Súťaž Elite Model Look bude hľadať po krásnych ženách už aj modelov.

Aj muži chcú byť modelmi: Elite Model Look bude už i pre chlapcov

Adela Banášová sa ako šestnásťročná túžila stať topmodelkou. Dnes bude o osude modeliek aspoň rozhodovať v súťaži Elite Model Look.

Vo svojich detských izbách sníva o modelingovej kariére, cestovaní, luxusnom oblečení a samozrejme vysokých príjmoch čoraz viac ľudí. Kedysi k nim patrili aj Michaela Kocianová, Denisa Dvořáková, Adriana Čerňanová či Denisa Dvončová. Vďaka tomu, že sa prebojovali do finále súťaže Elite Model Look, dnes žijú svoj sen top modeliek, ktorých jedinou starosťou je vyzerať dobre.

„V podstate to tak nejako je, ale kým sa dostanete na nejakú úroveň, musíte vynaložiť veľa driny. Bez makania a odriekania by som sa tam, kde som dnes nedostala. Veľkú zásluhu na tom má aj moja agentúra a agenti, ktorí mi verili,“ povedala nám topmodelka Michaela Kocianová, ktorá sa zakrátko po výhre v Elite Model Look sťahovala z paneláka v Trenčíne do New Yorku.

S mužským osadentvom

Dnes šancu na rozprávkový život agentúra Elite Model Look ponúka nielen dievčatám, ale po prvýkrát vo svojej histórii aj chlapcom.

„Celosvetovo je veľký nárast pánskeho modelingu, takže sme aj my museli na túto situáciu zareagovať. Musím sa ale priznať, že sa mi do mužského modelingu veľmi nechcelo. Vedel som, že je veľa krásnych chlapcov, ale podhodnotil som ich potenciál. Bol som presvedčený, že na kastingy neprídu, ale opak bol pravdou. Spolu s dievčatami ich bolo takmer deväťtisíc,“ hovorí pyšne riaditeľ agentúry Saša Jány.

Dodáva, že vo finále bude súťažiť dovedna dvanásť chlapcov a dvanásť dievčat, z ktorých porota vyberie víťazov. Tí pocestujú na svetové finále do Číny, kde budú bojovať o svetové kontrakty.

Banášová skúšala tiež

Domáce finále sa tradične bude konať v luxusnom prostredí Španielskej sály Pražského hradu. Finalisti sa predvedú v modeloch značiek ako Vivienne Westwood, Jean Paul Knott či Dior.

O budúcich modelkách a modeloch bude rozhodovať napríklad topmodelka a ambasádorka súťaže Schwarzkopf Elite Model Look Pavlína Němcová ale aj moderátorka Adela Banášová, ktorá ako šestnásťročná tiež túžila po modelkovskej kariére.

„Prihlásila som sa na Elite Model Look, dostala som sa do finále, no za najväčší úspech považujem, že som bola vtedy na izbe s Andreou Verešovou,“ spomína na zašlé roky svojským humorom.


  • Plus7dni.sk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní