Jozef Majský: Akú pokutu uloží mestská časť Staré Mesto za stavebné práce na jeho vile?

Čierny staviteľ: Majského vila sa rozrastá bez stavebného povolenia

Niekdajší veľkoprivatizér Jozef Majský zveľaďuje svoj majetok aj po tom, čo sa stiahol z veľkého biznisu.

Jeho luxusná vila pod bratislavským Slavínom začala naberať nové rozmery. Stavebník sa pritom ani len neunúval čakať na povolenie od stavebného úradu a s výraznými úpravami začal svojvoľne a načierno.

Nadstavuje

Majského dom bezprostredne susedí s jeho niekdajším firemným sídlom Sipox. Takmer štyristo štvorcových metrov na jednom podlaží trojposchodovej vily mu poskytuje dostatočný komfort pri čakaní na finálny verdikt súdu v procese vlečúcom sa už roky, v ktorom je obžalovaný z tunelovania nebankových subjektov.

Či tam mal málo miesta, nevedno, no pred pár týždňami sa objavilo na jeho obydlí lešenie a podľa všetkého začala nad Majského garážami vyrastať nadstavba.

Háčik je v tom, že načierno. „Stavebný úrad mestskej časti Bratislava-Staré Mesto vykonal 18. júna 2013 štátny dohľad na objekte a zistil, že stavebník KORD Slovakia, a. s., Bánovce nad Bebravou, ktorým je na základe nájomnej zmluvy s vlastníkom, zastrešuje terasu bez právoplatného stavebného povolenia,“ povedal nám hovorca staromestského úradu Tomáš Halán.

Na upresnenie, v akciovke KORD Slovakia sedia v dozornej rade všetky Majského deti, Jozef, Eva aj Erik. Stavebný úrad vyzval stavebníka na okamžité zastavenie stavebných prác.

Prokuratúra a exekúcia

Podľa listu vlastníctva je jediným majiteľom nehnuteľnosti Jozef Majský. I keď v dokumente svieti ťarcha, podľa ktorej Krajská prokuratúra v Košiciach zaisťuje jeho majetok, nič zvláštne sa nedeje.

Šesťdesiatsedemročný Majský žije už dlhé roky v rozľahlej vile pokojne aj so svojou priateľkou. Exekučné záložné právo na jeho dom a pozemky má známa akciovka SIPOX HOLDING.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní