Aneta ostala na troch synov sama.

Aneta Parišková: Chlapci si už otca nepamätajú. S kým strávi Vianoce?

„Čím sú deti menšie, tým je to zrejme ľahšie,“ myslí si Aneta Parišková, ktorú po Vianociach čaká asi vlečúci sa rozvod.

Najkrajšie sviatky v roku zastihnú moderátorku Anetu Pariškovú v období, keď môže pocítiť déjà vu. Tak ako kedysi odišiel jej exmanžel David Dočekal do rodného Česka, teraz sa musí zaobísť aj bez otca svojich dvoch synov Marka Sedlmaira, ktorý sa nadobro vrátil do Kanady. Zostala síce bez muža, ale ani tak sa v predvianočnom zhone nemračí.

„Nezamýšľam sa, čo by bolo, keby. Každý deň ďakujem Bohu za to, čo mám. Za krásnych troch synov, za skvelú rodinu, zdravie, prácu, ktorá ma veľmi baví, a tak ďalej,“ podotkne, hoci má pred sebou nepríjemné naťahovačky s rozvodom.

Aké teda budú Vianoce jojkárskej moderátorky, kto sa teraz stal hlavou rodiny a čo bude jej deťom chýbať pod stromčekom?

Menší stres

Navonok to vyzerá, že Aneta Parišková zostala po rozchode s partnerom na synov - sedemročného Daniela, štvorročného Gabriela a trojročného Nathana - úplne sama.

V materskej škole, ktorú vlastní a riadi, je však taký lomoz, že pocit samoty nikomu nehrozí. Deti chystajúce sa na vianočný večierok sa tmolia okolo nej, no žiadne ju neosloví pani riaditeľka.

„Hovoria mi Anetka. Stále niečo štebocú a riešia ,životne dôležité‘ veci, ako napríklad, že majú nový zelený traktorík alebo novú bábiku. Vtedy úplne zabúdam na svoje starosti. Učia ma nezaoberať sa hlúposťami. A keď niekto povie, že nemám dievčatko, joj, mám tu toľko krásnych dievčatiek,“ upozorní.

Čítajte viac:

Parišková chlapa nepotrebuje: Kráľovské zárobky emancipovanej ženy

V januári ju síce čaká rozvodové konanie, no už raz sa odročilo, a je možné, že celý proces bude mať dlhé trvanie. Preto o manželovi rozprávať veľmi nechce.

„Ani neviem, kde teraz je a čo robí, ale Nathankovi a Gabkovi napísal k narodeninám e-mail,“ prezradí aspoň to, že sú v kontakte. Vianoce bez otca však pre malých, ako vraví, ťažké nebudú. „Čím sú deti menšie, tým je to zrejme ľahšie. Nemajú traumu, lebo sa jednoducho nezaoberajú tým, kde je ich otec,“ vydýchne si.

Tak ako každý rok strávi Aneta vianočné sviatky na východe - so svojimi deťmi, rodičmi, bratom, s jeho partnerkou a prvý raz aj s päťmesačným synovcom Alankom.

Viac sa dočítate vo vianočnom dvojčísle týždenníka PLUS 7 DNÍ.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní