Milan Bahul sa po pätnástich rokoch sa dočkal prvého rozsudku. Jakubiskovcov verdikt súdu zrejme nepotešil.

Bahul si polepší o 45 tisíc eur od Jakubiskovcov

Milan Bahul vyhral súd s Jakubiskovcami, aj s úrokmi mu musia zaplatiť takmer 45-tisíc eur.

Písal sa február 1998, keď Milan Bahul podal žalobu na Deanu Horváthovú-Jakubiskovú. Išlo o nevyplatenú časť honoráru za film Nejasná správa o konci sveta, kde hral hlavnú postavu Gorana.

Po nekonečných pätnástich rokoch a dvoch mesiacoch padol začiatkom apríla rozsudok. Jakubiskovci musia Bahulovi, v súčasnosti známemu najmä z televízneho seriálu Búrlivé víno, vyplatiť vyše 13 600 eur plus pätnásťpercentný úrok za každý rok. Po prepočte takmer 45-tisíc eur!

Nie je sám

„Okresný súd rozhodol v môj prospech, odvolanie na kraj zo strany odporcu bude bezpochyby nasledovať,“ povedal nám päťdesiatdvaročný herec. Odporcom myslel eseročku JAKUBISKO FILM Slovakia, v ktorej sú Juraj a Deana Jakubiskovci spoločníkmi i konateľmi. Práve Deana ako producentka filmu zvyšovala Milanovi Bahulovi počet nakrúcacích dní. Následne mu uložila zmluvnú pokutu vo výške 410-tisíc v starej mene, no nikto nevedel za čo.

„Pán Bahul posledné tri dni neprišiel na nakrúcanie a potom si žiadal honorár o 100-tisíc vyšší. Keďže nedotočil film, dostal 50-percentnú pokutu podľa zmluvy,“ znela Deanina verzia. Podľa našich informácií sa v identickej situácii ocitol aj ďalší umelec z Nejasnej správy - Peter Šimun. A ten si svoje peniaze definitívne vybojoval. „Pohľadávku mu exekučne vyplatili v minulom roku,“ tvrdí náš zdroj.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní