V tichej štvrti: Predseda parlamentu Peter Pellegrini zvolil „zašitú“ nehnuteľnosť pred služobným bytom.

Čo je on horší ako Fico? Pellegrini býva v hniezdočku pod Slavínom

Zistili sme, kde žije šéf parlamentu Peter Pellegrini. V luxusnej štvrti pod bratislavským Slavínom.

Ubytovanie Petra Pellegriniho bolo doteraz veľkým tajomstvom nielen pre verejnosť, ale aj pre mnohých jeho spolupracovníkov. Tak ako jeho predchodca, ani on totiž nevyužíva služobný byt v budove starej Národnej rady na Župnom námestí v Bratislave.

Týždenník PLUS 7 DNÍ teraz zistil, že Pellegrini nechce byť horší ako jeho stranícki kolegovia Robert Fico, Ján Počiatek či Robert Kaliňák a hniezdočko si našiel v najvychytenejšej lokalite neďaleko bratislavského Slavína.

Výhodne

Predseda parlamentu stavil na súkromie, a to so značkou najvyššieho stupňa. Jeho obydlie je na konci spleti uličiek neďaleko kalvárie. Rodený Banskobystričan tu žije v novostavbe obohnanej plotom a na konci slepej uličky s výstražnou tabuľou Súkromný pozemok, vstup zakázaný.

V bytovke je len zopár bytov, no o to väčších. Politik sa tam nasťahoval ešte ako štátny tajomník ministerstva financií. „O ubytovanie sa vtedy musel postarať sám. Preto je byt blízko rezortu financií."

"Keď Peter Pellegrini prešiel na ministerstvo školstva, rozhodol sa nevyužiť právo na úhradu nákladov, na ktoré mal ako minister nárok, a ostal v tomto byte, rovnako ako po prechode na post predsedu NR SR. Ani v tejto pozícii nevyužíva služobný byt predsedu, ani si nenecháva preplácať náklady súvisiace s bývaním,“ tvrdí riaditeľ odboru komunikácie Martin Dorčák.

Priemerné nájomné v Pellegriniho dome podľa inzerátov realitných kancelárií kolíše od 1,4 do 2-tisíc eur za mesiac. Šéf parlamentu má zrejme šťastie, pretože za trojizbový byt platí 850 eur plus energie. Podľa Dorčáka majiteľ nehnuteľnosti zariadil byt Petra Pellegriniho jednoduchým nábytkom z obchodného reťazca Ikea.

Čítajte viac:

Nový šéf parlamentu Pellegrini: Kývol by na ponuku stať sa premiérom?

Starý známy

Štvorpodlažné sídlo, kde našiel útočisko aj šéf Národnej rady Pellegrini, vlastní eseročka Gold Invest. Jej polovičným majiteľom je podnikateľ Ivan Feješ. Feješ sa v minulosti objavil vo viacerých mediálne známych kauzách.

Bratislavskej župe na čele s vtedajším županom Vladimírom Bajanom predal pozemky na multifunkčnú halu Danube Arena v bratislavskej Petržalke za stonásobne vyššiu cenu, ako bola jej účtovná hodnota, a to za 287 miliónov v starej mene (9,5 milióna eur). Bajan však odmieta, že pomáhal pri tomto obchode.

„O kúpe rozhodlo zastupiteľstvo, v ktorom predseda nemá hlasovacie právo,“ vyhlásil. Feješovo meno dráždilo aj vlastníkov petržalských bytoviek. Keďže získal rozsiahle pozemky po veľkostatkárovi Popperovi, ponúkal Petržalčanom ich odkúpenie pod panelákmi za stovky eur za jeden byt.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní