S Verou: Pár tvoria už vyše roka. O tom, či
lásku spečatia v budúcnosti aj oficiálne,
Michal Svarinský hovoriť nechce.

Brat známej slovenskej herečky odhalil nečakane divokú minulosť

Ako tínedžer patril Michal Svarinský do tvrdého jadra fanúšikov belasých, bratislavského futbalového klubu Slovan. Spomína, že bitky boli pravidlom a na zápasoch neraz musela zasahovať polícia.

Nie je to tak dávno, čo sme v našom týždenníku písali o vzťahových problémoch moderátorky Very Wisterovej (39) a jej stále ešte manžela Jeremyho. Po takmer šesťročnom manželstve, počas ktorého splodili synov Harlowa a Thea, sa izraelsko-slovenský pár rozvádza.

MIchal Svarinský: Nový priateľ moderátorky Very Wisterovej kedysi a dnes.
Ako tínedžer patril do tvrdého jadra fanúšikov bratislavského Slovana.
MIchal Svarinský: Nový priateľ moderátorky Very Wisterovej kedysi a dnes.<br /> Ako tínedžer patril do tvrdého jadra fanúšikov bratislavského Slovana.
Foto: archív

Dôvodov je vraj viacero. Ako to už býva, každý z partnerov má svoje vlastné príčiny, ktoré podľa neho stoja za krachom manželstva. Raz sú to pracovné ponuky, inokedy zvláštne správanie manžela. Nech už to bolo akokoľvek, Vera si medzičasom našla za Jeremyho náhradu, brata herečky Kristíny Svarinskej Michala (40).

Ako nám povedal, o tom, či po rozvode svojej priateľky bude jej dvom deťom suplovať otca, zatiaľ nerozmýšľal, no pravda je, že táto téma je pre neho citlivá. Michal totiž dospieval v rozvrátenej rodine a on sám už ukončil jeden nevydarený manželský zväzok. A nielen to, za sebou má aj búrlivú mladosť.

Pobil sa

Ako tínedžer patril do tvrdého jadra fanúšikov belasých, bratislavského futbalového klubu Slovan. Spomína, že bitky boli pravidlom a na zápasoch neraz musela zasahovať polícia. „Masovú bitku po zápase s Ferencvárosom Budapešť odvysielali aj televízie. Už pred ním vypukol neskutočný bordel. Fanúšikovia skákali po autách, drgali do ľudí na zastávkach. Na štadióne to len vyvrcholilo,“ spomínajú nemenovaní účastníci.

Michal Svarinský (vpravo)
Michal Svarinský (vpravo)
Foto: Dávid Duducz

Po zápase si vraj Michal Svarinský rád zašiel na pivo do krčmy Gemer, dnes už neexistujúcej. Je to paradoxné, keďže je neslávne známa tým, že bola obľúbeným miestom skinhedov, a Michal má židovský pôvod. „Keď fandíte, v ‚kotle‘ bývajú rôzni ľudia. Aj do Gemera chodili i takí, i takí,“ komentoval kedysi vychytenú bratislavskú krčmu.

Pôžičky aj dlhy

Po tom, čo sa brat herečky Kristíny Svarinskej „preslávil“ vzťahom s Verou Wisterovou, začali si naňho spomínať bývalí kamaráti, s ktorými v krčme Gemer strávil pri pive nejeden večer. „Keď sme chodili von, bol to puberťák Svaro, teraz je vážny biznismen. Zdá sa mi to zábavné,“ začal svoje rozprávanie jeden z bývalých štamgastov, ktorý mu vraj pred dvadsiatimi rokmi požičal dvadsaťtisíc korún, no dodnes ich nevidel. „Kašlem na tie peniaze, veď sú to už roky,“mávol rukou.

Rozvádzajú sa: Vera a Izraelčan Jeremy majú
spolu dve deti, no ich vzťah to nezachránilo.
Rozvádzajú sa: Vera a Izraelčan Jeremy majú<br /> spolu dve deti, no ich vzťah to nezachránilo.<br />
Foto: Michal Šebeňa

Michal Svarinský si však na nič také nespomína. „Určite nie. Ja mám všetky dlhy vyrovnané, skôr mne ľudia z istého obdobia dlhujú peniaze. Dvadsaťtisíc bolo vtedy hrozne veľa peňazí. Neviem, na čo by som ich potreboval.“Svoje pohľadávky už od dlžníkov nemieni vymáhať. „Ten človek, ktorý mi dlhuje, aj tak žije niekde v Južnej Amerike,“uzavrel.

S náckami v jednej krčme

Ako chlapec židovského pôvodu nikdy nemal problém podať si ruku so skinhedmi či s fašistami ani sa s nimi zabávať v jednej krčme. Čudné sa mu to nezdá. „Že som chodil do Gemera, to nespochybňujem. V tom čase tam chodili aj chalani, ktorí boli depešáci, a chodili tam aj skinhedi.“

Sám seba označuje za bývalého depešáka a curistu - podľa skupiny The Cure. Ku skinhedom sa vraj nehlásil, priznáva, že sa pozná s hercom Rasťom Rogelom, spevákom skupiny Juden Mord, ktorý sa hlási k neonacistom. „Áno, nejaké pivo sme si spolu dali. Zoznámili sme sa na hokejbalovom turnaji. Ale že by sme sa navštevovali, to nie,“vraví Svarinský.

Pohostinstvo Gemer bolo svojho času miestom, kde sa usporadúvali divoké žúry. Aj keď do krčmy zavítali rôzni ľudia, bolo už pri vstupe jasné, komu patrí. Neboli to ani rockeri, ani depešáci. „Oslavovali sme tam Vianoce. Medovníky zavesené na stromčeku boli upečené v tvare hákového kríža. Babička z horného poschodia tam chodila spievať nemecké pesničky. V tom istom dome bývala aj speváčka a herečka Szidi Tobias. Tej sa, myslím, veľmi nepáčilo, čo sa tam po nociach dialo. Mala iné zmýšľanie ako návštevníci Gemera,“zaspomínal si bývalý štamgast.

Manželstvo? Na to je ešte priskoro

Michal Svarinský tvorí s Wisterovou pár už vyše roka. Ryšavá moderátorka sa rozvádza, no o tom, čo bude, keď bude opäť slobodná, nechcel zatiaľ špekulovať. Na závažné rozhodnutia je podľa neho ešte priskoro. „Nežijeme spolu v jednej domácnosti, každý máme svoju. Niektoré veci majú čas,“ povedal nám.

Ak zveria dve maloleté deti do moderátorkinej starostlivosti, otca im suplovať nechce. „Ani môjmu deväťročnému Jakubovi z bývalého manželstva nebude Vera nikdy zastupovať mamu. Ja som vyrastal v rozvedenej rodine, mal som otčima a práve preto viem, že otca alebo matku by nemala nahrádzať tretia osoba. Ale keď ich vezmem na krúžky alebo spoločný výlet, tým nenahrádzam otca.“

Či si vie s ryšavkou predstaviť spoločný život aj v manželskom zväzku, neprezradil. „Prepáčte, ale toto sú veľmi súkromné otázky. S takými vecami sa spovedám iba najbližším.“


VIDEO Plus 7 Dní