Pútajú pozornosť: Ľudia im vraj kývajú z áut a tešia sa z ich lásky.

Cmorik by bol rád otcom, Partlová sa na materstvo necíti

Peter Cmorik a Mirka Partlová sú do seba oficiálne po uši zamilovaní asi šesť mesiacov, teraz ich spojí pripravovaný muzikál Rómeo a Júlia.

Blonďavá hviezda Paneláka pokorne prešla konkurzom, zatiaľ čo víťaz SuperStar sa mu snažil všetkými silami vyhnúť. Naposledy v muzikáli účinkoval pred šiestimi rokmi, a tak sa bude spoliehať nielen na svoj spev, ale i na herecké inštrukcie svojej lásky. Zamilovaná dvojica prehovorila o začiatkoch ich vzťahu, o radostiach i strastiach, budúcnosti i túžbe po deťoch.

Prišla ho skontrolovať

Prvýkrát sa naživo videli v roku 2007, keď Peter začal skúšať na Novej scéne muzikál Traja mušketieri. Blondínka už vychádzajúcu hviezdu registrovala, keďže mu počas SuperStar posielala esemesky. Zrazu nedokázala pochopiť, čo vlastne robí v divadle, keď je „iba“ spevák. „Nechápala som, prečo víťaz speváckej súťaže má ísť hrať divadlo. To bolo niečo nepredstaviteľné,“ tvrdí.

Rozhodla sa teda Petra navštíviť priamo v divadle. „Prišla skontrolovať, ako sa mi darí. Tam som si ju hneď všimol. Kto si Mirku nevšimne, však?“ kladie si spevák rečnícku otázku pri spomienkach na časy, keď boli obaja zadaní. „Obdivovala som ho ako človeka a osobnosť. A za to, že ako človek neskúsený a v podstate herecky nevzdelaný bol zrazu na javisku úplne prirodzený. Aj dnes vidím, že je veľmi učenlivý, citlivý a všetky veci vníma,“ vychvaľuje svojho priateľa Angie z Paneláka.

Čakali závisť

Partlová s Cmorikom randia spolu asi pol roka, no na presný deň, keď medzi nimi preskočila povestná iskra, si ani jeden z nich nepamätá. Dátum výročia si zvolia prakticky. „Podľa novín, prvá písomná zmienka o nás bude rozhodujúcim dátumom,“ tvrdia svorne s úsmevom. Aj keď majú obaja zatiaľ svoju vlastnú domácnosť, vedia si predstaviť spoločné bývanie natrvalo. Mladá herečka vraj síce býva občas náladová, no Peter našiel spôsob, ako ju „obmäkčiť“. „Ja som tiež Baran a zistil som, že sa nesmiem rozčúliť, zbrojiť, ale musím zostať pokojný, čo je práca psychického charakteru. Ona cíti ten pokoj a prejde to aj na ňu.“ Sú spolu krátko, no podľa ich slov o sebe vedia takmer všetko a doslova si čítajú myšlienky.

Hoci terajšie štádium svojho vzťahu považujú stále za začiatok, ešte pred krátkym časom mali veľké obavy. „Čakali sme závisť a napodiv to neprišlo. Prekvapilo nás, že ľudia nakoniec boli šťastní za nás, tešili sa, aj včera sme mali krásny prípad staršieho pána herca, ktorý spieval ódy o tom, ako sa k sebe hodíme, aký je šťastný a ako už dávno videl, že to medzi nami iskrí, ale nič nepovedal. Veľmi dobre to padne.

Dokonca, keď sme spolu začali, bol to až taký ošiaľ, že ľudia nám kývali z áut. Bolo to zaujímavé,“ hovorí Peter Cmorik. S neprajníkmi a so záškodníkmi vo vzťahoch má už svoje skúsenosti. „Samozrejme, že sme zvyknutí na ľudí, ktorým nevyhovujeme a nie sme im akurát po vôli. A niekto to vie aj zbytočne prehnať.“

Neúplné rodiny

Napriek tomu, že sa okolo Mirky Partlovej točilo množstvo boháčov, ona si vždy vyberala rovnocenného partnera z brandže. „Vzhľadom na to, že sa snažím postarať sama o seba, neviem, či by som potrebovala chlapa, ktorý by ma živil,“ myslí si a Peťo ju s úsmevom pohotovo uvedie do obrazu: „Ale zase ani ja nezarábam zle.“ Obaja už majú iba jedného rodiča, Peter mamu a Mirka otca.

„Ťažko sa s tým zmieruje, ale človek po čase pochopí, že je to kolobeh života, ktorý tak funguje. Každý tam raz pôjdeme, len je otázka kedy a ako. Ale je to ťažké a stále mi chýba a bude chýbať. Je to mama, ktorá nás vychovala a stále na ňu myslím,“ načrie do svojej duše Mirka.

Peter chce deti

Jej priateľ už rozmýšľa aj o potomstve. Má totiž tridsaťdva rokov a ako bývalý učiteľ by vraj deti hravo zvládol. „Keď budeme mať pocit, že je všetko v poriadku, že to chceme obidvaja… tak prečo nie. Niektorí moji rovesníci už majú deti. Viem, že som v tom veku, ale u nás hercov a muzikantov ide čas trošku inak,“ žiari a pri zmienke, že jeho polovička má ešte na tehotenstvo čas, zareaguje: „Však Mirka má dvadsaťsedem rokov, aký čas?“ Ako teda vníma jeho túžbu samotná herečka? „Zatiaľ sa na materstvo necítim, ale keď to príde, tak to príde. Dá sa to plánovať v tom zmysle, že keď budú všetky podmienky splnené, keď to obaja budeme chcieť a cítiť, prečo nie.“

Na jednom pódiu

Pár už čoraz viac spája aj práca. Od januára začínajú skúšať, opäť na Novej scéne, Rómea a Júliu. Mirka Partlová konkurzy miluje, ich absolvovanie totiž považuje za milé stretnutie so známymi, ktorých dlho nevidela. Naopak, spevák sa kastingu na muzikál na motívy Shakespearovej hry obával. „Chcel som sa tomu konkurzu vyhnúť, keďže nie som herec, a zdalo sa mi to zvláštne, ale v rámci fair-play som naň prišiel a normálne som ho absolvoval ako všetci ostatní.“ Ráta s tým, že od svojej lásky načerpá dostatok hereckých rád. A bude ich potrebovať.

Režisér mu zveril postavu šesťdesiatročného kňaza s krásnymi áriami. Maskéri však budú mať dosť práce aj s Mirkou Partlovou. Tá sa zhostí úlohy Júliinej matky. „Teším sa na to, lebo je to iná postava, možno už vekovo dospievam do štádia matiek. Ale v tomto muzikáli je jedno, akú postavu máte, lebo každá má priestor na to, aby sa divákovi zapáčila,“ rozplýva sa blondínka. Aj keď za dvanásť rokov na Novej scéne odohrala všetky veľké muzikály, pomaličky začína pokukovať aj po činohre. „Zo začiatku, keď som bola mladšia, som sa činohry bála ako čert kríža. Ale teraz by ma už zlákala, uvidíme, čo príde.“

V Paneláku pauza

Aj keď sú spevácke štýly Petra a Mirky úplne odlišné, cestičku k hudobnej spolupráci si predsa len našli. „Mirka naspievala krásne vokály do mojej novej vianočnej pesničky Len tento deň, ktorá v najbližších dňoch uzrie svetlo sveta, a vložila do nej tú pravú vianočnú atmosféru,“ ospevuje jej výkon Cmorik, no Mirka ihneď podotkne: „Tam som nemala čo pokaziť. Som šťastná na javisku, keď sa môžem hrať na niečo, keď nevystupujem sama za seba, hrám postavu,“ tvrdí herečka, ktorá v očiach verejnosti rezonuje najmä ako Angie z televízneho Paneláka.

Tvorcovia jej pravidelne prichystali do scenára niekoľko šťavnatých milostných scén. Nežiarli Peter? „Ja hlavne dostávam zákulisné informácie, čo divák nevidí, čo sa pri tom stalo, dialo, a to ma odbremeňuje,“ približuje nám jej priateľ recept, ako nežiarliť. V najbližšom čase však Mirka z obrazoviek zmizne. „Budem mať menšiu pauzičku, nebudem mať toho toľko, čo je po piatich rokoch logické.

Postava sa musí vyvíjať a nájsť nový smer, lebo zo začiatku som bola veselá, potom som niekoľko rokov pri svojich hereckých partneroch ako postava stále trpela a teraz mi hľadajú novú polohu, možno nového partnera, pretože ten starý zdrhol,“ smeje sa, narážajúc na odchod


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní