Druhá návšteva: Do USA Kate a William zavítali už v roku 2011.

Američania privítajú Kate a Williama. Prísne nariadenia ich pobúrili

Vojvodkyňa Catherine prežíva náročné tehotenstvo, aj tak ide do Ameriky. Kto sa s ňou a s princom Williamom navečeria, siahne hlboko do vrecka.

Druhé tehotenstvo vojvodkyne Catherine, manželky britského princa Williama, je vo Veľkej Británii stále témou číslo jeden. Načas sa prestala objavovať na verejnosti, od konca októbra sa opäť zúčastňuje na oficiálnych akciách. Podľa lekárov však na tom stále nie je dobre. Preto plán na cestu za veľkú mláku prekvapil.

Zoslabnutá

Catherine, za slobodna Kate Middletonová, mala prvé tehotenstvo komplikované, musela si poležať v nemocnici. Syn George prišiel na svet zdravý a Briti sú ním nadšení. Druhé tehotenstvo nie je o nič ľahšie. Nevoľnosť, pri ktorej stráca energiu z potravy i tekutiny, sa prihlásila opäť.

Tentoraz mala lekárov doma, hovorí sa, že sa o ňu starali aj - a najmä - rodičia, keď sa z Kensingtonského paláca, kde s manželom Williamom a ročným synom oficiálne bývajú, presunula do rodičovského domu. Objavila sa aj kritika, že si neplní reprezentačné povinnosti tak, ako má, veď nevoľnosť trvá iba prvé tri mesiace požehnaného stavu.

Lekári však upozornili, že náročný priebeh tehotenstva sa nemusí riadiť týmto pravidlom. Zdá sa, že stav vojvodkyne sa zlepšil, no nadchádzajúca cesta do USA, kde s Williamom budú reprezentovať celé kráľovstvo, aj tak mnohých zarazila.

Čítajte viac:

Dusno v kráľovskom paláci. Hádka kvôli dieťatku Kate a Williama

Kostýmová povinnosť

Cesta Kate a Williama je najväčšia zahraničná cesta korunného páru do tejto krajiny od roku 2011. Rozruch nespôsobil len zdravotný stav vojvodkyne z Cambridgea, ale aj opatrenia, ktoré prenikli na verejnosť pár dní pred začiatkom cesty.

Od 7. do 9. decembra sa majú zúčastniť na rôznych dobročinných akciách v New Yorku a vo Washingtone. Tí, čo sa tešili na malého princa Georgea, budú sklamaní - neuvidia ho.

Oblečenie predpísané pre novinárov, ktorí sa chcú zúčastniť na podujatiach s Williamom a Kate, vyvolalo nevôľu. Muži musia mať na sebe sako a kravatu, novinárky sukňový alebo nohavicový kostým, inak ich k aristokratom nepustia. Pre slobodymilovných Američanov je predpis ako studená sprcha a na sociálnych sieťach sa objavili protesty aj s narážkami na obmedzovanie osobnej slobody.

Kompromis

Popri naťahovačkách o oblečenie budil obavy stav vojvodkyne Catherine. Ešte začiatkom novembra vážila iba 49 kilogramov. Pri výške 175 centimetrov odborníci hovoria o podváhe päť, šesť kilogramov. Najrýchlejšie chudla v priebehu prvých týždňov gravidity, keď vyvrátila všetko, čo zjedla. Pridala sa únava, vyčerpanie a v takomto stave sa priberá ťažko.

Windsorovci vzhľadom na ťažkosti zvolili kompromis. Niektoré domáce akcie absolvujú manželia spoločne, na iných je iba princ William. V polovici novembra sa Catherine objavila na verejnosti s viditeľným bruškom, pre každý prípad bolo v jej blízkosti niekoľko lekárov a zdravotníkov, ak by jej prišlo nevoľno.

Britov jasná známka pokračujúceho tehotenstva potešila, no odborníci naznačili, že opatrnosti nikdy nie je dosť.

Čítajte viac:

Kate Middleton opäť na nákupoch: Vojvodkyňa s igelitkami v ruke!

Bez fotografií

Niet pochýb, že Američania sa na príchod dvojice tešia. Nie je však jasné, či si mladý pár bude môcť odfotiť do rodinného albumu každý. Ak sa obmedzenia inšpirovali nariadením britskej zoologickej záhrady Bucklebury, ostanú urodzení Briti len v spomienkach Američanov, bez fotografií.

O čo ide? Ročný princ George má rád zvieratá a s nadšením spolu s rodičmi navštevuje zoo, kde možno zvieratá aj pohladkať. Záhrada je v Readingu, neďaleko sídla Michaela a Carole Middletonovcov, rodičov vojvodkyne. Podľa novín The Sun práve malý princ ovplyvnil zákaz fotografovania.

Prevádzkovatelia zoo v snahe, aby bol vznešený drobec v bezpečí, sprísnili ochranné opatrenia. Okrem iného zakázali fotografovať hostí zoo. Bežní návštevníci zvieracej farmy sú pobúrení.

„Každý záber, ktorý tu spravíme, aj fotky mojich detí, môže byť porušením zákazu. Raz som tu videla aj malého princa so starou mamou a s pestúnkou, aj som ich chcela odfotiť, ale rozmyslela som si to,“ posťažovala sa jedna z návštevníčok záhrady.

Farma tvrdí, že zákaz nemá nič spoločné s princom Georgeom. Návštevníci však tvrdia, že kým tam nezačal chodiť, o podobnom zákaze nikto nechyroval.

Tisíce za vznešenú spoločnosť

Zdá sa, že pobúrení požiadavkami týkajúcimi sa kráľovskej rodiny sú Angličania, ale aj Američania, a to nielen pre predpísané oblečenie. Kto sa bude chcieť v New Yorku zúčastniť na večeri s princom Williamom a vojvodkyňou Catherine, musí byť nielen primerane oblečený, ale navyše siahne poriadne hlboko do vrecka.

Spoločnosť členov kráľovskej rodiny stojí 80-tisíc eur. Koľkí Američania budú mať po tejto informácii na stretnutie a vyberané lahôdky chuť, ukážu najbližšie dni.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní