Aneta má okrem troch svojich synov na starosti aj ďalšie deti. O svojom štýle obliekania hovorí ako o prudko športovom.

Aneta Parišková zvláda troch synov a ďalších 20 detí. Prečo chodí všade s ruksakom?

„Niekedy sa cítim ako chobotnica,“ vraví Aneta Parišková, ktorá sa okrem vlastných troch detí stará o ďalších dvadsať drobcov.

Pôvodne si vysnívala veľkú rodinu s piatimi deťmi, no dlho sa jej zo zdravotných dôvodov nedarilo otehotnieť. Po troch cisárskych rezoch však na ďalšie nepomýšľa. Zatiaľ.

„Momentálne som spokojná s troma synmi, ktorých nechcem zanedbávať. Už teraz si pripadám ako chobotnica. Keď ich ukladám spať, jedného hladkám, ďalšieho škrabkám, tretí mi leží na bruchu. Obieham medzi nimi ako kométa, aby im nič nechýbalo, aby boli šťastní. A ja som šťastná, keď vidím, že sú spokojní a smejú sa,“ hovorí Aneta, o ktorej sa len nedávno intenzívne šepkalo, že je zrejme opäť v druhom stave.

Nepodobajú sa

„Stačilo obliecť si voľnejšie šaty a už bola klebeta na svete. Ale nevadí. Nie, momentálne nečakám bábätko,“ usmeje sa. „Som spokojná s tým, že mám troch zdravých chlapčekov. Každý je iný a úžasný.“

Anetini synovia sú skutočne rozdielni nielen výzorom, ale aj povahou. „Šesťročný Danuško je zodpovedný, uvedomelý a múdry. Veľmi mi pomáha a je to veľký džentlmen,“ rozpráva o najstaršom a pokračuje: „Najväčší ‚maminkin mojkáčik‘ je dvaapolročný Gabrielko. Ten by sa len túlil a maznal. Zároveň je aj najtemperamentnejší a najhlučnejší."

"Najpokojnejší je najmladší, sedemnásťmesačný Nathanko, ktorý takmer nikdy neplače. Keď niečo potrebuje, vtedy to dá najavo, ale inak nemá nikdy s ničím problém. Zároveň má najmenší pud sebazáchovy. Je schopný vyliezť na stôl či na rebrík a tancovať na ňom. A keď aj spadne, trošku zamrnčí a vzápätí vylezie späť. Ničoho sa nebojí, a tak pri ňom treba byť stále v strehu.“

Čítajte viac:

Aneta Sedlmair-Parišková: Prečo už nemôže mať vlastné deti?

Dievča pre všetko

A to sa moderátorka stará o ďalších dvadsať drobcov. Popri televízii a materských povinnostiach si v Bratislave otvorila materskú školu, ktorú so svojimi spoločníkmi budovala od piky. Žije teda dva pracovné životy, ktoré sa veľmi neprelínajú.

„Keď niekedy prídem po vysielaní s televíznym mejkapom do škôlky, deti na mňa trochu udivene pozerajú. Ale už si zvykli. Inak ma vždy vidia iba nenalíčenú s vlasmi vo vrkoči. Ony vôbec neriešia, že som nejaká teta z televízie. Nevolajú ma ani pani učiteľka. Pre ne som Anetka, ktorá sa snaží rozosmiať ich. Beriem ich ako svoje, veľmi mi záleží, aby boli spokojné, a keď napredujú, mám z toho takú radosť, ako keď robia pokroky moje vlastné deti.“

Od septembra sa Aneta hrdí titulom pani riaditeľka, šéfuje trom učiteľkám, no zamestnáva aj fyzioterapeuta a trénera na športové aktivity, aby mali deti čo najviac pohybu. Napriek tomu si stále hovorí „dievča pre všetko“.

„Zabezpečujem obedy, keď treba nakúpim, upracem, zaskočím za chýbajúcu učiteľku, komunikujem s rodičmi. Učiteľky, ktoré pracujú v mojej škôlke, sú skvelé, zodpovedné, obetavé a majú veľa dobrých nápadov. Spolu vymýšľame pre deti program i výzdobu v škôlke." "Každé dieťa sledujeme, a keď sa vyskytne problém, hľadáme riešenie. Každý piatok vozím našich škôlkarov na plaváreň. Hráme sa, že to je naša loď a my sme námorníci. Deti mi dávajú nesmierne veľa energie,“ teší sa moderátorka.

Návrhy, aby si otvorila ďalšiu škôlku, zavrhla. Opäť zatiaľ. „Potrebujem, aby sa tá, ktorú mám, stopercentne stabilizovala. Aby som nemusela sledovať každú drobnosť. A musím si byť istá, že mi ešte zostane veľa času na moje vlastné deti.“

Všade s ruksakom

Preto Aneta Parišková na smotánkovské večierky, párty a rauty posledné roky vôbec nechodí. A keď sa tak raz za dlhé obdobie stane, je to len zhoda šťastných okolností. „V tejto chvíli je so synmi babička a manžel,“ priznala nám na Bratislavských módnych dňoch, na ktoré chodieva pravidelne.

„Ak nie sú deti choré alebo nemám iné závažné veci, nikdy neodmietnem pozvanie na toto podujatie. Organizujú ho ľudia, ktorých mám veľmi rada. Tento rok sa tu objavili aj naozaj extravagantné modely, čo k módnej prehliadke určite patrí,“ prekvapila nás s iskrou v oku, hoci jej súkromný šatník žiadne excentrické prvky nevykazuje.

O svojom štýle obliekania hovorí ako o „prudko športovom“. To znamená - tričko, mikina, tenisky. Ako hovorí, od rána do večera je vo švungu. Napriek tomu by si však medzi modelmi vybrala.

„Okrem krásnych šiat ma zaujali napríklad aj ruksačiky obšité ružami. Aj ja nosím stále ruksak, ktorý mám miesto kabelky, pretože je to pre mňa veľmi praktické. Je vyslovene športový. Možno by som si ho aj ja mohla nejako romanticky ozdobiť,“ smeje sa.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní