Agent Mulder prekvapuje: Scullyová, vedela si to o ňom?

Z niečoho žiť musí, a tak sa David Duchovny pred rokmi rozhodol kývnuť na ponuku, ktorá mu žánrovo nie je príliš po chuti. Scenár sa dnes opakuje.

David Duchovny (55) nie je veľkým fanúšikom sci-fi. Herec pritom stvárňuje agenta Foxa Muldera v známom seriáli Akty X, ktorý do tohto žánru spadá.

Tvorcovia seriálu sa snažia predbiehať dobu a občas sú presvedčení, že to, čo vymysleli, sa o niekoľko rokov naozaj stane skutočnosťou. To sa nestalo v prípade posledného filmu, kde tvorcovia predpokladali, že dnes už bude bežná výmena ľudskej hlavy.

Čítajte viac:

FIKCIA: Akty X pokračujú. V pilotnom diely si zahrá Fico

„V skutočnosti to, čo naozaj rezonuje v tomto seriáli, je ľudskosť sveta postáv,“ hovorí herec. Dodáva, že seriál je módny napriek tomu, že sa nesnaží byť súčasný. „Konšpirácie budú vždy pre ľudí zaujímavé, vždy tu boli s nami,“ vysvetľuje herec atraktívnosť seriálu Akty X.

Kultovka o paranormálnych javoch sa po trinástich rokoch opäť vracia na scénu. Po boku agenta Foxa Muldera sa opäť objaví aj jeho neodmysliteľná partnerka Dana Scullyová alias Gillian Anderson (46). Herci už stihli absolvovať aj bozkávaciu scénu.


VIDEO Plus 7 Dní