Jennifer Garnerová (43) a Violet (10)

Ako by im z oka vypadli: Prekročia deti celebrít tieň slávnych rodičov?

Čo robia deti slávnych rodičov, ktoré akoby im z oka vypadli?

Vangličtine tomu hovoria „mini-me“, teda malá/ý ja. Niekedy je to len otázka správneho záberu či kašírovania reality, no ako medzi bežnými smrteľníkmi, tak aj medzi celebritami gény neoklamete. A nie je to len otázka vzhľadu, ale často aj kariéry. Veď posúďte sami.

Clint Eastwood (86) a Scott (30)

Vprípade Scotta Eastwooda sa už dá povedať, že jablko nepadlo ďaleko od stromu. Syn slávneho herca síce zatiaľ nedosahuje otcove kvality, no pracuje na tom. Na konte má už dvadsaťpäť filmov, vo dvoch - Gran Torino a Invictus - si zahral aj s otcom. Je sympatické, že na začiatku kariéry používal matkino priezvisko Reeves, aby sa vyhol podozreniu z protekcie. Najnovšie ho môžeme vidieť v akčnej novinke Jednotka samovrahov, onedlho zasa v životopisnom filme o Edwardovi Snowdenovi, hlavnom hrdinovi aféry WikiLeaks. Mimochodom, Scott má šesť súrodencov, z toho päť nevlastných.

profimedia.sk

Meryl Streepová (67) a Mamie Gummerová (32)

Ten istý výrazný nos a lícne kosti - Mamie Gummerová vyzerá ako kópia svojej mamy. Vyštudovala divadelné herectvo a hranie sa stalo jej povolaním. Vlani sa spolu objavili vo filme Nikdy nie je neskoro. Čo stvárnili? No predsa matku s dcérou!

profimedia.sk

Jennifer Garnerová (43) a Violet (10)

Hviezda seriálu Alias sa so svojím dnes už exmanželom Benom Affleckom zoznámila počas nakrúcania filmovej verzie komiksu Daredevil. Aj jej manželstvo - bolo to už druhé - sa však po desiatich rokoch rozpadlo. Affleck a Garnerová majú spolu tri deti - dcéry Violet (10) a Seraphinu (7) a syna Samuela (4).

Jennifer Garnerová (43) a Violet (10)
Jennifer Garnerová (43) a Violet (10)
Foto: profimedia.sk

profimedia.sk

Reese Witherspoonová (40) a Ava Elisabeth (17)

Pôvabná herečka, ktorú si pamätáme najmä vďaka ľahkej komédii Pravá blondínka, no nakrútila aj viacero iných pozoruhodných filmov, kde dokázala, že vie hrať, má tri deti - dcéru Avu Elizabeth (17), synov Deacona Reesa (12) a Tennesseeho (3). Prvé dve sa narodili v manželstve s hercom Ryanom Phillippom. Po ôsmich rokoch sa rozišli, no v roku 2011 sa Reese opäť vydala - tentoraz za „hľadača talentov“ Jima Totha. S najstaršou dcérou sa podobajú ako vajce vajcu, viacerí jej predpovedajú kariéru modelky a možno aj herečky. Ava, ktorá sa nedávno vybrala na slávny hudobný festival Coachella, sa však zatiaľ nijako nevyhraňuje. „Je oveľa viac v pohode ako ja,“ povedala o nej herečka pre Us Weekly. „Týka sa to povahy, ale aj obliekania. O móde vie veľa a má svoj vlastný štýl, čo je úžasné,“ dodala.

profimedia.sk

Vanessa Paradisová (43) a Lily-Rose (17)

Francúzska speváčka a herečka vstúpila do sveta šoubiznisu už ako 14-ročná. Jej pesnička Joe le taxi sa stala celosvetovým hitom - mnohí dodnes nechápu, prečo vlastne. Hoci meria iba 160 centimetrov, objavila sa vo viacerých kampaniach, od roku 1991 bola tvárou Chanel. Túto „úlohu“ po nej vlani prebrala jej dcéra Lily-Rose, ktorú má s hercom Johnnym Deppom. A mamu nasleduje i v hereckej kariére. V roku 2014 debutovala v malej, špeciálne pre ňu napísanej úlohe v hororovej komédii Tusk, tento rok prichádzajú do kín dva jej filmy - The Dancer, kde stvárnila legendárnu tanečnicu a choreografku Isadoru Duncanovú, a Planetarium.

profimedia.sk

Tom Hanks (59) a Colin (38)

Podobne ako Eastwoodov syn Scott najstarší syn herca Toma Hanksa ide v otcových šľapajach. Debutoval v seriáli Roswell, zahral si aj v King Kongovi (2005) Petra Jacksona. Najbližšie by sme ho mohli vidieť vo filme Elvis & Nixon.

Cindy Crawfordová (50) a Kaia (14)

Bola jednou z prvých topmodeliek a aj v päťdesiatke vyzerá úchvatne. Doma jej však už vyrastá konkurencia. Dcéra Kaia, ktorú má s druhým manželom Randym Gerberom - prvý bol Richard Gere -, v júli 2015 podpísala svoju prvú modelingovú zmluvu. Vlani v októbri sa matka s dcérou objavili na titulke magazínu Vogue, pre prestížny módny časopis pózoval aj jej brat Presley (16).

profimedia.sk

Bob Dylan (75) a Jakob (46)

Jepovažovaný za jednu z najdôležitejších postáv hudobnej scény posledných päťdesiatich rokov. Asi bolo ťažké byť synom legendy, ako je spevák, skladateľ, básnik a maliar Bob Dylan. No jeho syn Jakob sa s tým popasoval celkom slušne. V rokoch 1989 až 2005 nadaný gitarista žal úspechy s americkou alternatívnou rockovou kapelou Wallflowers, ktorú viedol. Kapela sa dala opäť dokopy v roku 2012. Ako hudobník spolupracoval aj s otcom.

profimedia.sk

Marcello Mastroianni (†72) a Chiara (44)

Jej rodičmi sú herci, ktorí boli v čase svojej najväčšej slávy zaraďovaní medzi najkrajších ľudí sveta. Herečka Chiara Mastroianniová, ktorá bola nedávno hlavným hosťom filmového festivalu v Trenčianskych Tepliciach, sa však viac ponáša na otca než na matku Catherine Deneuvovú. No čo sa týka povolania, nasleduje oboch. Hoci jej mama bola proti - na rozdiel od otca -, dnes je Chiara úspešná herečka. Pred kamerou sa však stretli až v roku 2014 - vo filme Tri srdcia.

profimedia.sk


VIDEO Plus 7 Dní