Zmizla: Lucia sa v škôlke venovala deťom aj tehotná, teraz je na materskej.

Bývalá riaditeľka Miss Lucia Hablovičová má neprajníkov, šíria o jej škôlke nezmysly

Lucii Hablovičovej asi v Malackách nedoprajú, napriek ohováračským rečiam podniká ďalej.

Odišla na vidiek, aby mala pokoj, a ukázalo sa, že ani tam nie je všetko ružové. Bývalá riaditeľka súťaže Miss si pred rokom zriadila materské centrum na Záhorí, kde sa však v poslednom čase stala obeťou konkurenčného boja. „Svoju škôlku už zavrela,“ informovali nás zdroje z Malaciek minulý týždeň.

Bez nej

Už je to nejaký ten rok, čo Lucia Hablovičová zavesila funkciu šéfky súťaže krásy na klinec a rozhodla sa realizovať niekde, kde je menej na očiach. Dlho rozprávala o charite, no nakoniec si splnila dlhoročný sen o založení vlastnej materskej školy. Keď sa jej naskytla príležitosť kúpiť detské centrum v Malackách, dlho neváhala.

V neďalekej Sološnici má už dlhé roky víkendový domček, takže do práce mala naozaj len na skok. Len čo rozbehla biznis s deťúrencami, otehotnela s partnerom Romanom. Asi pred štyrmi mesiacmi sa im narodil syn Theo, odišla na materskú dovolenku a krátko nato sa začali šíriť správy o tom, že ako podnikateľka skrachovala.

„Niekto ma dlho nevidel v Malackách a myslí si, že som zavrela škôlku. Nepracujem, pretože som na materskej, ale škôlka je zabehnutá. Ide aj bezo mňa,“ vysvetľovala nám pokojne Lucia, ktorú sme naším telefonátom vôbec nezaskočili.

Všetko po starom: Napriek rečiam, ktoré sa šíria po Malackách, Hablovičovej škôlka funguje. Foto: Martin Domok

Antifanklub

Konkurenčný boj zrejme panuje aj na Záhorí. Neboli sme totiž prví, kto začal klásť Lucii zvláštne otázky. „Asi tu mám nejaký fanklub, pretože už minule sa jedna mamička zaujímala o naše školné a čudovala sa, aké je nízke. Že to nemyslíme vážne, pretože počula, že ho máme dvakrát také. Potom som počula aj ďalšie reči o nás. Môžete napísať, že v skutočnosti sa nám darí veľmi dobre,“ odkazovala „fanúšikom“ Hablovičová.

Pravdivosť jej slov sme si pre istotu odbehli overiť do Malaciek a pred Luciinou materskou školou, ktorá stojí na periférii mesta, naozaj panoval čulý ruch. Rodičia si práve vyzdvihovali svoje ratolesti, pred rodinným domom propagoval škôlku veľký pútač.

Centrum bude podľa neho fungovať aj cez leto, hoci Lucia zostáva naďalej doma, čo znamená v bratislavskom byte alebo na chate v Sološnici. A do práce sa neponáhľa.

„Keď Theuško nebude odkázaný iba na moju starostlivosť, prípadne bude mať vybudovanú takú imunitu, aby mohol zopár chvíľ so mnou stráviť v škôlke, opäť sa tam s radosťou vrátim,“ povedala nedávno. „Verím, že zatiaľ to panie učiteľky zvládnu bezo mňa. Theuško však bude mať v škôlke svoju skrinku a papučky, keď niekedy príde pomáhať maminke úradovať.“


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní