Na hrádzi: Bruško Slotovej manželky je nápadne zaguľatené.

Dieťa na ceste? Slotovej žene narástlo bruško

Manželka Jána Slotu čoskoro odíde s malou dcérou Sofiou do Prahy, no nápadne sa jej zväčšilo bruško.

Ján Slota by mohol pomaličky začať konkurovať plodnému oteckovi Borisovi Kollárovi. Vizuálne to totiž vyzerá tak, že jeho manželka Ľubomíra je v požehnanom stave.

Ak by to bola pravda, národniarovej šesťročnej dcérke Sofii by mohol pribudnúť súrodenec a Slota sa bude môcť popýšiť už päťnásobným otcovstvom.

Len sa najedla?

Politik známy svojím vyberaným slovníkom má syna Petra z prvého manželstva, z druhého zväzku má Pavla, Jána, ako i nevlastnú dcéru Alžbetu, a so svojou súčasnou partnerkou Sofiu. Ľubomíra Slotová sa v minulosti po pôrode netajila tým, že si chce rolu matky rodičky ešte zopakovať. „Určite niekedy v budúcnosti plánujem minimálne jedno dieťa,“ vyjadrila sa v médiách.

O aktuálnosti tohto výroku svedčí najmä zaoblené bruško tridsaťdvaročnej manželky niekdajšieho národniarskeho lídra. Týždenník PLUS 7 DNÍ ju zastihol pri korčuľovaní na piešťanskej hrádzi. V kúpeľnom meste trávi väčšinu času. Venuje sa malej Sofii, nakupuje a podchvíľou zájde do Žiliny.

Práve tam sa Ján Slota po spoločnom mesačnom pobyte s rodinkou v Chorvátsku uchýlil. V reštaurácii Gold Wing, nad ktorou má byt, minulý piatok vládla veselá nálada. Jeho manželka mala meniny. Bolo zjavné, že Slota je v známej ružovej budove viac než doma. Čašník suverénne uložil kytice a dary do červenej audiny Ľubomíry Slotovej. Zvykom je aj to, že jej z kuchyne vždy nabalia jedlo.

Keď módna návrhárka opúšťala podnik, niesla v ruke balenie horčíka, ktorý sa odporúča aj ako výživový doplnok v tehotenstve. Samotný Slota o rozšírení klanu vraj zatiaľ nič netuší. „Tak to by som asi o tom musel niečo vedieť, to nie je pravda. Možno bola po výdatnom obede,“ povedal nám so smiechom.

Slotove dievčatá: Zatiaľ čo on trávi po návrate z Chorvátska čas v Źiline, ony v Piešťanoch. Foto: Emil Vaško

Praha i prevrat

Ján Slota prišiel v máji po svojej bujarej jazde a naháňačke s policajtmi o vodičák. O rozvoz sa mu teraz podľa našich informácií stará manželka a synovia. A voziť ho čoskoro budú musieť aj na väčšie vzdialenosti. Od septembra má totiž jeho dcéra Sofia nastúpiť do školy. A nie hocijakej! „Bola na prijímačkách do exkluzívnej súkromnej školy v Prahe, ktorú navštevujú aj deti diplomatov, a tam bude zrejme chodiť,“ vraví náš zdroj.

Už dlhší čas navštevuje malá Slotová jazykovú školu v Piešťanoch, aby mala základy pre ďalšie štúdium v cudzom jazyku. Je teda pravdepodobné, že sa do stovežatej presťahuje aj Slotova polovička. Politik tak bude mať svoje „baby“ vzdialené vyše štyristo kilometrov.

„To vôbec nie je isté, uvažujeme o troch miestach - Žilina, Piešťany aj Praha,“ dodal Slota. Tak či onak, nudiť sa určite nebude. Ako sme sa z jeho blízkeho okruhu dozvedeli, potichu plánuje veľkolepý návrat na čelo SNS. Uskutočniť ho chce vraj zvrhnutím súčasného šéfa Andreja Danka.

Chata pre Gansého

Okrem toho sa pošuškáva, že zatiaľ stále bývalý šéf narodniarov sa snaží rozbehnúť aj nový biznis v zahraničí - v Chorvátsku i v africkom Benine, z ktorého pochádza jeho dlhoročný pomocník Georges Gansé.

Slota mu medzičasom predal svoju chatu v Dlhej nad Kysucou, ktorú mu ešte ako žilinskému primátorovi v roku 2003 odkleplo mestské zastupiteľstvo za 250-tisíc korún. V dedine majú zatiaľ v živej pamäti Slotove návštevy. „Keď prišiel, celej krčme platil. Ale nechodil sem veľmi často,“ hovorí jeden zo susedov.

Flámy utíchli, keď Ján Slota bývalý pioniersky tábor predal Gansému. Beninčan tu trávieva čas s rodinou - so svojou slovenskou manželkou a dvoma deťmi. Počas našej návštevy stálo pred bývalou „Slotovou chalupou“ vozidlo s diplomatickým označením, na ktorom podľa domácich jazdí Gansého manželka.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní