Ešte nedávno Cressie a Harry prekonávali zložité časy.

Cressida Bonasová dostala kľúče od paláca. Harrymu pripomína mamu Dianu

Priateľka princa Harryho Cressida dostala voľný vstup do paláca, aby si vyskúšala život s Windsorovcami. Podľa spoločných známych zaľúbenci už krízu, ktorú prežívali začiatkom roka, prekonali. Tlak, aby svoj vzťah oficializovali či aspoň zverejnili, stále narastá.

Nedávno sa hovorilo, že vzťah princa Harryho a Cressidy sa ocitol v kríze, dokonca sa vraj rozišli. Reči posilnila aj skutočnosť, že Harry sa na verejnosti objavil v spoločnosti modelky Cary Delevigneovej.

A Harryho otec princ Charles údajne synovi zakázal stretávať sa s Bonasovou. Teraz sa zdá, že všetko nabralo opačný smer a Cressida môže chodiť do paláca ako jedna z Windsorovcov, hoci oficiálne do rodiny nepatrí.

Kľúče k zlatej klietke

Cressida Bonasová, príležitostná modelka z kruhov londýnskej high society, ktorá s princom Harrym chodí od roku 2012, podľa nepotvrdených správ dostala kľúče od Kensingtonského paláca. Harry chcel, aby sa tam cítila ako doma.

„Predchádzajúce týždne bola Cressida u Harryho každú noc. Preto sa Harry domnieva, že je zmysluplné, aby mohla prichádzať aj odchádzať, ako sama chce. Kľúčom k takémuto statusu sú kľúče. Už teraz oslovuje ochrankárov krstným menom a využíva všetky tri vchody paláca,“ uviedol informovaný zdroj.

Podľa spoločných známych zaľúbenci už krízu, ktorú prežívali začiatkom roka, prekonali. Tlak, aby svoj vzťah oficializovali či aspoň zverejnili, stále narastá.

Zľakla sa

Hovorí sa aj o svadbe. „Cressida sa vlani cez Vianoce zľakla. Reči o možnej svadbe boli na ňu priveľa. Odmietla rodinné pózovanie s Windsorovcami na zámku Sandringham, radšej odletela na britské Panenské ostrovy s nevlastnou sestrou Isabellou a so švagrom Samom Bransonom. Potrebovala sa nadýchať čerstvého vzduchu,“ spresnil jej známy.

Podľa neho jej Harry nič nezazlieva. „Fakt, že dostala voľný vstup do paláca, je súčasť plánu, aby si zvykala na kráľovský život, a ubezpečenie, že aj ako princova partnerka môže viesť bežný život,“ dušuje sa zdroj z Harryho okolia. Ešte nedávno Cressie a Harry prekonávali zložité časy.

Pred pár týždňami Bonasovej nevlastný otec Christopher Shaw spáchal samovraždu a princ Charles sa rozhodol zasiahnuť. Windsorovci zastávajú tradičné hodnoty, preto synovi dôrazne odporučil, aby sa s Cressidou rozišiel.

„Harry takmer skolaboval, keď mu otec nariadil, aby ju pre rodinné problémy opustil,“ naznačil zdroj z prostredia dvora. Charles sa obával, že udalosti v Cressidinej rodine zasiahnu aj kráľovskú rodinu. „Harry otcovi povedal, že Cressidu miluje. Charles však ešte nie je presvedčený, že je schopná stať sa členkou kráľovskej rodiny,“ dodal zdroj.

Čítajte viac:

Harryho Cressida prekonala fóbia z kráľovskej rodiny. Bude konečne svadba?

Iná modelka?

„Pre Harryho bolo ťažké rozhodnúť sa medzi láskou a povinosťou,“ pokračuje informátor. Práve v čase váhania bol v londýnskom divadle s modelkou Carou Delevigneovou. Svedok britským novinám Metro povedal: „Harry tam bol s viacerými ľuďmi.“

Organizátori predstavenia princovu návštevu priznali, no odmietli komentovať, či v publiku s ním sedela aj krásna Cara, ktorá podľa nových správ chodí s bisexuálnou herečkou Michelle Rodriguezovou. Princov dôverný kamarát ubezpečil, že „Harry je zamilovaný do Bonasovej, je podobná Diane. Je to čestné, milé dievča a v mnohom pripomína princovu zosnulú matku“.

Vzťahu Cressidy a Harryho otvorene drží palce manželka Harryho brata Williama Kate Middletonová. Švagra prehovorila, aby bol s Cressidou čo najviac. Aj Kate, matka malého princa Georgea, prišla do rodiny ako obyčajné dievča. Harrymu bola oporou najmä v čase, keď sa šírili reči o jeho rozchode s Bonasovou.

Kate vie až príliš dobre, koľko škody môžu takéto nepodložené domnienky narobiť. Keď nedávno armáda Harryho, pilota bojového vrtuľníka, prevelila do kancelárie v Londýne, mnohí v tom videli obavy o jeho bezpečnosť. Rozhodujúce však zrejme bolo, že mu záleží na vzťahu s Cressidou.

„Harry by asi nikdy neprišiel do Londýna, ak by nebolo Kate a jej naliehania. Stále totiž tvrdil, že láska rastie so vzdialenosťou a s odlúčením, no časom zistil, že celkom tak to nie je,“ vysvetľuje známy Kate Middletonovej.

Čítajte viac:

Priateľka princa Harryho: Cressida Bonasová: Tehotná nevesta?

Ostala pracovať

Princ Harry takisto vie, že Bonasovej by neprospelo, ak by mala byť zatvorená v paláci. A tak ju podporuje v úsilí stáť na vlastných nohách. Hoci sa vzdala postu tanečnice, toto povolanie totiž nie je pre nádejného člena kráľovskej rodiny najlepšia voľba, v divadle ostala.

So snom byť profesionálnou tanečnicou sa rozlúčila, ale podľa novín The Sun prijala miesto na marketingovom oddelení s platom 25-tisíc eur za rok. Je rozhodnutá žiť z vlastných peňazí a nevyužívať princa Harryho.

„Cressie bola smutná, že sa musela zriecť tanca. Je však neuveriteľne nezávislá a nechce nič dostať iba preto, že chodí s Harrym. Vždy by sa pýtala, či dostala nejakú veľkú rolu, lebo si to zaslúžila, alebo pre svoje postavenie. Harry je jej zmýšľaním nadšený,“ hovorí Bonasovej známy.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní