Chata v Senci: Tu prežil filmový Kapitán Dabač najkrajšie roky svojho života.

Chudík musel predať milovanú chatu na seneckých jazerách

Chaty v Senci, kde prežil Ladislav Chudík najkrajšie roky svojho života, sa herec musel zbaviť.

Za umenie na žobrotu. Bard slovenského divadelníctva, osemdesiatosemročný Ladislav Chudík, predal svoju chatu v Senci, kam často a rád utekal z Bratislavy. Pritlačila ho k tomu finančná situácia.

Posledný

Senecké jazerá objavil herec pred desaťročiami, keď si tu drevené víkendové domčeky pri vode stavali najväčšie hviezdy - František Dibarbora, Martin Gregor, Július Pántik či Karol Machata.

„Pre mňa to bolo aj pracovné miesto na moju robotu ako herca a recitátora. Na chate bola hlavne mimo sezóny totálna izolácia a mohol som sa tam naplno učiť texty nahlas bez toho, aby som sa za to hanbil,“ rozprával o svojej oáze pokoja posledný mohykán zo starej hereckej generácie.

Karol Machata svoju drevenicu už dávnejšie predal, no Ladislav Chudík sa s ňou rozlúčiť odmietal. Trápilo ho, že pre svoj zdravotný stav už v Senci nemôže tráviť toľko času. Kedysi útulná drevená chatka chátrala, párkrát ju dokonca vykradli. Napriek tomu o predaji nechcela počuť ani Chudíkova manželka Alena, ktorá nám ešte pred pár rokmi tvrdila, že ju začnú opravovať, len čo to dovolí zdravotný stav umelca.

Bez peňazí

Po famóznej kariére trvajúcej vyše šesťdesiat rokov a stovkách postáv sa však na jej rekonštrukciu peniaze nenašli. Filmový Kapitán Dabač či seriálový doktor Sova tak musel v pokročilom veku predať ťažko nadobudnutý majetok.

„Áno, predali sme ju,“ potvrdila nám informáciu hercova manželka. Finančnú injekciu, ktorú chata potrebovala, si z dôchodkov dovoliť nemohli. „Logicky, veď nie sme žiadni podnikatelia,“ hovorí pani Chudíková.

Aj keď jej polovičke bude za chatou určite clivo, jemnou náplasťou môže byť aspoň predajná suma. Chudíkova chatka totiž leží v najlukratívnejšej časti jazier, kde sa podobné nehnuteľnosti ponúkajú za 100- až 140-tisíc eur. Hereckej legende teraz ostal len malý byt v bratislavskej Petržalke.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní