Sklovska podla Lelkesa nebola docenená. S Mara Hari jej pomohol.

Cena za zálety? Lelkes zasponzoroval Sklovskej muzikál Mata Hari

Juraj Lelkes zaplatil manželke Sise Sklovskej muzikál Mata Hari, bez jeho sponzorského príspevku by bola premiéra zrejme v nedohľadne.

Keď sa začiatkom roku prevalili tajné stretnutia manžela Sisy Sklovskej a šéfa jednej z najväčších poisťovní na Slovensku Juraja Lelkesa s mladou blondínkou z Topoľčian, zrejme nikto nečakal, že veci sa tak skoro utrasú.

Finančník sa počas nasledujúcich týždňov a mesiacov objavoval v spoločnosti svojej zákonitej polovičky, no ku kompletnému „vyžehleniu“ naštrbeného vzťahu chýbal predsa len krôčik. Sisa vtedy už minimálne rok básnila o hlavnej postave v muzikáli Mata Hari. No jej sen sa mohol začiatkom jari definitívne rozplynúť…

Sisa ako Mata Hari: Takto láka speváčka na pútačoch po celej Bratislave. Foto: archív Nová scéna

Deväťdesiattisíc

Skutočne to v marci vyzeralo tak, že naplánovaná premiéra na Novej scéne padne. Skladateľ Ľubo Horňák, známy aj zo skupiny Elán, ušil dielo o povestnej špiónskej kurtizáne Sise priamo na telo. Muzikálová diva kade chodila, spievala na chystanú rolu ódy. Chýbali však peniaze. Premiéra naplánovaná na september sa tak začala vnárať do hmly. A vtedy vstúpil do diania Juraj Lelkes.

V hodine dvanástej podpísal s Novou scénou zmluvu o propagácii. Na jej základe poisťovňa, ktorej šéfuje, podporí divadlo v priebehu roka ako generálny partner sumou deväťdesiattisíc eur. Pritom ešte minulý rok o tom Lelkes ani neuvažoval. „Zatiaľ ma neoslovili ako sponzora,“ tvrdil pre PLUS 7 DNÍ v auguste. „Už na začiatku nášho manželstva sme si povedali, aby nevznikalo podozrenie… Manželke vytváram veľmi dobré podmienky, ale nebolo to z našej strany podporené sponzorsky,“ vysvetľoval finančník.

Čas však ukázal iné. „Lelkes poslal peniaze a premiéra Mata Hari bude v septembri,“ vysvetlil nám jeden zo zamestnancov Novej scény. Zrelý šesťdesiatnik tak podržal svoju milovanú manželku v pravej chvíli. Žeby tým chcel zahnať podozrenia o údajných stretnutiach s blonďavou slečnou?

Lenka: Slečna z Topoľčian sa mala s finančníkom stretávať začiatkom roka.

Nedocenená

„Z umeleckej stránky bola Sisa nedocenená. Ja za tým som… Sponzorujeme divadlo, ktoré si vybralo Sisu na Matu Hari,“ potvrdil nám Lelkes. Poisťovňa, ktorú vedie, podporuje viacero kultúrnych a charitatívnych podujatí. V prípade Maty Hari však išla finančná injekcia bez pochýb tým správnym smerom.

„Aj vďaka tomu Nová scéna v blízkej budúcnosti uskutoční niekoľko umeleckých projektov - muzikál Mata Hari, tanečné predstavenie Traja spolu, komédie Vyhadzovači a Sluha dvoch pánov i muzikál Obchod na korze,“ hovorí šéf divadla Juraj Ďurdiak a Juraj Lelkes ho dopĺňa: „My dávame len na akcie, ktoré sú prehľadné a transparentné.“

Podľa Lelkesa je Sisa Sklovska v siedmom nebi. „Takúto úlohu si zaslúžila. Ona tým žije, naplno sa tomu venuje, oddáva sa tomu, neustále to študuje, keď príde domov. Máme taký oddelený priestor a tam spieva,“ opisuje denný režim populárnej speváčky. Nápor už podľa vlastných slov pocítil aj na vlastnej koži. Ako tvrdí, veľa známych mu volá a žiada ho o lístky na predstavenie.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní