Boris Kollár sa bráni označeniu rasista: Ďalšie dieťa s Rómkou?!

PLUS 7 DNÍ sa spýtal Borisa Kollára na to, ako si poradí s označením rasista v súvislosti s jeho výrokmi na adresu Rómov.

Dementné deti z osád, pomätenec eurokomisár, idoti, vypatlanci, debilné osnovy, grc logo, z drog pomätený kolega. To je len malý výber z vyjadrení politika Borisa Kollára. Jeho slovník nápadne pripomína Jána Slotu.

Keď ho pred časom po statuse o černochoch nazvali rasistom, bránil sa. Tým, že ma bábätko s černoškou. Teraz má neslušné vyjadrenia na Rómov. Bude sa brániť rovnako?

Kollára evidentne vytočil článok, ktorý pojednával o zaradení malých Rómov zo špeciálnych škôl medzi deti do klasických škôl. „Karavána ide rýchlosťou najpomalšieho, ak toto nejaký idiot schváli, tak mu želám, aby jeho deti s tými zaostalými, veľakrát dementnými cigánskymi deťmi chodili do triedy,“ napísal šéf strany Sme rodina na facebook.

A hoci mu mnohí drukujú, okamžite stihol svojím statusom veľa ľudí aj nahnevať. Podobne ako vlani v júni, keď ešte nebol v politike a napísal status o černošských utečencoch.

Kollár s oficiálnou partnerkou Andreu Heringhovou. Foto: Michal Šebeňa

Tomu, že je rasista sa bránil tým, že veď má predsa dieťa s černoškou. A tak sme sa ho opýtali, či sa bude aj tentokrát brániť rovnako a plánuje desiate bábo s Rómkou.

„Nie som rasista, ľudia sú buď dobrí alebo zlí a skutočne nedelím ľudí podľa pôvodu, ale podľa toho, ako sa chovajú a správajú a to máte aj odpoveď na vašu otázku,“ reaguje Kollár, hoci sme počuli, že známej rómskej aktivistke tvrdil, - že nie je rasista a rád bude mať ďalšie dieťa s Rómkou.

VIAC informácií nájdete v aktuálnom vydaní PLUS 7 DNÍ.

  • jb
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].