Budúci slovenský prezident? Štefan Harabin šokuje, namierené má poriadne vysoko

Už je to nejaký týždeň, čo sa po chodbách Najvyššieho súdu údajne úplne nahlas hovorí, kto by mohol byť horúcim kandidátom na post hlavy štátu. A nie je to vraj nik iný ako Štefan Harabin.

O dva roky

Prezidentské voľby sú na prvý pohľad ďaleko, presne o dva roky, skloňovať sa však už začínajú mená prvých ľudí, ktorí by sa mohli o tento post uchádzať. Prekvapujúco, ba až šokujúco sa medzi nimi spomína bývalý minister spravodlivosti a exšéf Najvyššieho súdu Štefan Harabin. Práve kvôli záujmu o túto najvyššiu štátnickú funkciu sa vraj začal zviditeľňovať na sociálnych sieťach, ale tiež v čudných médiách, ktoré sú označované za konšpiračné.

Slovník pána sudcu

Napriek postaveniu sudcu, ktorý sa má zo zákona správať dôstojne, sa v nich Štefan Harabin slovne naváža do šéfky Najvyššieho súdu Daniely Švecovej, či predsedníčky Súdnej rady Jany Bajánkovej. Ináč ako ,,jurisdútky” im už ani nepovie. Tvrdé, dalo by sa povedať až urážlivé slová adresuje aj súčasnému prezidentovi Andrejovi Kiskovi, ktorého nazýva úžerník a čudo. No pustil sa aj do ľudí takého kalibru ako je premiér Robert Fico, či minister vnútra Robert Kaliňák.

Nie je retard

„Ja nemôžem vylúčiť nič. Môžem niečo vylúčiť?" reagoval na tému možnej kandidatúry na post hlavy štátu samotný Harabin. Spomenul, že síce už dostal otázky týkajúce sa jeho ďalšieho pôsobenia, ale týkali sa postu prešovského župana.

„V tejto spojitosti som odpovedal, že ja ako bývalý podpredseda vlády, minister spravodlivosti, dvojnásobný predseda Najvyššieho súdu a Súdnej rady nikdy nekráčam dozadu. Ja kráčam vždy a vždy len dopredu,” zhrnul s tým, že dozadu kráča len retard. A byť županom pre sudcu Najvyššieho súdu podľa Harabina znamená to isté, ako keby bol riaditeľom školy a následne by išiel robiť školníka.

V súvislosti s možnou prezidetntskou kandidatúrou však dodal, že v právnom a demokratickom štáte je úplne bežné a skôr štandardné ako neštandardné, že z predsedov najvyšších a ústavných súdov sa stávajú prezidenti.

Viac o Štefanovi Harabinovi

Mohlo by vás zaujímať

Viac o úvahách Štefana Harabina k jeho možnej prezidentskej kandidatúry sa dočítate v najnovšom čísle PLUS 7 DNÍ.

Foto: Plus 7 dní

  • Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní