Cinkotová v slzách: Rozplakal ju manžel odsúdený za drogy

Zuzana Cinkotová po rokoch uvidela odsúdeného manžela na divadelných doskách. „Psychicky mu to určite pomohlo,“ vraví so slzami v očiach.

Sympatickú mladú tmavovlásku sme v spoločnosti nestretli celú večnosť. Premiéru novej divadelnej hry Extasy Show, ktorej súčasťou je aj jej odsúdený manžel, však nemohla vynechať. Dušan Cinkota (46) síce sedí už päť rokov za mrežami, no na dosky, ktoré znamenajú svet, sa dokázal vrátiť. Počas štvordňovej vianočnej priepustky nahral video, ktoré teraz púšťajú v rámci inscenácie v bratislavskom Divadle Aréna. Hoci na premiére fyzicky byť nemohol, dokázal sa svojmu publiku pokloniť. Manželke Zuzane to vohnalo slzy do očí.

Dojal ju

„Ani neviem, čo by som povedala. Je to radostná aj smutná chvíľa. Určite by som si želala, aby tu bol so mnou,“ povedala nám manželka Dušana Cinkotu, ktorý si v nitrianskej väznici odpykáva osemročný trest za drogovú trestnú činnosť. „Nechcem hovoriť za neho, povedala by som možno veci, s ktorými by nesúhlasil. Určite mu však táto divadelná hra a hlavne príprava na ňu psychicky pomohli, pozdvihli mu pozitívne myslenie. Určite sa teraz viac teší domov,“ rozprávala mladá žena. Na večierku po predstavení sa bavila s kamarátkami, ale rozosmieval ju aj Jožo Pročko, ktorý hrá v inscenácii jednu z hlavných úloh. No keď prišla reč na Dušana, zvážnela. „Dojalo ma to, hlavne scéna, v ktorej hral. A potom aj klaňačka. Naozaj ma to dojalo. Veľmi. Bolo mi ľúto, že nemohol byť naozaj na klaňačke, lebo viem, čo pre neho znamená mať premiéru v divadle. Zvlášť v Aréne, na ktorú má len dobré spomienky,“ rozdýchavala Zuzana emócie.

V dobrom aj v zlom: Oddanosť, akú cíti Zuzana Cinkotová k manželovi, sa len tak nevidí.
V dobrom aj v zlom: Oddanosť, akú cíti Zuzana Cinkotová k manželovi, sa len tak nevidí.
Foto: KRISTÍNA DUGOVIČOVÁ

Čítajte viac

SERIÁL MAFIÁNI Zavraždili bratislavského bosa Svobodu kumpáni z drogového biznisu vo Švédsku, ktorých zradil?

VIDEO Sexom si zarábajú už šiestačky na základnej škole. Depresie potom „rozpúšťajú“ v drogách

Berie vaše dieťa drogy? Neprezradí ho len zmena správania

Plány do budúcna

Dušana Cinkotu vlani preložili do väznice v Nitre, kde pracuje v knižnici a súčasne má najnižší stupeň stráženia. „Fyzicky sa stretneme o dva týždne, ale telefonovať s ním budem určite skôr. Takže dojmy a emócie, ktoré mám, mu budem tlmočiť,“ prezradila nám jeho manželka. Keď je Zuzana doma v Bratislave, hlas manžela, ktorý vždy patril k vyhľadávaným dabingovým hercom, často počuje z televízie. Je teda s ňou, aj keď nie je? „Až tak by som to nepovedala, ale vždy sa poteším. Lebo jeho hlas je taký nezabudnuteľný! Stačí mi jedna veta a hneď viem, že je to on. Na jednej strane mi to robí dobre, na druhej strane však viem, že to je len hlas,“ pokrčila plecami. Už v júli 2018 však môže Dušan Cinkota požiadať o podmienečné prepustenie. A čo príde potom? „Isteže máme nejaké plány, ale zverejňovať ich teraz nebudem. Až potom, keď sa budú meniť na skutočnosť,“ usmiala sa Zuzana Cinkotová.


VIDEO Plus 7 Dní