Čoho sa bojí Procházka? Šéf Siete nosí náramok proti urieknutiu

Predseda Siete začal nosiť červený náramok proti urieknutiu.

Zdá sa, že predseda strany Sieť Radoslav Procházka sa bojí urieknutia. Dokonca až tak, že sa rozhodol chrániť červeným náramkom. Na pravej ruke ho mal aj počas rozhovoru, ktorý sme s ním robili pred pár dňami. Zaujímalo nás, prečo sa rozhodol nosiť ho. „Je to darček, ktorý som dostal na tieto Vianoce, a odvtedy ho aj nosím,“ tvrdil nám.

Je trendy

Červený náramok proti urieknutiu je veľmi trendy. Nosí ho napríklad bývalá speváčka Victoria Beckhamová, Madonna a Kylie Minogueová i herečka Gwyneth Paltrowová. Mnohí ho dávajú na ruku aj deťom, vraj, aby im neuškodili zlé pohľady ľudí. Čo by mohol byť - vzhľadom na Procházkovo konanie pred voľbami a po nich - aj prípad predsedu Siete.

Náramok proti urieknutiu sa má podľa webových stránok, ktoré sa tejto téme venujú, nosiť na ľavom zápästí a to predseda Siete nedodržiava. Tak vraj náramok predstavuje kanál, ktorým sa človek spojí s pozitívnou energiou. A tá ho údajne ochráni pred urieknutím, ktoré rozhodne netreba podceniť, píše sa na internete.

Čítajte viac:

VIDEO: Procházka priznal čísla. Koľko si požičal pre Sieť a splatil už dlh?

Proti viere

Asi neprekvapí, že cirkev nosenie týchto náramkov odsudzuje. Katolícki kňazi zaraďujú náramok medzi prejavy poverčivosti, podobne ako obavy pred čiernou mačkou.

Ak je teda Procházka kresťan katolík - ako to o sebe bývalý člen Kresťanskodemokratického hnutia hovorí -, mal by veru nosenie červeného náramku zvážiť. Inak by sa mu mohlo stať, že si rozhnevá nielen voličov, ale aj predstaviteľov katolíckej cirkvi.

Zlá pamäť

Každopádne, nosenie náramku Procházkovi neprospieva, pokiaľ ide o jeho pamäť. Totiž, hoci nám tvrdil, že náramok nosí od Vianoc, počas rozhovoru, ktorý sme s ním robili pred parlamentnými voľbami, vo februári, Procházka ruku ozdobenú nemal. A to sa počas volebnej kampane stretával s mnohými ľuďmi a určite aj tými s negatívnou energiou.

Červený náramok si šéf Siete zabudol aj počas volebnej noci. Na fotografiách z 5. marca ho na ruke nemá. Škoda, že na zlepšenie pamäti žiadny náramok neexistuje. Predseda Siete by ich potreboval vo všetkých farbách.


VIDEO Plus 7 Dní