Otec Dušan: Vo svojej dcére sa podľa všetkého videl.

Čudné vzťahy v rodine Dary Rolins: Pre PLUS 7 DNÍ prehovoril jej strýko

Speváčka Dara Rolins nesplnila otcovi posledné želanie. Prial si byť pochovaný do zeme, no najbližší sa s ním rozlúčili v krematóriu.

Žala jeden úspech za druhým a doma si ju nevedeli vynachváliť. Nálada v rodine Dary Rolins sa však zmenila. Pre jej vzťah s kontroverzným raperom Patrikom Rytmusom Vrbovským na ňu pravdepodobne niektorí príbuzní začali pozerať cez prsty. Už pred pár mesiacmi čo-to naznačila speváčkina stará mama Božena Gambošová.

V rozhovore pre PLUS 7 DNÍ vtedy povedala, že priateľ slávnej vnučky sa jej nepozdáva a dokonca ho nechce stretnúť. S nadhľadom však dodala, že nechce byť žiadna striga. „Čo sa mne neľúbi, to si ty nechaj doma pre seba. Ja ho nepoznám, mne sa však nepozdáva,“ povedala vraj Dare sympatická deväťdesiatjedenročná babka.

Keď sa mala minulý štvrtok popová hviezda rozlúčiť s otcom Dušanom, ktorý skonal týždeň predtým, v rodine si opäť zavarila.

Fotila sa s personálom

Nestihla totiž pohreb otca, ktorého vo veku šesťdesiatosem rokov nečakane skolila mozgová príhoda. V čase, keď sa s ním v bratislavskom krematóriu lúčili najbližší, Dara trčala v dopravnej zápche. Dopravu na diaľnici z Prahy do Bratislavy totiž na niekoľko hodín paralyzovala nehoda kamióna. „Sú veci, ktoré sa dajú vybaviť skôr. Myslím si, že pohreb príbuzného, blízkeho… Skrátka, mala tu byť,“ len ťažko hľadal slová Darin strýko Ľubomír, s ktorým sme po pohrebe hovorili. Po bratovom náhlom skone zostali len traja súrodenci. S mamou, ktorá prišla o syna, trávil najťažšie chvíle práve on. Preto nevolil voči známej neteri až také diplomatické slová.

„Musí si kupovať šaty, musí hento, musí toto, ale ono sa to dalo stihnúť,“ podotkol sklamane. Daru v Bratislave márne vyčkávala mama Zlatica aj so staršou dcérou Janou. V krematóriu pritom nechýbali Dušanovi priatelia ani bývalí kolegovia z práce. „Brat robil v dopravnom podniku a poviem vám, prišiel tam plný autobus chlapcov. Bolo ich tam tridsať-tridsaťpäť. Ozaj, keď si toho človeka vážite, hoci vám už nemôže nič dať, nič povedať, jednoducho prídete,“ podotkol veľavravne Ľubomír Gamboš, ako znie pôvodné priezvisko rodiny.

Až po prvých úspechoch vtedy ešte malej speváčky sa jej otec Dušan s celou svojou rodinou premenovali na Rolincovcov. Vráťme sa však ku gestu bývalých kamarátov z dopravného podniku, kde Dušan pracoval s prestávkami v rokoch 1965 až 2011.

Kolegovia na neho nezabudli, hoci do dôchodku odišiel už pred piatimi rokmi. Na pohreb si dokonca požičali unikátny model autobusu Škoda RTO. Mimochodom, na jeho rekonštrukcii sa podieľal aj Darin otec. Prítomnosť verných kamarátov by Dušana dozaista potešila. Menej už to, že rodina nesplnila jeho posledné želanie. „On mal prianie. Chcel byť pochovaný do zeme a oni mu to nesplnili. Spálili ho v krematóriu. Hoci je to ich vec, ale aj tak… No…“ hneval sa Darin strýko.

S vylúčením Patrika

Nech už to bolo akokoľvek, jedna vec sa nedala prehliadnuť. Dara síce meškala, no na cestu do Bratislavy sa aspoň vydala. Prekvapivo - sama. Jej dlhoročný priateľ Rytmus pri nej v ťažkých chvíľach nestál a nepodporil ju. Dokonca ešte aj na smútočnom venci, ktorý do krematória dala Dara poslať a na rozdiel od nej prišiel včas, stálo: „Odišiel si pod krídlami anjela. Dcéra Darinka a vnučka Lolinka.“

Žeby náznak, že v rodinných vzťahoch nebolo všetko v poriadku? Známy slovenský raper sa zrejme v rodine Rolincovcov neteší veľkej obľube. Babka Božena ho zatratila už v čase, keď v roku 2010 sedel v porote speváckej súťaže SuperStar. Vraj ho vôbec nemohla vystáť. „Bolo tam nejaké dievča, ustráchané, uplakané a on jej povedal, že by si mala ísť radšej utrieť riť. Moja mamka je dosť nábožne založená a to sa jej dotklo. Jej to stačí. Má podľa nej nevyberané vyjadrovanie,“ spomína na príhodu Darin strýko. On sám sa so slávnou neterou stretáva zriedkavo.

„Ona má ten čas našpikovaný,“ vysvetľuje. Po zlepšení rodinných vzťahov však celebritný pár asi netúži. Čosi naznačujú detaily. Napríklad, keď speváčka v minulosti prespávala v Bratislave, nikdy nie u rodičov. „A to majú štvorizbový byt! Vždy si rezervuje hotel v centre hlavného mesta. Keď tam príde, nikdy jej nepovedia, že nemajú voľné. A keď je Patrik v Bratislave, vždy sa asi tam stretávajú,“ dozvedáme sa o zvláštnom zvyku.

Nebolo jej dopriate

Dara sa rodine venovala len pár hodín aj tentoraz.

Nielenže zmeškala poslednú rozlúčku, nedorazila ani na zádušnú omšu k bratislavským saleziánom o deň neskôr. Vo štvrtok s mamou Zlaticou a ostatnými pobudla pár hodín na kare a vzápätí odcestovala späť do Prahy. Už cez víkend však vystupovala s výstredným dekoltom a v kvetovanom outfite na akcii v Rajeckých Tepliciach. Hostia boli pritom asi jediní, kto sa strachoval o to, či vôbec známa speváčka vzhľadom na smutné okolnosti zaspieva.

„Nemali sme o tom žiadne pochybnosti. Manažér nám nevolal, takže všetko bolo tak, ako sme sa dohodli. Hostia sa síce pýtali, či príde, ale nič sa nezmenilo,“ povedala nám recepčná z kúpeľov, v ktorých Dara v sobotu večer spievala. Do luxusného zariadenia dorazila vysmiata aj so svojimi tanečnicami. A hoci s kolegom Štefanom Skrúcaným chvíľku naťahovali publikum, napokon aj zaspievala.

Na improvizované pódium prešla cez kuchyňu, kde sa ešte stihla odfotiť s personálom. Večer si užila najmä mužská časť publika, ktorej sa Dara venovala výnimočne nápadito - občas sa im napríklad posadila na kolená. Pri pesničke Anjelik môj jej však vyhŕkli slzy, očividne mala problém dospievať.

„Toto je moja prestávka,“ zhodnotila neskôr ako profesionálna speváčka, že pódia sa nevzdá ani počas smútku. Po vystúpení v Rajeckých Tepliciach údajne utekala na ďalšie. Na bolesť a nezhody v rodine sa asi snaží štyridsaťtriročná speváčka zabúdať prácou. A ako odpovedala kritikom, ktorí zaplavili sociálne siete nepríjemnými statusmi na adresu dcéry, ktorá nestihla otcov pohreb?

„Nestojím o prejavy súcitu nad tým, aké strašné pocity sa odohrávali v mojej duši a srdci, keď som si musela v tej niekoľkohodinovej zápche reálne priznať, že už to nestihnem… Proste mi to nebolo súdené... nemalo to tak byť a mohla som sa na hlavu postaviť. Možno ocko nechcel, aby som ho takto videla a trápila sa ešte viac... Ktovie.“


VIDEO Plus 7 Dní