Starí dobrí známi: Niekdajší protivníci si dnes na verejnosti vymieňajú úsmevy. Naposledy si dobre „pokecali“ aj v podniku na nábreží Dunaja. Takto ich na nedávnej akcii v Prahe zachytil kameraman markizáckej Smotánky

Ďalší Kočnerov kamoš? K oligarchovi má podozrivo blízko bývalý politik!

Marián Kočner a Pavol Rusko sa roky nenávideli. Až nedávno šokovali Bratislavčanov, keď spolu popíjali na nábreží Dunaja. Čo je za ich zmierením?

Nedávno sa návštevníkom v istom bratislavskom nákupnom centre naskytol nevšedný pohľad. Pri jednom stole sedeli dvaja muži, o ktorých sme si takmer dvadsať rokov mysleli, že sa nemôžu vystáť. Marián Kočner a Pavol Rusko spoločne popíjali drinky a zanietene klebetili. Ako starí známi, ktorí sa už dávno nevideli.

Čítajte viac:

Ruskova vila zmenila majiteľa: Získal ju syn známeho oligarchu

Posadnutý?

Pozoruhodný vzťah dvoch milionárov sa stal rokmi legendárnym. Mnohí si myslia, že sa spoznali ešte ako chudobní študenti, no nebolo to celkom tak. „Registrovali sme sa ešte v čase, keď sme chodili recitovať na Hviezdoslavov Kubín, ktorý som raz aj vyhral. Ani neviem, či sme boli v tej istej kategórii, ale odtiaľ si ho pamätám,“ prezradil nám Rusko, kedy sa vlastne s budúcim protivníkom Kočnerom stretol prvý raz. Potom obaja študovali žurnalistiku na Univerzite Komenského, no Kočner bol o rok mladší, takže sa len stretávali na chodbách a údajne sa poznali len zbežne.

Neskôr v tvrdom biznise to už bola iná káva. Väčších rivalov azda nebolo. V roku 1998 teatrálne bojovali o Markízu a neskôr Kočner skúpil pozemky, ktoré na výstavbu kórejskej automobilky Kia potreboval práve Rusko ako minister hospodárstva. A keď sa po odchode z politiky zadlžil a nevedel predať svoju luxusnú vilu na Strmých vŕškoch, na scéne sa opäť objavil Marián Kočner.

Rok 1998: Tvrdo bojovali o Markízu. Foto: ČTK

Dom, na ktorý banka uvalila exekúciu, kúpil. Zainteresovaní sa usmievali, chápali to ako ďalší úder v spore dávnych nepriateľov. Teraz to vyzerá, že bol posledný. Čosi naznačila vlaňajšia premiéra predstavenia o dvoch znenávidených rodoch. Dnes už aj producent Pavol Rusko v Prahe premiéroval muzikál Rómeo a Júlia a Marián Kočner si ho nenechal ujsť.

Keď sa stretli na recepcii, všetci okolo onemeli, no oni si len vymenili úsmevy a zavtipkovali. Posedenie pri drinku však skutočne nikto neočakával.

Vyrozprávali si staré krivdy

„Keď sa s niekým stretnete, môžete sa pozdraviť, nie?“ čudoval sa kontroverzný podnikateľ Marián Kočner, že sa ho na Paľa vôbec pýtame. Dnes sa cez médiá háda skôr s Borisom Kollárom a je zjavné, že na niekdajšie doťahovačky s Ruskom už nemyslí. „Ale ja som mu nikdy nešiel po krku,“ uisťoval nás.

Čítajte viac:

Chceli Hatinu zabiť už skôr? Skloňuje sa meno kontroverzného podnikateľa

Po čase emócie vyprchajú. Vychádzame spolu, ale nedá sa povedať, že sme kamaráti. Je však pravda, že sme sa minule náhodne stretli.“ Ako nám spresnil Pavol Rusko, práve vďaka náhodnému stretnutiu si mnohé vydiskutovali. „Pospomínali sme, čo bolo a ako bolo. Povedali sme si veci, ktoré nám interpretovali inak. Keď dvaja ľudia medzi sebou nekomunikujú, tí tretí z toho ťažia. Snažia sa im podsunúť informácie, z ktorých môžu vyťažiť, lebo vedia, že si to jeden k druhému nepôjde overiť.“

Svoj vzťah s Kočnerom bývalý riaditeľ Markízy zhrnul takto: „V istom momente riešil nejaký obchodný prípad a ja som bol človek, ktorý ten obchodný prípad bránil. Dopadlo to nejakou remízou. A s odstupom času to ani jeden z nás nevníma osobne. Keď sa pozriem na svoju minulosť, tak Maroš Kočner určite nie je medzi ľuďmi, ktorí ma v živote oklamali alebo sklamali. On sa nikdy netváril, že je môj kamarát. Nikdy mi nič nedlhoval, nikdy mi nič nesľuboval. Na rozdiel od pár desiatok iných, od ktorých som tú dýku do chrbta cítil oveľa intenzívnejšie a ťažšie. Môj zoznam ľudí, o ktorých si myslím, že sa zachovali odporne, je úplne iný. Je tam Dočekal, Lintner a celá plejáda takzvaných kamarátov, ktorí urobili to, čo urobili. Ale to je už plač nad rozliatym mliekom. Raz si to všetko povieme v knihe. Tú napíšem, keď pôjdem na dôchodok,“ prisľúbil bývalý minister.


VIDEO Plus 7 Dní