Charlene a Albert II. budú mať prvé spoločné dieťa. Vľavo matka monackej kňažnej Lynette.

Charlene by chcela mať aj päť detí, tvrdí matka tehotnej monackej kňažnej

Monacká kňažná Charlene čaká prvé manželské dieťa kniežaťa Alberta II.

Monako sa dočkalo, kňažná Charlene je tehotná. Od sobáša niekdajšej neurodzenej športovkyne s kniežaťom síce ubehlo pár rokov, no prorokovanie neprajníkov, že Albert II. popri dvoch nemanželských deťoch sa právoplatného zákonitého dediča z pevného zväzku nedočká, sa nenaplnilo. Obyvatelia kniežatstva na Azúrovom pobreží sú nadšením celí bez seba a raduje sa s nimi celý svet.

Potvrdené!

Monacká kňažná a jej manžel Albert II. čakajú potomka, potvrdil monacký kniežací palác. Či to bude chlapček, alebo dievčatko, oznámi palác tradične až po pôrode. Dedič trónu by mal prísť na svet ešte tento rok. Mužský prvorodený potomok je v kniežatstve následníkom trónu.

Dedičom sa však môže stať, ak by kniežací pár mal iba dcéry, aj žena. Pre 56-ročného Alberta II. to nie je prvá ratolesť. Má dve nemanželské deti, 22-ročnú Jazmin Grace, ktorá sa narodila zo vzťahu s americkou čašníčkou Tamarou Rotolovou, a syna Alexandra (14), toho splodil s letuškou z afrického Toga Nicole Costovou. Po nástupe na trón sa k deťom verejne priznal.

V rozhovore pre juhoafrické noviny Sunday World sa Charlene, niekdajšia profesionálna plavkyňa pochádzajúca z tejto krajiny, začiatkom mája vyjadrila: „Myslím, že budeme mať deti. Nechcem byť pod tlakom. Jednoducho sa to stane. Keď sa to stane, tak sa to stane.“

Dá sa predpokladať, že v tom čase už nosila dieťa pod srdcom a vedela, o čom hovorí. Zvyčajne sa tehotenstvo zverejňuje po prvých troch mesiacoch gravidity, keď sú prípadné zdravotné komplikácie prvého trimestra zažehnané.

Monako si vydýchlo

Po potvrdení tehotenstva kňažnej si vydýchlo celé Monako. Správa o tom, že kniežací pár čaká potomka, bola dlhoočakávaná a podaktorí si už robili starosti, či kňažná bude mať dieťa. Médiá a verejnosť sledovali život kniežacej dvojice a všetkým sa zdalo, že čakanie na radostnú novinku je pridlhé.

Albert a Charlene sa zosobášili v prítomnosti ôsmich stoviek pozvaných hostí, medzi nimi boli mnohí zástupcovia kráľovských dvorov, v roku 2011, udalosť prenášali televízne kamery do celého sveta, záberov novomanželov boli plné noviny a časopisy. Odvtedy najmä Monačania netrpezlivo čakali na oznámenie, že dedič trónu je na ceste.

Slzy a dohady

V priebehu posledných týždňov sa reči, že kňažná je možno tehotná, znásobili. Na Azúrové pobrežie sa vybralo nebývalé množstvo fotografov, ktorí prinášali zábery Charleninho brucha, podľa viacerých rastúceho. Pred pár dňami sa presvedčenie, že nový život je na ceste, vystupňovalo, keď bol kniežací pár v oblasti Carlades a Charlene návštevu pre náhlu nevoľnosť prerušila.

Potvrdená radostná novinka o tehotenstve kňažnej sňala časť bremena, ktoré ťažilo bývalú športovkyňu od sobáša. Manželstvo dvojice sprevádzali rôzne domnienky.

Hovorilo sa o Charleninom pokuse o útek v jej rodnej Juhoafrickej republike niekoľko dní pred sobášom, ktorý jej údajne prekazili až na letisku vo francúzskom Nice. Charlene reči, že chcela utiecť, poprela. Vyhlásila, že „nikdy by nezmizla ani nechcela utiecť“, len plánovala nakrátko odletieť do Paríža a „kúpiť si tam topánky“.

Skepsu, či vzťah plavkyne a kniežaťa vydrží, nechtiac posilnila aj samotná Charlene, keď na svadbe preliala podľa pozorovateľov príliš veľa sĺz. Nikto si nebol istý, či sú to slzy šťastia, alebo trpko oplakáva dovtedajší život.

Potrebovala čas

Kňažná Charlene sa k otázkam materstva vyjadrovala viac-menej vyhýbavo. Až vyjadrenie pre spomínané juhoafrické noviny nedávno vyznelo povzbudivo.

„Po svadbe som potrebovala dostatok času, aby som objavila svoju rolu. Teraz som si už našla miesto a myslím, že prídu aj deti,“ naznačila. Zdá sa teda, že pokračovanie rodu Grimaldiovcov je vďaka tehotenstvu niekdajšej plavkyne Charlene Wittstockovej a kniežaťa Alberta II. zaistené.

Dynastia stará sedemsto rokov teda pretrvá aj na radosť osemtisíc obyvateľov trpasličieho štátu. Uvedomujú si, že život bez platenia daní zabezpečuje najmä politická stabilita a tá priamo súvisí i so zabezpečeným následníctvom trónu. Tehotenstvom Charlene poprela všetky reči o kríze vzťahu a hroziacom rozchode.

Pre väčšinu Monačanov je rozhodujúce, že čaká dediča, a to, ako sa vyrovnala s obmedzujúcim protokolom aristokratickej rodiny, je jej záležitosť.

Jej matka Lynette Wittstocková médiám povedala, že Charlene by najradšej „priviedla na svet päť potomkov, lebo veľká rodina je pre ňu to najdôležitejšie“.

Keď sa Lynette presťahovala do Monaka, všetci sa začali tešiť na očakávanú správu o gravidite kňažnej. Charlene je rodinne založená, s bratmi Seanom (29) a Garethom (30) má blízky vzťah.

Dvojčatá?

Po potvrdení informácie, že Charlene sa stane matkou, sa začalo sa špekulovať, že čaká rovno dvojčatá. Informovaný zdroj z prostredia paláca francúzskym médiám oznámil: „Môj kamarát zo školských čias Mike Wittstock mi zatelefonoval a povedal, že jeho dcéra Charlene čaká dvojičky.“ Juhoafrickým novinám Benoni City Times to otec monackej kňažnej nepriamo potvrdil.

„Vďaka tej správe som šťastný, teraz ja a moja žena budeme mať štyri vnúčatá. Charlene ma informovala už 24. mája.“

Je známe, že každý z Charleniných bratov má jedno dieťa, otcami sa stali vlani.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní