Spokojní: Hoci médiá z času na čas píšu o hroziacom rozvode Charlesa a Camilly, skutočnosť bude asi iná.

Chutná žena na zjedenie: Camilla v mladosti očarila nielen Charlesa

Keď nemecký princ a ďalší mladí muži videli Charlesov záujem o Camillu, vycúvali.

Hoci Camilla Parker-Bowlesová (66), druhá manželka britského korunného princa Charlesa (64), by v súťaži krásy pravdepodobne nepostúpila do finále, v mladosti mala veľa nápadníkov. Jedným z nich bol nemecký princ Eduard von Anhalt. Keď mladí muži zistili, že do Camilly sa zahľadel aj princ Charles, uvoľnili bojové pole.

Zaľúbení

Eduard von Anhalt, ktorý je už vyše tridsať rokov ženatý s Corinnou a majú spolu tri dcéry, sa rozhodol, že je čas porozprávať o láske z mladých liet. Kým nespoznal Corinnu, jeho srdce horelo výhradne pre Camillu Shandovú, neskôr Parker-Bowlesovú.

„Camillu som mal naozaj rád. Spoznal som ju v rovnakom čase, ako sa zoznámila s princom Charlesom. Všetci sme do nej boli zaľúbení po uši.“

Camilla podľa neho začiatkom sedemdesiatych rokov minulého storočia bola najvyhľadávanejšou slečnou na vážnu známosť. Tom Levine v knihe Windsorovci píše: „Camilla Shandová je atraktívna mladá žena, ktorá možno nie je klasicky krásna, ale svojou veľkou sebadôverou, vlastným štýlom, prirodzenosťou a otvorenosťou si získava srdcia. Charles určite nie je široko- ďaleko jediný, koho okúzlila.“

Von Anhalt to potvrdil: „Skutočne to bola neuveriteľne chutná mladá žena, priam na zjedenie.“ Charles žiarlil. „Keď sme spozorovali, že princ z Walesu sa zamiloval, bolo samozrejmé, že sme sa rýchlo otočili na podpätku a odkráčali.“

Za iného: Keď princa Charlesa odvelili, Camilla sa zasnúbila s Andrewom Parkerom-Bowlesom a potom sa zaňho vydala. Foto: profimedia.sk

Bez maturity

Jej kráľovská výsosť Camilla Rosemary, vojvodkyňa z Cornwallu, sa narodila ako Camilla Shandová v roku 1947 v Londýne lordovi Bruceovi Midleton Hope Shandovi a Rosalind Maud Cubittovej. Žena, ktorú lady Diana prezývala rotvajler, je pravnučkou Alice Keppelovej, metresy kráľa Eduarda VII., praprastarého otca princa Charlesa, zároveň je príbuzná anglického kráľa Charlesa II.

Camilla má dvoch mladších súrodencov, sestru Soniu Annabel Elliotovú a brata Marka Rolanda Shanda. Od roku 1951 vyrastala v grófstve Východný Sussex na juhovýchode Anglicka. Na základnú i strednú školu chodila v Anglicku, potom vo Švajčiarsku a v Paríži.

V roku 1965 školu skončila, ale bez maturity a vzápätí sa predstavila v Londýne ako debutantka, mladá žena, ktorá vstupuje do spoločnosti. Rok pracovala vo firme zaoberajúcej sa interiérovým dizajnom, o jej ďalšom zamestnaní nie je nič známe.

Osudný turnaj

S princom Charlesom sa prvýkrát stretla v roku 1970 na turnaji v konskom póle. Vzťah, od prvej chvíle intenzívny, trval do roku 1972. Pragmatická mladá dáma nedúfala, že sa stane manželkou korunného princa. Charles mal iný názor, žiadnu inú nechcel.

V roku 1972 ako vojak musel odísť na niekoľko mesiacov na more. Vtedy sa Camilla zasnúbila s dôstojníkom jazdectva Andrewom Parkerom-Bowlesom a v júli 1973 sa vzali. Majú spolu syna Thomasa a dcéru Lauru.

Je zaujímavé, že princ Charles je krstným otcom oboch Camilliných detí. Všeobecne je známy fakt, že korunný princ sa s ňou nemohol oženiť, lebo už nebola panna, čo sa od nastávajúcej korunnej princeznej v tom čase vyžadovalo.

Trojuholník

Vzťah Charlesa a Camilly nanovo vzplanul v osemdesiatych rokoch, keď ani Charles nebol slobodný, v júli 1981 sa oženil s Dianou Spencerovou. V roku 1989 vznikla nahrávka intímneho rozhovoru Charlesa a Camilly, na verejnosť sa dostala o štyri roky. Celý svet sa zabával na princovom nežnom vyznaní, že by rád bol tampónom svojej milenky.

O dva roky princezná Diana v televízii povedala, že v manželstve boli traja. V roku 1994 sa Charles verejne priznal k nevere a v roku 1995 sa Camilla rozviedla. Andrew Parker-Bowles sa v roku 1996 znovu oženil, s Rosemary Pitmanovou.

O rok neskôr v lete tragicky prišla o život princezná Diana. Keď v Paríži podľahla následkom autonehody, bola už aj ona rozvedená, práve v tom čase rozvod nadobudol právoplatnosť.

Žiadaná: Camilla Shandová s princom Charlesom v roku 1975 odchádzajú z opery v Londýne v predvečer valentínskeho sviatku. Foto: profimedia.sk

Po rokoch spolu

V nasledujúcich rokoch Camilla žila v ústraní. V roku 1999 po istej párty odchádzala z hotela s Charlesom. Odvtedy sa spolu často ukazovali na verejnosti a v roku 2001 na dobročinnej akcii ich odfotili prvý raz pri bozku. A 9. apríla 2005 na radnici vo Windsore dlhoročných milencov zosobášili - cirkevný sobáš rozvedených ľudí, ak žije bývalý partner aspoň jedného z nich, anglikánska cirkev odmieta.

Teraz celý svet prežíva aktuálnu časť ich príbehu. Nikto nepochybuje, že to bola a je veľká láska. Korunný princ sa partnerky nevzdal, hoci bola vydatá a on ženatý s lady Dianou, matkou ich synov Williama a Harryho. Camilla Charlesove city opätovala.

Hoci Camilla o svojej láske médiám takmer nič nepovedala, povráva sa, že s Charlesom majú dcéru, ktorú hneď po narodení dali na adopciu. Kauza patrí k najviac stráženým tajomstvám Windsorovcov.

Zaujímavý postoj zaujal Camillin prvý manžel Andrew Parker-Bowles. O jej nevere údajne vedel a toleroval ju.Z ich sídla sa vždy predtým, ako mal prísť Charles, decentne vzdialil.

A nemecký princ Eduard von Anhalt? Hoci jeho celoživotnou láskou je manželka Corinna, s Camillou je v kontakte. Keď sa v spoločnosti stretne s princom Charlesom a s jeho ženou, všetci spolu spomínajú na časy mladosti.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní