych sieťach ako Twitter a Facebook alebo v e-mailovej korešpondencii.

Skyscanner

Foto: archív

Softvér pre vás vyhľadá na mieru ušitý let z viac ako milióna možností v ponukách tisícky leteckých spoločností. Keď aplikácia let nájde, prepojí vás priamo na web leteckého prepravcu alebo cestovnú kanceláriu.


  • Milan Šimák
VIDEO Plus 7 Dní