Patrick Swayze a Lisa Niemi boli považovaní za ukážkový hollywoodsky pár.

Bola hviezda kultového Hriešneho tanca obeťou domáceho násilia?

Manželka zosnulej hviezdy filmu Hriešny tanec popiera, žeby sa k hercovi chorému na rakovinu správala zle. Priatelia Patricka Swayzeho však tvrdia čosi iné.

Manželka zosnulého herca Patricka Swayzeho Lisa Niemi poprela tvrdenia, že svojho muža bila. Mala tak robiť počas celého ich 34-ročného manželstva, dokonca aj v čase, keď bojoval s ťažkou chorobou. Hrdina filmu Hriešny tanec prehral boj s rakovinou pankreasu v septembri 2009 ako 57-ročný.

Dvojica, ktorú spojil tanec, sa poznala od svojich pätnástich rokov a považovali ju za jednu z najšťastnejších v Hollywoode. Po rokoch sa však ozval zdroj blízky manželom, ktorý tvrdí, že Patrick bol obeťou domáceho násilia.

Niemi mala ťažko chorého herca nechať napospas osudu v posledných týždňoch jeho života, keď sa oňho staral najmä jeho brat Don. V čase, keď bol Don preč, manželka Patricka údajne celkom zanedbávala a nechala ho ležať v špinavej bielizni. „Je to kategorická nepravda,“ odkázala prostredníctvom svojho hovorcu britskému portálu Mail Online Lisa Niemi.

Na okolie pôsobili ako harmonický pár.
Na okolie pôsobili ako harmonický pár.
Foto: Getty Images

Na okolie pôsobili ako harmonický pár. Foto: Getty Images

Bitkárka

Vzťah dvojice podľa rodinného známeho, ktorý chcel ostať v anonymite, pripomínal talianske manželstvo. „Niemi ho bila, on zasa trieskal po stenách a po nábytku. Ničili hotelové izby, autá, svoj dom...,“ tvrdí zdroj.

K fyzickému násiliu sa Niemi mala uchyľovať aj počas 21-mesačného boja Swayzeho s rakovinou. „Nezastavilo ju to. Hádzala po ňom veci, bila ho a fackala. A to schudol z 80 kíl na 40. Ale nikdy ju neudrel, v tom bol neoblomný.“

Niemi však mala herca týrať aj inak. Podľa priateľa sa mu údajne snažila kontrolovať život. Nariaďovala mu, koľko peňazí môže minúť, s kým sa môže stretávať alebo akú filmovú rolu môže prijať.

Patrik s Jennifer Grey vo filme Hriešny tanec, ktorý z neho urobil hviezdu.
Patrik s Jennifer Grey vo filme Hriešny tanec, ktorý z neho urobil hviezdu.
Foto: profimedia.sk

Swayze a Jennifer Grey v kultovom Hriešnom tanci. Foto: profimedia.sk

Priateľka z detstva Charlotte Stevens tvrdí, že Patricka nahovárala, aby sa s Niemi rozišiel po tom, ako zistil, že jeho žena mala mimomanželské aférky. A to nielen s mužmi, ale aj so ženami. „Dohovárala som mu, no on mi odpovedal, že nechce, aby to nakoniec použila proti nemu samému.“

Pozrite si legendárnu scénu z Hriešneho tanca.

Swayze sa s Niemi oženil v roku 1975, dvanásť rokov predtým, než dostal svoju životnú úlohu v Hriešnom tanci. Blysol sa aj vo filme Duch s Demi Moore, v krimitrileri Point Break či v dráme Donnie Darko.

Populárnemu hercovi diagnostikovali začiatkom roka 2008 rakovinu pankreasu. Boj s chorobou prehral v septembri 2009. Pár nemal žiadne deti.

Štyri roky po manželovej smrti sa vdova Niemi zasnúbila s klenotníkom Albertom DePrisco. Vzali sa v máji 2014 v Palm Beach na Floride.


VIDEO Plus 7 Dní