Šoféroval: Napriek tomu musel herec počúvať pokriky, aby už toľko nepil.

David Hasselhoff žúroval vo Viedni

Herec David Hasselhoff sa zúčastnil na bláznivých milionárskych pretekoch.

Automobilové preteky pre rozmarných boháčov Gumball 3000, vedúce naprieč Európou do Monaka, tento rok územie Slovenska obišli. Štartovali v dánskej Kodani, prechádzali cez Moravu a zastávku mali aj v susednom Rakúsku. Objavili sa informácie, že na štart kontroverznej rely sa postavili aj tri autá so slovenskými ečevéčkami z okresu Komárno.

So štartovým číslom 91, 92 a 93 pretekali slovenskí majitelia s autami Rolls Royce Phantom, Ferrari F12 Berlinetta a Ferrari 458 Spider, no ani jeden z nich sa vo Viedni nezastavil.

Na luxusných fárach sme videli najmä Francúzov, Nemcov, Britov a Fínov. Najväčšou atrakciou sa i napriek tomu, že nejazdil po komunikáciách, stal šesťkolesový Batmobil. Organizátori ho viezli na nákladnom aute a na zastávke ho len vystavili. Ľudí potešil aj herec David Hasselhoff.

Hviezda: David Hasselhoff dorazil do Viedne v aute, ktoré malo volant na pravej strane. Foto: Martin Domok

Bez plaváka

Vo Viedni sa stali preteky veľkolepou udalosťou, na luxusné autá sa prišli pozrieť stovky ľudí vybavených fotoaparátmi a kamerami. Niektorí si priniesli aj kartón piva na osvieženie a na chodníku si spravili malú párty. Popritom sledovali dianie a pokrikovali na jazdcov, nech pridajú plyn.

Hviezda televíznych seriálov Pobrežná hliadka a Knight Rider sa preslávila svojimi alkoholickými excesmi, preto sa mnohí pýtali, či dorazí triezva. David sa objavil až okolo desiatej hodiny večer a ihneď zožal obrovský potlesk. Šoféroval luxusné Audi R8 a po tom, ako z auta vystúpil, spustil sa veľký krik. „David, nepi už toľko vína!“ ozývalo sa spoza mantinelov. Američan sa tomu len zasmial. So všetkými sa privítal a popodával si ruku, znova nastúpil do auta a namieril si to na milionársku párty.

V netopierej tematike pokračoval saudskoarabský tím Galag, ktorý osedlal zmenšený model Tumbler Batman približne za jeden a pol milióna dolárov. Špeciálne vozidlo postavili v štúdiách Parker Brothers na Floride. „Rozhodli sme sa, že budeme originálni,“ uviedli na svojej stránke.

Hlavné mesto Rakúska bolo len jednou z viacerých zastávok na trase dlhej päťtisíc kilometrov, kde čakala účastníkov pretekov veľkolepá párty. Dve autá po večierku v ruskom Petrohrade už v pretekoch nepokračovali. Vraj kombinácia dažďa, vetra a silného motora spôsobuje vážne škody.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní