Už sa neskrýva: Heather Milliganová sa v Rakúsku na lyžiarskych pretekoch po boku Arnieho zoširoka usmievala.

Arnold Schwarzenegger už nový vzťah netají, rozviesť sa však stále nechce

To, že sa fyzioterapeutka Heather Milliganová nestará iba o kĺby Arnolda Schwarzeneggera, je dnes jasné. Či to s ňou však myslí bývalý „guvernátor“ vážne, ťažko odhadnúť.

Arnold Schwarzenegger sa pred rokmi priženil do klanu Kennedyovcov, keď si vzal Mariu Shriverovú. Majú spolu štyri deti, no pred dvomi rokmi vyšlo najavo, že má potomka aj s ich domácou. Manželia sa rozišli.

Niekdajší kulturista sa však rozviesť stále odmieta. Novú lásku Heather predstavil verejnosti pred pár dňami, v rodnom Rakúsku. Predtým sa k súkromiu zvyčajne nevyjadroval.

Fyzioterapeutka Heather

Heather Milliganová sa objavuje po boku Terminátora už dlhšie, ale spoločne sa prvý raz objavili na verejnosti, pred zrakmi zvedavcov a médií, až koncom januára v rakúskom Kitzbüheli. Konali sa tam lyžiarske preteky Hahnenkammrennen. Obidvaja, 66-ročný bývalý guvernér a 39-ročná fyzioterapeutka, si zladili oblečenie, slnečné okuliare aj široké úsmevy.

Z tribúny pre prominentných hostí povzbudzovali striedavo, Američana Bodeho Millersa Milliganová, Rakúšana Hannesa Reichelta Arnie. Napokon vyhral domáci. Prejavovali si vzájomnú náklonnosť, miesta po pretekoch opustili ruka v ruke. Terminátor sa vyznal, že nie náhodou zvolil pre veľkú chvíľu predstavenia novej lásky svoje rodisko, podľa neho je to jedna z najkrajších krajín na svete.

Arnie sa správal tak, akoby na bolestivú rozluku s manželkou Mariou Shriverovou (58) už ani nepomyslel. Aby idyla bola dokonalá, bývalý guvernér Kalifornie vzal Američanku aj na párty v znamení tamojších vychýrených „bielych klobások“ do reštaurácie hotela Stanglwirt Balthasar Hauser. „Cítim sa tu ako doma, som rád, že tu môžem byť,“ nadšene ohlásila hollywoodska hviezda.

Sebavedomie mu nechýba

Ani rozpadnuté manželstvo či svojho času obžaloba, že sa k ženám správa málo úctivo a sexuálne ich obťažuje, Arniemu sebavedomie nevzali. V televíznom rozhovore pre stanicu Tele 5 neváhal kritizovať amerického prezidenta Baracka Obamu.

„Rozpráva fantasticky, ale nevie podať vtipy. A to je dôležité, aby ste ľudí najprv rozosmiali, až potom prešli na vážne témy. Ronald Reagan bol na to odborník a takisto aj Bill Clinton. Možno som preto taký úspešný, že nenakrúcam len akčné filmy, ale viem byť aj zábavný,“ poznamenal. Arnold vyrastal v skromných podmienkach v rakúskom Štajersku, no vo svoj úspech veril už ako dieťa.

„Videl som sám seba s víťazným pohárom v ruke hore na pódiu a všetci ostatní boli podo mnou. Videl som sám seba, ako vediem krajinu. Keďže som sa vedel pozerať vždy priamo pred seba, veril som tomu,“ vysvetlil.

Ani teraz, takmer v sedemdesiatke, nemieni poľaviť. „Som hladný po tom byť najlepší. Ísť ďalej, aby som sám sebe dokázal, čo viem,“ zhodnotil. Jeho najbližšia ambícia je režírovať film.

Vtipný naháč pred praktikantkou

Hoci o svojej vtipnosti Arnie nepochybuje, nie každá jeho akcia vyznie humorne. Po rokoch zverejnili príbeh z nakrúcania televízneho filmu The Jayne Mansfield Story o živote slávnej herečky v roku 1980.

Kostýmový návrhár Warden Neil v rozhovore pre noviny New York Post porozprával: „Mal som mladú praktikantku, jej rodičia osobne prileteli, aby ma spoznali a uistili sa, že je všetko v poriadku. Prišli sme na kostýmovú skúšku k Arnoldovmu obytnému prívesu, zaklopal som a opýtal sa - ‚Arnold, si oblečený?‘ Odpovedal - ‚Áno, poď ďalej.‘ A potom stál pred nami všetkými úplne nahý. Zdesená praktikantka sa rozplakala a ušla preč. On sa skoro zadusil od smiechu, zdalo sa mu to zábavné.“

Hoci Neil tvrdí, že historka je pravdivá, Schwarzeneggerov hovorca vyhlásil, že je to na sto percent výmysel, ale Arnieho kanadské žartíky aj nemiestna živelnosť a nedostatok ostychu v prítomnosti nežného pohlavia sú známe.

Čítajte viac:

Arnie ukázal frajerku: Schwarzenegger pricestoval do Rakúska s prekvapením

Rozprávkové peniaze

Niet pochýb, že o Terminátora je stále záujem, jeho hviezda nezapadá. Dôkazom je rozprávková suma, ktorú mu je ochotná zaplatiť americká pivovarnícka firma za propagáciu nápoja Bud Light. Za 30-sekundovú reklamu v televízii by mal Schwarzenegger zinkasovať tri milióny dolárov.

Zlé jazyky tvrdia, že nová žena po jeho boku môže mať silnú motiváciu ostať v blízkosti muža, ktorého po škandále s nemanželským synom prezývali Sperminátor.

To, že fyzioterapeutka Heather Milliganová sa nestará len o jeho kĺby, je dnes jasné. Či to s ňou však myslí bývalý „guvernátor“ vážne, ťažko odhadnúť. Stále nie je s Mariou rozvedený, podľa niektorých preto, aby sa nemusel opäť ženiť. Svoje v tom bezpochyby zohrávajú peniaze.

Stále ženatý

Milliganová je v náručí bývalého politika Arnieho už zhruba rok, neraz ich bolo spolu vidieť v reštauráciách v Los Angeles. Terminátor sa prejavil ako grand a na spoločný večer do noblesného podniku Spago v Beverly Hills pozval jej otca a sestru. Tak či tak, je zjavné, že s matkou svojich starších potomkov sa rozviesť nechce.

Keďže s Mariou majú štyri deti, najstaršia Katherine prišla na svet v roku 1989, Christina o dva roky neskôr, Patrick v roku 1993, Christopher je od neho mladší o štyri roky, svalovec do poslednej chvíle veril, že mu neveru odpustí a všetko bude ako predtým. Pri rozvode by mu mohlo priťažiť, že priznal inú ženu vo svojom živote.

Nielenže by ho to mohlo stáť veľa peňazí, ale možno by sa so svojou novou priateľkou Heather musel aj oženiť. Maria Shriverová sa s ním rozišla v roku 2011, keď zistila, že má 14-ročného syna s ich domácou. Nemanželský potomok Joseph Baena sa takisto narodil v roku 1997 ako Arnieho najmladší syn Christopher.

Jeho matka, Guatemalčanka Mildred Patricia „Patty“ Baenaová, pracovala v dome hviezdneho páru v Brentwoode dvadsať rokov, ešte aj ako tehotná. V rovnakom čase bola v očakávaní aj Shriverová. Christopher prišiel na svet v septembri, Joseph o mesiac neskôr. Kým Shriverová podala žiadosť o rozvod takmer okamžite, Arnold sa dal na ústup. Presnejšie, rozvod odmietol.

Jedna žena nestačí?

Prečo s ním váha doteraz, ozrejmil spravodajskému webovému portálu tmz.com informovaný zdroj. „Áno, povedal nám, že s Heather je to vážne. Ale ak by bol Arnold rozvedený, tlak, aby ju požiadal o ruku, by bol oveľa väčší. A ako je známe, Arnie nie je práve typ, ktorému stačí iba jedna žena.“

Pobáda ho svetlovláska na rozvod, alebo jej tento stav neprekáža? Vie sa, že Shriverová a Schwarzenegger pri sobáši nepodpísali svadobnú zmluvu. Ich spoločný majetok sa odhaduje na 400 až 800 miliónov dolárov, pri rozvode by ho rozdelili. Arnold ešte v januári 2013 dúfal, že manželstvo sa podarí zachrániť.

„Nevedieme žiadnu vojnu. Ešte dúfam v uzmierenie. Mariu stále milujem,“ vysvetľoval. No len o niečo neskôr poznamenal: „Dlho potrvá, kým sa rany zahoja a človek začne znovu dôverovať. Ale budem sa snažiť využiť a vyskúšať všetko.“

Či už vtedy Heather Milliganovú poznal, alebo nie, nevedno. Teraz sú už oficiálne spolu a zdá sa, že to na situácii s rozvodom nič nezmenilo. Alebo pripravujú Heather a Schwarzenegger prekvapenie a Rakúsko bolo prvý krok?

  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].