Billa Cosbyho obvinila z obťažovania ďalšia žena.

Cosbyho prípad sa pohol, sexuálne obťažovanie preveruje polícia

Žaloby sa na hlavu amerického komika Billa Cosbyho valia jedna za druhou. Čoskoro by sa mohol postaviť pred súd.

Losangeleská polícia spustila vyšetrovanie údajného sexuálneho obťažovania Judy Huth, ktorého sa mal dopustiť americký herec Bill Cosby ešte v roku 1974, keď mala 15 rokov. Huth podala na 77-ročného komika v utorok žalobu a v piatok sa stretla s detektívmi, ktorí následne začali prípad vyšetrovať.

Huth v žalobe uviedla, že incident, na ktorý si spomenula pred troma rokmi, jej spôsobil úzkosť a značné životné problémy. Kalifornské zákony umožňujú podať žalobu do troch rokov po tom, ako obeť sexuálneho zločinu zistí, že utrpela ujmu. Žena teraz žiada proces s porotou a bližšie nešpecifikované odškodné.

Čítajte viac:

Ďalšie obvinenie v kauze sexuálneho obťažovanie herca Billa Cosbyho!

Chcela zarobiť?

Cosbyho právnik Marty Singer na žalobu zareagoval vyhlásením, že komik sa stal terčom vydierania, pretože Huth žalobu podala až po tom, čo jej Cosby odmietol zaplatiť 250-tisíc dolárov. Okrem toho tvrdí, že Huth neposkytla dostatočné dôkazy o tom, že naozaj utrpela ujmu počas uplynulých troch rokov.

Taktiež vyhlásil, že Huth sa už pred desiatimi rokmi pokúšala svoj príbeh predať médiám. Následne preto podal na Losangeleskom vyššom súde žiadosť o zamietnutie tejto žaloby.

Čítajte viac:

Skutočná tvár Billa Cosbyho: Monštrum a násilník, tvrdí herečka

Stratil titul aj renomé

Predstaviteľ Cliffa Huxtabla zo sitkomu Show Billa Cosbyho (1984 - 1992) čelí v súčasnosti viacerým obvineniam zo sexuálneho zneužívania, pre ktoré sa už v minulosti postavil aj pred súd. Ten však v roku 2006 uzavrel prípad s tým, že ide o tvrdenia proti tvrdeniu.

O celej záležitosti sa na verejnosti začalo opäť diskutovať po tom, ako komik Hannibal Buress označil v októbri Cosbyho za násilníka. Následne sa prihlásilo viacero žien, ktoré tvrdia, že ich herec zneužíval.

V súvislosti s touto kauzou sa americké televízne spoločnosti rozhodli zrušiť alebo odložiť viaceré hercove projekty. Spoločnosť Netflix odložila plánovanú šou Bill Cosby 77, ktorú nakrútili v júli pri príležitosti hercových 77. narodenín a na svojej webstránke ju mala sprístupniť 28. novembra. Televízia NBC zas zrušila pripravovaný projekt s Cosbym, pričom oficiálny dôvod neuviedla.

Cosby tiež nedávno odstúpil zo správnej rady Temple University vo Philadelphii, kde pôsobil 32 rokov. Vojenské námorníctvo Spojených štátov mu vo štvrtok odobralo čestný dôstojnícky titul.

V piatok zas neznámy vandal poškodil hercovu hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy, na ktorú fixkou napísal "násilník". Predstavitelia Hollywood Chamber of Commerce, ktorí chodník spravujú, incident nahlásili na polícii a následne nechali hviezdu očistiť.

William Henry Cosby Jr. okrem spomínaného sitkomu Show Billa Cosbyho účinkoval aj v seriáli I Spy (1965 - 1968), v prvých dvoch sezónach projektu The Electric Company (1971 - 1977), v Cosbyho prípadoch (1994 - 1995), sitkome Cosby (1996 - 2000) či v snímke Otec je duch (1990).


  • SITA
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní