Radosť v Bratislave: Lucie Bílá sa pred štadiónom vyfotila s fanúšikmi, no dnu ju s priateľom Petrom Makovičkom nepustili.

Bílú nepustili na koncert Beyoncé: Falošné lístky!

Luciu Bílu v Bratislave nepustili na koncert Beyoncé, mala falošné lístky.

Letisko bolo preplnené policajtmi a zahraničnými politikmi, ktorí prichádzali do Bratislavy na práve prebiehajúcu medzinárodnú konferenciu. „Na koho čakáte?“ spýtal sa nás jeden z policajtov. „Na Beyoncé,“ odpovedali sme popravde. „A on je z akej delegácie?“ rozosmial nás otázkou v čase, keď Slovensko očakávalo príchod najväčšej speváckej hviezdy súčasnosti, Beyoncé. Hoci neskôr na scéne tvrdila, že „miluje Slovensko“, v skutočnosti z neho videla len cestu medzi letiskom a miestom koncertu, teda bratislavským zimným štadiónom.

Drobná speváčka nás prekvapila, aj naživo vyzerala tak dokonale, ako keby bola vyretušovaná. Sprevádzalo ju menej osobných strážcov než jej manžela rapera Jay-Z, ktorý u nás pred rokmi koncertoval. No podľa slovenských usporiadateľov s ňou prišiel ten najtajnostkárskejší štáb, aký kedy zažili. Presné detaily o pobyte speváčky nepoznali ani oni.

„Nič sme nevedeli, stále sa všetko menilo. Asi sa snažili predísť úniku informácií. Nakoniec sme aj tak mali problém na letisku. Najprv sme mali prísľub, že jej auto môže ísť až k lietadlu, nakoniec to zamietli, pretože v tom čase prichádzali štátne delegácie,“ dozvedeli sme sa.

Kvôli Beyoncé boli v pozore aj na letisku, kde si deň vopred spravili špeciálnu schôdzu. Podľa jedného zo zamestnancov dostali striktný zákaz sa k nej priblížiť, fotiť ju, pýtať si autogramy. Keď nakoniec pár hodín pred koncertom speváčka priletela na jednom zo svojich privátnych Jetov, mala naponáhlo.

Iba pre imidž?: Bezpečnostné zložky boli podľa organizátorov posilnené. Foto: Martin Domok

Rýchlovka

Na Slovensku sa svetová speváčka nezdržala viac, než bolo nutné, dohromady asi deväť hodín. V Belehrade, kde svetové turné začínala, strávila až tri dni. V tamojšej aréne Kombank absolvovala dve desaťhodinové skúšky. Prespávala v prezidentskom apartmáne v päťhviezdičkovom hoteli Hyat Regency Beograd, no za celý čas ju nikto nevidel.

Do garáží schádzala špeciálnym tunelom a do hotela mali povolený vstup len hostia, ktorí v ňom bývali. Doviezla si vlastného kuchára a od domáceho výrobcu si objednala detskú postieľku. Odtiaľ sa presunula do Záhrebu, no nikto netušil, na akom mieste prespala. Písalo sa o päťhviezdičkovom hoteli Westin, kde si objednala až 150 izieb pre svoj štáb, ale podľa niektorých zdrojov si zarezervovala apartmán vo viacerých hoteloch a rozhodla sa až na poslednú chvíľu.

V Bratislave, kam smerovala, jej pôvodne chceli prenajať prezidentský apartmán v päťhviezdičkovom hoteli na nábreží Dunaja. „Bohužiaľ sme ju museli odmietnuť, pretože sme vzhľadom na medzinárodnú konferenciu plní. V prezidentskom apartmáne nikto nebýval, ale slúžil na stretnutia a diskusie,“ povedal nám riaditeľ hotela Gerald Haberhauer. Hovorilo sa teda o ďalšom z hotelov, kde ju čakali márne.

Davová hystéria

A to sa na štadión zlietla takmer kompletná bratislavská smotánka, nechýbal premiér Robert Fico, minister dopravy Ján Počiatek, milionár Patrik Tkáč, Boris Kollár či Rytmus s Darou Rolins. Nestretli sme tu však exministra Daniela Krajcera, ktorého organizátori týždeň predtým natreli, ako ich žiadal, aby Beyoncé zablahoželala z pódia jeho expriateľke k narodeninám. Do Bratislavy však pricestovala česká diva Lucie Bílá. „To si píšte,“ povedala nám pred štadiónom, keď sme sa jej spýtali, či je fanúšičkou Beyoncé. Zdalo sa, že všetko klape na sto percent, ale chýbalo málo a na Slovensku sa mohol odohrať celosvetový škandál. Zatiaľ čo osobný štáb stráži Beyoncé po celom svete ako oko v hlave, na celej čiare zlyhala slovenská esbéeska. A to hneď v niekoľkých prípadoch.

Mnoho priaznivcov - v snahe ukoristiť si čo najlepšie miesto - stálo pred arénou od skorého rána. Všetci vedeli, že o miesta pod pódiom bude najväčšia bitka, a o tom, či ho získajú, rozhodnú sekundy. Všetci čakali na pokyn, keď po schodoch budú môcť vybehnúť do útrob štadióna. Keď prvý esbéeskár dostal pokyn, že môže ľudí púšťať dnu, fanúšikovia s obrovským dupotom a rýchlosťou blesku utekali hore. V momente, keď to zaregistrovali čakajúci pri ďalších schodoch, dožadovali sa takisto vstupu do sály. Keď ich strážnik odmietol pustiť, pretože ešte nedostal povel, takmer ho udupali.

Vybehli hore bez toho, aby im stihol skontrolovať lístky a tašky. Jačiacich, besniacich ľudí zastavili len turnikety a tam vypukla ďalšia vlna hystérie. Turnikety, ktoré mali platiacich divákov púšťať po jednom dnu, sa pokazili, takže do sály sa dostali húfne a opäť bez skontrolovania lístka a tašiek, v ktorých mohli do sály priniesť prakticky čokoľvek.

Tanečnica: Beyoncé z pódia neblahoželala k narodeninám expriateľke Daniela Krajcera, ako chcel, ale svojej tanečnici. Foto: Marián Kunc

Pašerák

Podľa internetovej stránky organizátora boli v sále zakázané aj fotoaparáty, kamery, alkohol, jedlo, omamné látky, fľaše a sklenené predmety. Pri vstupe do haly avizovali osobnú kontrolu a v prípade porušenia zákazu vyhadzov. Zbrane ani nič nebezpečné sem, našťastie, nikto neprepašoval, fotoaparátmi sa to tam však hemžilo.

Amatérsky fotograf Martin Krejčík si do sály vzal hneď tri fotoaparáty s kamerou a tablet. „Panej v pokladnici zimného štadióna som sa pýtal, či s tým nebude problém. Poučila ma, že je to oficiálne zakázané, ale aby som si ho prepašoval. Keď už vraj budem v sále, nikto ma nevyvedie. A tak sa aj stalo. Moju obrovskú tašku cez plece mi nikto neskontroloval a celý koncert som si tak nafilmoval, že to môžem predávať ako dévedéčko. A to okolo mňa neustále nevšímavo chodili esbéeskári,“ šokoval nás skúsenosťou z koncertu, pre ktorý posilnili všetky bezpečnostné zložky.

Zdá sa teda, že pracovali najmä zdravotníci, ktorí ošetrovali fanúšikov, čo brali schody po desiatich, popadali na plochu alebo im v tlačenici prišlo nevoľno.

Bílu zrušili

Rušno bolo aj na čiernom trhu, kde sa predávali falošné vstupenky. Na ne doplatila Miss World Taťána Kuchařová či Lucie Bílá, ktorú sme stretli pred vchodom do haly. „Česká súkromná televízia sa na nás obrátila so žiadosťou o lístky, pretože Lucie Bílá tu chcela natáčať časť nejakej relácie,“ prezradila nám Jana Mudríková z usporiadateľskej agentúry.

„Keď sa ozvali, koncert bol vypredaný, ale pár dní pred jeho začiatkom sme plánovali dať von ešte pár lístkov, ktoré sme im ponúkli na predaj po 119 eur. Odmietli ich s tým, že sú pre nich veľmi drahé a že si ich zoženú sami. Aj si ich zohnali, ale falošné. Ľudia, ktorí to Lucii zabezpečovali, pochybili, ale my sme ju aj tak nemohli zvýhodniť a pustiť ju zadarmo, takže prišla zbytočne. Je mi to ľúto. Asi si mysleli, že keď povedia nejaké známe meno, tak dostanú vstupenky zadarmo, ale u nás to tak nefunguje. Každý nejako zarábame a musíme rešpektovať pravidlá,“ dodala nekompromisne.

Výnimku spravili organizátori len pre onkologicky chorú pacientku, sedemnásťročnú Aničku, ktorej splnili sen vidieť naživo jej najväčšiu obľúbenkyňu. U speváčky jej dokonca vybavili krátke osobné stretnutie.

V teplákoch

Získať Beyoncé, aby koncertovala na Slovensku, vraj bolo náročné. „Bojovali sme s Prahou a Viedňou a vyhrali sme na základe dobrých vzťahov s manažérmi a agentmi. Informovali nás, že chystá európske turné, tak sme si povedali, že ju musíme mať,“ významne hovorí Mudríková. Aj keď vraj nesmie byť, čo sa týka financií, konkrétna, Beyoncé bola vraj jednoznačne najdrahší umelec, aký na Slovensku kedy vystupoval.

„Mali sme sponzora, ktorý nám pomohol, aj lístky sa predali, ale aj tak ešte nie je jasné, či sme v zisku. Neplánovane sa nám zvýšili náklady, takže to ešte nemáme spočítané. Beyoncé si vymyslela, že v Bratislave chce mostík, ktorým bude chodiť medzi ľudí, a ešte jedno menšie javisko. Museli sme rýchlo zohnať firmu, ktorá to dokázala zabezpečiť, a to veru nebol lacný špás. Keby sme na tom aj nezarobili, nevadí, koncert takejto svetovej hviezdy je výborný v rámci preferencií na získanie ďalších umelcov,“ prezrádza, ako to funguje v tejto brandži.

Aj sama speváčka sa u nás vraj cítila príjemne. „Jej asistentka mi povedala, že Beyoncé sa bála, čo ju u nás čaká, pretože na predošlom koncerte v Záhrebe bol veľký problém so šatňou, v ktorej sa necítila príjemne. Vraj jej tam dali nejaký starý nábytok a bola veľmi nahnevaná. My sme jej zabezpečili luxusný nábytok podľa jej želania a páčili sa jej aj nádherné orchidey, ktoré tam mala.“

No ani to Beynocé nepresvedčilo, aby na Slovensku zostala dlhšie. Krátko po koncerte vkĺzla do teplákov, nasadla do bielej limuzíny a v sprievode policajnej eskorty odfrčala na letisko, odkiaľ mala nasmerované do Londýna. Ešte predtým cez okno v strieške limuzíny naposledy zakývala udiveným fanúšikom, ktorí ju túžili vidieť.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
  • kd
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
  • rb
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní