Černákova láska Monika je nedočkavá: Presťahovala sa k nádejnej svokre?

Láska Mikuláša Černáka Monika Křivová si uvádza prechodný pobyt v byte jeho matky v Brezne.

Už čoskoro pani, - veľavravne opravuje Monika Křivová tých, ktorí ju oslovujú slečna. Cielene tak ľudí kŕmi psychedelickým príbehom veľkej lásky k lapenému mafiánskemu bosovi. Učí sa, ako sa hovorí, za pochodu.

Začiatok trošku prestrelila, teraz musí ísť na vec opatrnejšie. Imidž prsnatej blondínky dráždiacej drsného samca za mrežami zamieňa za portrét milej dievčiny, ktorá býva v jednej domácnosti s nastávajúcou svokrou, inak pobožnou starou ženou.

Čítajte viac:

Mafiánsky bos Černák si našiel novú lásku: Bude svadba v base?

Ešte osem rokov

Mikuláš Černák je odsúdený na doživotie, čo však neznamená, že nemá šancu dostať sa na slobodu. Nemyslíme tým útek, ale legálnu cestu. Len čo bude mať za sebou dvadsaťpäť rokov basy, môže požiadať súd o prepustenie. Pri posudzovaní jeho žiadosti zaváži aj to, či po rokoch strávených v žalári nenastala u mafiána radikálna premena a on už nepredstavuje hrozbu pre spoločnosť.

Dôležité budú posudky psychológov i správy z väznice, ako sa Černák počas výkonu trestu správal a aký má kontakt s vonkajším svetom. Milovaná ženuška čakajúca v útulnom dome by bola výrazným bodom k dobru.

Napriek tomu nemožno tvrdiť, že zo strany Černáka ide vo vzťahu k sexi Monike vyslovene o kalkul. Súdiac podľa pohľadov, ktoré k nej vysielal na súdnom pojednávaní, je prinajmenšom jeho spriaznenou dušou.

Akurát netreba zabúdať, že zákonom stanovená lehota na možnosť Černákovho prepustenia nastane o osem rokov, čiže pomaly, ale isto treba pracovať na získavaní verejnej mienky. Alebo aspoň na otupovaní odporu voči bosovej osobe.

Monika by mohla byť dobrým tromfom, hoci zatiaľ mu veľmi nepomohla. Chváliť sa takzvanými kontaktnými návštevami u Černáka vo väznici v Ilave nebolo rozumné.

Čítajte viac:

Černák očaril aj exšéfa basy: Povolil mu návštevy zamilovanej Moniky

Cez sklenenú stenu a bez nej

Monika bola roky platonicky zamilovaná do Černáka, viacnásobného vraha, ktorého poznala iba z novinových článkov. Keď sa jej znenazdajky splnil sen a Černák ju „pozval“ na návštevu do basy, bola šťastím bez seba. Pri pohľade na ňu neostal ľahostajný ani on. Už po krátkom čase si kvôli Monike vybavil pre väzňa odsúdeného na doživotie takmer nemožné.

Stretnutie v jednej miestnosti, teda bez sklenenej steny, cez ktorú kriminálnici komunikujú s návštevou prostredníctvom telefónu. Monika však nedokázala o nevšednom zážitku mlčať. Akoby ju bavilo podnecovať fantazírovanie, čo všetko okrem rozhovoru sa mohlo medzi ňou a bosom v ilavskej väznici odohrať.

Nie každý má však pochopenie pre podobné špekulácie týkajúce sa najhorších zločincov odsúdených na najťažšie tresty. Vedenie väznice tak čelilo vlne rozhorčenia. Výsledok?

Návštevy tohto druhu už Černákovi len tak ľahko nepovolia, čo znamená, že sa bude veľmi dlho pozerať na Moniku iba cez sklo. Musí počítať aj s tým, že akékoľvek iné doposiaľ celkom bežné výhody pre neho bude teraz každý z dozorcov dôsledne zvažovať.

Čítajte viac:

Koniec Černákovho románika: Monike zakázali návštevy

Budúca a bývalá

Na upokojenie verejnej mienky vstúpila na scénu aj Černákova matka. Ako sme už pred časom písali, doteraz sa vždy držala v úzadí a s novinármi nekomunikovala. Zrazu sa v deň pojednávania s Černákom objavila pri budove banskobystrického súdu. Musela pritom vedieť, že si ju niekto z novinárov všimne.

Napriek tomu sa ukázala, a dokonca v spoločnosti Moniky Křivovej. A to zďaleka nie je všetko, čo spravila pre synovu novú lásku. Žofia Černáková dovolila Monike, aby s ňou bývala v jej byte. Konzervatívna pani z Horehronia si k sebe pustila vyzývavo pôsobiacu blondínu, ktorá sa živí ako moderátorka nočných audiotextových súťaží.

Teda, nie že by Monika naozaj túžila žiť so starou paňou pod jednou strechou v Brezne. Akurát si panelák na tunajšom sídlisku Mazorník uvádza ako prechodné bydlisko. Vzťah s odsúdeným bosom tak vďaka spoločnej adrese s nádejnou svokrou nadobúda charakter serióznosti a počestnosti.

Navyše Monika sa dostáva do krikľavého protikladu s Černákovou exmanželkou Ivetou, ktorá si nové bývanie vybudovala priamo v Černákovom bordeli v Banskej Bystrici.

Zo zakríknutej, nekonfliktnej Ivety sa stala spoločensky ťažko prijateľná bordelmama s menom hanebne vypísaným na bráne erotického salóna Rómeo. Nič na tom nemení ani skutočnosť, že to spravila práve pre exmanžela a že bordel bosa živí.

Čítajte viac:

Černákova láska Monika Křivová na súde zaujala aj kukláčov

Trochu posunuté „čoskoro“

Černákov príbeh sa posunul od donedávna nepredstaviteľnej otázky, či naozaj bude mať vo väznici svadbu, k otázke, kedy sa uskutoční. Monikino túžobné „čoskoro“ až tak rýchlo nepríde. Riaditeľ kancelárie generálneho riaditeľa Zboru väzenskej a justičnej stráže Adrián Baláž informoval, že v Ilave zatiaľ neevidujú žiadnu žiadosť odsúdeného na doživotie o možnosť uzavrieť manželstvo počas výkonu trestu.

Ani na ilavskej matrike neevidujú žiadosť o sobáš medzi Mikulášom Černákom a Monikou Křivovou, pričom ich konanie musí predchádzať podaniu žiadosti vo väznici.

Cirkevný sobáš v prípade rozvedeného Černáka by nemal pripadať do úvahy, no keď si ho dokázali vybaviť iní hriešnici, bos by to zrejme zvládol tiež. Za povestnej krvavej éry černákovcov totiž cirkvi štedro prispieval. Možno prišiel čas, aby cirkev dlh splatila. Akurát to bude trvať trochu dlhšie ako v prípade schválenia civilného sobáša.


VIDEO Plus 7 Dní