Milan Cílek s Karin Habšudovou.

Ďalšie Bonaparte?! Bývalý viceprimátor buduje veľkolepú vilu v „bašternákovskom“ štýle!

Ani sedem protestov pred kontroverznou bytovkou Bonaparte neodradilo jej obyvateľa, bývalého viceprimátora Milana Cíleka k ďalšej stavbe v rovnakej lokalite. Na dohľad odtiaľ začal budovať ďalší skvost v dnes už zľudovelom „bašternákovskom“ štýle. Len letmý pohľad na pozemok a rozostavanú stavbu stačí na to, aby bolo každému jasné, že majiteľ mal veľké oči.

Cílek s manželkou, bývalou tenistkou Karin Habšudovou kúpili pozemok aj s rodinným domom na ulici Pri hradnej studni v roku 2014. Má niečo vyše desať árov a nachádza sa v lukratívnej štvrti nad Bratislavským hradom. „Pôvodný majiteľ ho predával za 950 tisíc eur, čiže mohli ho kúpiť približne za 900,“ odhaduje človek znalý kúpy.

Ďalšia stavba podobná Bonaparte? Foto: Archív

Tomu, odkiaľ mohol vziať bývalý komunálny politik také peniaze, je záhadou. Deň pred posledným Silvestrom získal od staromestského stavebného úradu nielen stavené povolenie na nový rodinný dom, ale aj možnosť zbúrať ten existujúci. Cílekova ďalšia investícia však nabrala väčšie rozmery.

Územný plán zóny Mudroňova-juhozápad hovorí jasnou rečou. Špecifikuje, že v regulačnom bloku, do ktorého spadá Cílekov pozemok, je možné zastavať len 30 percent z pozemku. Už teraz má Cílek vybetónovanú jamu a, zdá sa, že ťahá základy o rozlohe asi na úrovni polovice pozemku! Ak je to tak, porušil tým záväzný regulatív a jednu zo základných stavebných podmienok v danej lokalite. O tom, že na stavenisku chýba tabuľa s označením a údajmi o stavbe, je už aj asi zbytočné písať.


VIDEO Plus 7 Dní