Podľa princových známych by Harry dal rád vzťahu s Bonasovou druhú šancu.

Cressida sa vrátila k Harrymu. Naštartovali ju princove aférky

Britský Princ Harry a Cressida Bonas sa znovu stretávajú. Tanečnica si vraj po rozchode upratala v hlave a zistila, čo vlastne chce.

Princ Harry je podľa prieskumu verejnej mienky najobľúbenejší z mužov britskej kráľovskej rodiny. Vyhral aj anketu o najlepšie oblečeného človeka z rodiny Windsorovcov a je najsexi spomedzi nezadaných európskych aristokratov. O toto prvenstvo by však mohol prísť, Harry totiž vraj už nie je sám.

Do jeho náručia sa na tridsiate narodeniny údajne vrátila jeho posledná láska Cressida Bonas. Hoci kráľovský palác ich vzťah nepotvrdil, teraz by to vraj mohlo - po rozchode a opätovnom zvítaní - vydržať.

Cressie sa vracia

Princ Harry má pestrý život, aj ten ľúbostný. Jeho schádzanie a rozchádzanie s blondínkou Chelsy Davy sa stalo legendárnym. Podobne to vyzeralo aj s inou svetlovlasou mladou ženou po jeho boku, Cressidou Bonas.

Tanečnica z bohatej rodiny sa zdráhala vzdať kariéry a vstúpiť do manželstva s mladším Dianiným synom. Napokon vyhlásila, že sa na taký závažný krok ešte necíti pripravená. Harry podľa kamarátov po rozchode smútil, no skôr v súkromí ako tam, kde ho mohli všetci vidieť. Po rozpade vzťahu sa totiž na párty objavil s nejednou kráskou.

Na scénu sa však práve znovu vrátila dvadsaťpäťročná Cressida. Ak je to znak, že Cressie dospela a teraz to so vzťahom myslí vážne, naplní sa Harryho sen. Princ, ktorý dlhé roky vyhľadával večierky, kde tieklo šampanské prúdom a viac času ako so svojimi priateľkami trávil s kamarátmi z armády, vyhlasuje, že by sa rád usadil.

Do prvej línie sa po druhom návrate z Afganistanu zrejme už tak ľahko nedostane. Kráľovná Alžbeta II. svojho času povedala, že ak chce ostať v kontakte s armádou, uvíta, ak to bude z kancelárie spoza písacieho stola. Princ Harry teda ostal v Londýne a armádu organizuje prostredníctvom papierovania. K jeho prvým aktivitám patrilo zorganizovanie vojenskej prehliadky.

Mala čas všetko si premyslieť

Podľa princových známych je všetko jasné. Harry by teraz dal rád vzťahu s Bonas, ktorý vydržal dva roky, druhú šancu. A jeho staronová láska takisto. Na nedávnom športovom podujatí Invictus Games na počesť vojnových veteránov videli účastníci niekdajší pár opäť spolu.

„Cressida mala čas premyslieť si, či je pripravená skúsiť to s Harrym ešte raz. Harry sa s ňou opäť nežne zblížil,“ hovorí informovaný zdroj. Podľa známeho z blízkosti dvojice skutočnosť, že blondínka sa objavila na podujatí, ktoré zorganizoval princ Harry osobne, znamená veľa. „Po akcii sa spolu navečerali uňho doma,“ naznačil.

Žiarlila

Po rozchode s Cressidou sa Harrymu pripisovalo niekoľko románikov. Flirtoval s dámou z charitatívnych večierkov Camillou Thurlowovou, neskôr ju vymenil za Amandu Sheppardovú, exmanželku speváka Bryana Ferryho. Znalci scény nevylučujú, že princove aférky spôsobili, že Bonasová k nemu opäť zahorela láskou.

„Cressida by to nepriznala, ale nebolo by prekvapením, keby na ženy, ktoré boli s Harrym, žiarlila. Keď mala obavy, že ho môže stratiť, možno si uvedomila, ako rada dá vzťahu novú príležitosť,“ špekuluje kamarát dvojice. Nielen Bonas, ale aj princ je vraj v siedmom nebi, keď si znovu padli do náručia.

„Keď ho Cressie opustila, bol zničený. Hoci nič nedal najavo, ranilo ho to. Stále je do nej zamilovaný a myšlienky, že ju získa späť, sa nikdy nevzdal. Tentoraz urobí všetko pre to, aby sa to nepokazilo,“ tvrdí princov kamarát.

Tajné stretnutie

Láska princa a blondínky je vraj opäť intenzívna. V deň Harryho tridsiatych narodenín, 15. septembra, si dali vzájomný dar tak, aby o tom nikto nevedel. Stretli sa tajne, no nejednému zamestnancovi paláca bolo nápadné, že sa Harry vybral zamaskovaný v mikine s kapucňou ku kinu Odeon.

Z opačnej strany sa k nemu náhlila Cressie, oblečená v sivom. Keď sa k sebe priblížili, na zlomok sekundy sa chytili za ruky. Potom odišli ku vchodu do kina každý sám. Utajenie sa im podarilo takmer dokonale, vedelo o nich len pár náhodných pozorovateľov. Podľa Harryho priaznivcov išlo o niečo také významné, ako bolo oznámenie, že manželka princa Williama Catherine čaká druhé dieťa.

Na spomínaných hrách na počesť vojnových veteránov sedela Cressida v publiku a bolo pozoruhodné, s akým nadšením tlieskala Harrymu, keď predniesol príhovor.

Zdroj z paláca navyše uviedol, že ich odlúčenie vlastne nebolo odlúčením: „Boli v kontakte, Cressida ho po oficiálnom rozchode v Kensingtonskom paláci viackrát navštívila. Využila málo známy bočný vchod.“ Aj po návšteve kina Cressida Bonasová nastúpila do taxíka, ktorý ju odviezol do Kensingtonského paláca. Harryho tam zaviezol šofér.

Dohodnú sa?

Priaznivci Harryho a Cressie sú nadšení, na dvore však nabádajú na opatrnosť. „Ešte je priskoro povedať, či sú spolu. Ak by to tak aj bolo, vzťah neoznámia verejne. Budú sa snažiť, aby ostal len medzi nimi tak dlho, ako sa bude dať. Inak by sa Bonasová cítila pod tlakom,“ hovorí zdroj.

Pôvodný dôvod rozchodu princa a tanečnice sa nezmenil. Cressida chce pokračovať v tanečnej kariére, tradičnú rolu princeznej odmieta. Pozornosť verejnosti ju vyvádza z miery. Skeptici upozorňujú, že z podobných dôvodov stroskotal vzťah Harryho s Chelsy Davy.

Teraz je však Harry rozhodnutý nedopustiť, aby to zašlo tak ďaleko. Aj preto, že Cressida preňho znamená viac ako Chelsy, lebo sa k nemu väčšmi hodí. Vyrastala v britskej aristokratickej rodine, pozná finesy vysokej spoločnosti. Kamaráti sa s rovnakými či podobnými ľuďmi ako Harry a rozumie si s jeho sesternicami Eugenie a Beatrice.

Rafinovaný útok

Hoci Cressie pôsobí jemne a zraniteľne, nič zo ženskej rafinovanosti jej nechýba. Ak u nej Harry zámerne vyvolal žiarlivosť, keď sa objavoval s inými, ani ona nezaháľala. Možno ju inšpirovala jej nádejná švagriná Kate. Tá sa s Harryho bratom Williamom rozchádzala a schádzala, lebo váhal so sobášom.

Počas odluky Kate stavila na stratégiu - ukážem ti, že aj bez teba veľa dokážem, a budeš prekvapený, ako dobre budem vyzerať. Aj Bonasová s nadšením chodila do spoločnosti v oblečení, ktoré zvýrazňovalo jej vnady, a pre každého mala úsmev. V prípade Willliama plán Kate Middeltonovej zabral.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní