Andy Hryc: Muzikál Producenti. Hryc si v ňom chcel dokázať, že na to ešte má.

Andy Hryc otvorene: Majského deti mi zničili život!

Vždy hovoril to, čo si myslí! Aj to je zrejme dôvod, ktorý z Andyho Hryca (67) robí fabriku na produkovanie nepriateľov. Po vyjdení jeho bestsellerovej autobiografie ho prestal zdraviť Juraj Kukura.

O Ľubovi Romanovi vyhlásil, že je zlodej a podvodník. „Verejne som ho žiadal, aby ma za to žaloval. A nežaloval ma. Vedel, že mu to viem dokázať, tak držal hubu a krok,“ hovorí herec. Najväčšie peklo mu však podľa jeho slov pripravila rodina Jozefa Majského: „Jeho deti mi zničili život. Urobil som jednu obrovskú chybu, a to, že som sa k nim správal ako k ľuďom. A oni to zneužili. Mladý Majský sa dnes preváža na helikoptére, ja ju nemám, ale zase nesťahujem ľudí z ich bytov. Oni rozhadzujú peniaze, ktoré pochybnou cestou nazhromaždil ich otec.“

Čítajte viac:

Andy Hryc skončil na operačnom stole: Vieme prečo!

Hryc je šokovaný aj z aktuálnej fašistickej radikalizácie na Slovensku. „Som zdesený, keď vidím v televízií ako robia kotlebovci hliadky vo vlakoch. A keď vidím tých mladých zmanipulovaných debilov v tých zelených tričkách… zmanipulovať nevzdelaných mladých ľudí je veľmi jednoduchá záležitosť. Z dejepisu nevedia nič. Mládež nečíta. Vôbec netušia, čo je holokaust."

Andy Hryc so svojim vnukom. Foto: Július Dúbravay

"V Nemecku študenti nevedia, kto bol Hitler. To je neuveriteľné. Neonacistické heslá sú veľmi príťažlivé: „Urobíme poriadok a cigáni do plynu.“ Holokaust treba neustále pripomínať, lebo ľudia zabúdajú. Od vojny prešlo sedemdesiat rokov a mladí ľudia nevedia, čo bol koncentračný tábor. Veď tam zahynulo šesť miliónov ľudí. To nie je sranda. Je načase zreformovať školstvo a zmeniť učebné osnovy,“ tvrdí umelec, ktorý chce do štyroch rokov znovu postaviť vzácnu komunistami zbúranú synagógu vedľa Dómu Sv. Martina a Mostu SNP.

Ako to chce dosiahnuť a ešte omnoho viac sa dozviete v zajtrajšom vydaní týždenníka Plus 7 dní