Dokonalý pár: Šambalu nosí Monika v kombinácii s luxusnými hodinkami. Vpravo syn Martin.

Červené šnúrky sú out, spirituálne celebrity podľahli korálikom

Prominenti podľahli starovekému kultu, aj Monika Flašíková-Beňová nosí na ruke s hodinkami za 30-tisíc eur zvláštny náramok.

Na obyčajné červené šnúrky proti urieknutiu sa už asi nedá spoľahnúť. Celebrity prahnúce po šťastí majú rady istoty, a tak sa začali ozdobovať špeciálnymi náramkami zvanými šambala. Vraj už len toto slovo v nich vyvoláva príjemné pocity.

Šnúrky posiate korálikmi, krištáľmi či diamantmi si možno zadovážiť v bižutériách za pár drobných, ale aj v najvychytenejších klenotníctvach za desaťtisíce eur. Asi najdrahšiu šambalu u nás nosí Boris Kollár, no podozrivo ligotavou ozdobou sa pýši tiež Monika Flašíková-Beňová.

Sú všade

Tajomný náramok vraj telepaticky prenáša do mysteriózneho kráľovstva Šambala alebo Šangri-La, kde niet stresu, konkurencie ani závisti. Krajina čistej spirituality sa nachádza niekde vo vesmíre, podľa budhistických povier vo vzdialenej časti nedostupných Himálají. Dôležité však je, že v ňom funguje dokonalý energetický systém, ktorý každého harmonizuje a oslobodzuje od temna. Vďaka tomuto poznaniu vraj dokázali koncentrovať liečivú energiu už v bájnej Atlantíde.

Na Slovensko však šambala dorazila len nedávno. Spolieha sa na ňu dcéra Paľa Haberu spisovateľka Zuzana či raper Majk Spirit, „okorálikovaného“ sme videli už aj hudobníka Mariána Čekovského.

Majk Spirit: Zrejme aj energetické ozdoby z neho spravili nového človeka. Foto: Emil Vaško

S energetickou okrasou sa naposledy v spoločnosti ukázala tiež Monika Flašíková-Beňová. Kým kedysi vzbudzovala pozornosť „iba“ hodinkami Cartier za 35-tisíc eur, ktoré dostala k štyridsiatke, teraz jej ruku zdobili hodinky Chopard asi za 30-tisíc eur a, samozrejme, ligotavá šambala.

Podobnú z diamantov ponúkajú prestížne klenotníctva za 58-tisíc eur, čo nie je málo. Ale ak je pravda, že šambala mení duchovný pohľad na svet a umožňuje pochopiť seba a ostatných ľudí, v prípade europoslankyne by to neboli vyhodené peniaze. Monika Flašíková-Beňová nás však vyviedla z omylu.

„Ten náramok je z obyčajných krištáľov. Dostala som ho ako darček s tým, že ma bude ochraňovať. Neviem, či mám za to vďačiť šambale alebo okolnostiam, ale za ten čas, čo ho nosím, sa mi nič dramatické nestalo,“ priznala. Z poverčivosti si tak ochranný náramok radšej z ruky nikdy neskladá. Nehovoriac o tom, že jednu šambalu už zodrala, ale má ju stále so sebou - v kabelke. „Pre istotu. Keby náhodou,“ dodala.

Monika Beňová: Náramok, aký nosí, by s briliantmi stál až 58-tisíc eur, no politička tvrdí, že ho dostala ako darček a je len z krištáľov. Foto: archív

Borko stále vedie

Čo sa kvantity týka, stále vyhráva Boris Kollár. Ten nešetrí ani na veciach medzi nebom a zemou a aspoň zápästiami začína pripomínať budhistického mnícha. Na ľavej mu visia šnúrky z Thajska a z Dubaja, na pravej štrngajú náramky z budhistického kláštora, ktorý finančne podporil.

Takmer všetky dostal do daru. Spirituálny náramok z briliantov si však kúpil sám. V Spojených štátoch, kde teraz býva šesť mesiacov v roku, za osemdesiattisíc dolárov. Ani jeden si za žiadnych okolností nedáva z rúk dole.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní