Tínedžerka Lila Grace svoju matku Kate nešetrí.

Dcéra Kate Moss matku nešetrí: Si smiešna, zabaľ to!

Britská supermodelka Kate Moss sa v módnej brandži pohybuje už doslova desiatky rokov. Svoje najväčšie kritičky nemala medzi konkurenciou, ale vo vlastnej rodine.

„Mama mi vždy vravela, že nie som fotogenická,“ priznala sa jedna z najúspešnejších modeliek sveta Kate Moss. Svoju kariéru začínala ako štrnásťročná. Odchytili ju skauti z agentúry na newyorskom letisku J.F. Kennedyho, spravili zopár záberov polaroidom a odporučili jej prísť na niektorý z londýnskych kastingov.

Kate sa v brandži pohybuje dlhé roky.
Kate sa v brandži pohybuje dlhé roky.
Getty Images

Kate sa v brandži pohybuje dlhé roky. Foto: Getty Images

Matka bola od začiatku skeptická. „Spýtala sa ma – naozaj si myslíš, že môžeš byť modelkou? Odpovedala som jej – to neviem, ale vyskúšam a uvidíme,“ spomína 42-ročná Kate, ktorá je stále aktívna na módnych mólach a popri tom sa venuje návrhárstvu.

Mama však nie je jedinou ženou, ktorá neváha povedať Kate, čo si o nej myslí. Úprimnosť po starkej zdedila aj modelkina 13-ročná dcéra Lila Grace.

„Mami, už vyzeráš smiešne, nechaj to tak. Je to nechutné,“ oceňuje matkino „modelkovanie“ po 40-ke kritická tínedžerka, ktorú má Moss s vydaveteľom Jeffersonom Hackom.

Vek nezastavíš. Na tvári je to už vidieť.
Vek nezastavíš. Na tvári je to už vidieť.
Getty Images

Vek nezastavíš. Na tvári je to už vidieť. Foto: Getty Images

Na Katinu adresu sa podobne nevyberane nevyjadrila po prvýkrát. „Tak ako každá matka, je trápna,“ vyhlásila v jednom z online rozhovorov. „Ale človek ju aj tak musí milovať,“ dodala.