Bolka Polívku zo Slovenska odvážal osobný vodič.

Bolek Polívka skrachoval, na akcie ho však vyváža osobný šofér

Bolek Polívka prišiel pre finančné suchoty o farmu v Olšanoch. Na rozvážanie však využíva služby osobného vodiča.

Valašský kráľ Bolek Polívka prišiel o svoju milovanú farmu v Olšanoch pred pár mesiacmi. Nesplácal faktúry, a tak statok zbankrotoval. V dražbe ho kúpil hercov priateľ, boháč Alexander Seidl.

Dnes sa situácia dostala opäť na začiatok. Vznikla iskrička nádeje, že by sa Bolek mohol na ranč vrátiť. „Záleží na tom, kto to kúpi, s akým úmyslom to kúpi a čo si sľubuje,“ tvrdí Polívka.

Nehnuteľnosti na predaj vraj zatiaľ nie sú. „Nejako sa to celé dokončuje,“ dodáva a jedným dychom vysvetľuje: „Týka sa to iba ‚hospody‘ a hotelíka. Zvieratá mi ostali, kone máme, psy máme, mačky máme, stajne tam stále sú, len nie sú moje ani neboli.“

Čítajte viac:

Bolek Polívka sa pri odchode z párty po premiére Dědictví zrúbal

Obrazy dostáva

Bolek o problémoch spontánne prehovoril aj na nedávnej vernisáži výtvarníka Daniela Bidelnicu v Bratislave, ktorú s Milanom Lasicom otvárali.

Podľa neho sú obrazy vždy dobrá investícia, najmä keď sa človek dostane do finančných problémov, čím zrejme narážal aj na vlastný prípad. „Obrazy som aj nakúpil, ale tým, že mám veľa priateľov výtvarníkov, som väčšinu dostal,“ usmieval sa.

Čítajte viac:

Bezdomovec Polívka? Kde býva po strate farmy?

Sám vraj ani v najťažších časoch žiadne dielo nepredal. Na olšanskej farme v minulosti usporadúval výtvarné sympóziá štyroch slovenských a štyroch českých maliarov. Tie sú už, žiaľ, minulosťou. „Je mi to ľúto, ale robíme výstavy u nás v divadle v Brne,“ hovorí.

Do Štúdia L + S, kde sa vernisáž konala, priviezol skrachovaného valašského kráľa na audine šofér. Celý čas mu bol k dispozícii a v noci ho aj odviezol domov. Bolek Polívka využíval služby osobného vodiča aj pred pár rokmi. Mladému Ukrajincovi, ktorý pracoval na jeho farme, platil mesačne 25-tisíc českých korún.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní