Obávaná česká módna kritička Františka Čížková zhodnotila našich štylistov. Ako dopadli Bednárik, Kimlička alebo Kočišík (na foto zľava doprava)?

Cirkus, nuda, nevkus! Našim štylistom naložila uznávaná módna kritička

Spýtali sme sa poprednej českej módnej kritičky Františky Čížkovej, či si slovenskí štylisti vedia rady sami so sebou.

Živia sa módou. Je to ich práca a prislúcha im druhých obliekať a kritizovať. Plus 7 DNÍ vybral najznámejších štylistov, ktorí sa objavujú v televízii a na stránkach magazínov.

Oslovil odborníčky na módu, aby zhodnotili počiny našich štylistov. Či sa v záplave farieb, látok a strihov naozaj vedia obracať.

Najznámejšiu českú „módnu policajtku“, aj keď toto označenie nemá rada, Františku Čížkovú zaradil časopis Reflex medzi najvplyvnejšie osobnosti českej módy.

„Ohodnotila som päť známych ľudí, ktorí sa zaoberajú módou, stajlingom a kritikou oblečenia iných. Považujeme ich za vzory, kreatívcov a zdatných profesionálov vo svojom odbore."

„Otázka znie, či vzhľadom a štýlom obliekania netriafajú, alebo, naopak, svojou jedinečnosťou, znalosťou trendov a schopnosťou pohrať sa s nimi v prospech vlastného imidžu v tom nás utvrdia,“ opísala módna kritička zoširoka.

„Tričko s krikľavou potlačou, bermudy rozstrapatené v leme, vyšperkované bielymi pruhmi, natiahnuté na kamaše a robustné členkové tenisky svetovo známej značky predstavujú akože alternatívne ladenie. Nevkusné oblečenie v cirkusantskom štýle Jeremyho Scotta ešte znásobuje bizarná kulisa kvetín.“ Kto si od Čížkovej vyslúžil takéto nekompromisné hodnotenie?

Kto dopadol najlepšie a kto odborníčku vôbec neoslovil? Ako zhodnotila slovenská módna kritička Sylvia Klein porotcov z Nákupných maniačok Kočišíka, Hornyaka alebo Kanisovú? Dočítate sa v aktuálnom vydaní Plus 7 DNÍ.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní