Exmoderátorka Zuzana Hajdu.

Známu moderátorku kilogramy navyše neštvú, pomáha jej vraj spiritualita

Televízia mi roky chýbala, priznávam, moje ego sa ozývalo, ale teraz oceňujem pokoj, ktorý mám, - tieto slová vyslovila Zuzana Hajdu (42), jedna zo zabudnutých moderátorskych hviezd.

Dodajme, že „zhasla“ preto, lebo kedysi pred hlásením správ, nablýskanými večierkami a spoločenským životom uprednostnila vlastnú rodinu - čo ju ctí. Dnes je z nej iný človek.

Podľahla spiritualite

Niekdajšiu blonďavú sexbombu, ktorá v minulosti rada vystavovala na obdiv svetu svoje ženské prednosti, sme zastihli na otváraní vynoveného luxusného butiku v jednom z bratislavských nákupných centier. S pár kilami navyše a tmavším odtieňom vlasov bola takmer na nespoznanie. „Po tom, ako som odišla z televízie, prešla som vnútorným prerodom, ktorý nevidno, ale za seba môžem povedať, že som prešla veľký kus cesty,“ vyznala sa nám. Potreba zmeniť svoje vnútro vraj prišla prirodzene - po narodení dcéry. „Manžel mi niečo zrkadlil, boli medzi nami veľké rozdiely, takže som bola nútená začať na sebe pracovať,“hovorí Zuzana otvorene.

Najskôr ju to pritiahlo k rôznym metódam, v prerode jej pomáhali knihy, chodila aj na spirituálne terapie. Mala teda dlhé obdobie, počas ktorého sa venovala sebe. Svoj život si dnes pochvaľuje a vďaka tomu ju kilá navyše nerozhádžu. „Mám svoj pokoj, udržiavam si pohodu,“ potvrdzuje nám.

Deti po arabsky nehovoria

Popri spiritualite exmoderátorka nezabúda na manžela Egypťana Moustyho Mahmuda, s ktorým má dcéru Elissu (7) a syna Adama (5). Rodina žije na okraji Bratislavy a pre protiutečenecké nálady v spoločnosti musela zmeniť niektoré zvyky. Zuzanin muž pochádza z moslimskej krajiny a pohľady Slovákov vedia byť nie vždy príjemné. „Manžel pociťoval proticudzinecké nálady. Predtým veľa cestoval MHD a vlakom, ale práve z tohto dôvodu bol nútený kúpiť si auto.“

Mousty navštívil rodný Egypt naposledy s celou svojou rodinou pred troma rokmi. S manželkou sa doma dorozumievajú po anglicky. Zuzana sa snažila naučiť aj arabčinu, ale nešla jej do hlavy, je to vraj nesmierne ťažký jazyk. „Manžela dosť mrzí, že po arabsky nenaučil naše deti, rozprávajú sa s ním teda po slovensky a opravujú ho,“ smeje sa exmoderátorka, ktorá dnes pracuje v IT spoločnosti. Inak svoj voľný čas venuje najmä deťom.