Michaela je podľa zahraničných fanúšikov hlavným dôvodom, prečo je tatranské video Happy najsledovanejšie na celom svete.

Dievča v bikinách z tatranského klipu si už všimli v Poľsku aj v Taliansku

Tmavovlasá masérka, ktorú preslávilo video na pesničku Pharrella Williamsa, sa chystá opustiť Vysoké Tatry. Kam plánuje odísť?

Stala sa najpopulárnejšou Slovenkou na internete. Vďačí za to celosvetovej mánii vytvárať tanečné klipy k pesničke Pharrella Williamsa Happy.

Ľudia na globálnych sieťach chrlia nové a nové videá z bežných, ale i najexotickejších zákutí planéty - najviac sa kliká stále na to slovenské. Mladí vysmiati Slováci v ňom tancujú vo Vysokých Tatrách, ale, ako poznamenáva deväť z desiatich zahraničných diskutérov, hlavným dôvodom úspechu nie je krása a majestátnosť tatranských končiarov. Ale „to dievča v bikinách“.

Slovenka, ktorá sa zvŕta na vrchole Lomnického štítu, sa volá Michaela Galová. Pracuje ako masérka v jednom z horských hotelov, no to sa už čoskoro zmení. Rada by sa totiž presťahovala do hlavného mesta.

Bola to náhoda

Ako to už býva, aj v tomto prípade sa rodáčka z Piešťan ocitla v správnom čase na správnom mieste. Hoci sa živí niečím iným, občas si privyrába aj modelingom. Bolo teplo a na Lomnickom štíte fotografovala pre istú módnu značku, keď sa zjavili kolegovia z tatranského marketingu. Spýtali sa, či by im pred kamerou nezatancovala.

Aj keď vôbec netušila, o čo ide, mala dobrú náladu a súhlasila. „Trvalo asi pätnásť minút, čo som sa bláznila. Dole sme ešte chvíľu tancovali s náhodnými lyžiarmi, ktorí sa k nám pridali. A potom mi už len poslali link, že som vo videu hviezda,“ zrekapitulovala udalosti dvadsaťsedemročná Michaela.

Amerického speváka Pharrella Williamsa zostrih videoklipov Happy, ktoré mu pustili v talkshow Oprah Winfreyovej, dojal. Michaela si však na tom veľmi nezakladá. „Reakcie ľudí na internete som najprv sledovala intenzívne, teraz už pomenej. Happy je jedna vec, moja práca druhá.“

Zo sveta modelingu a hostesingu sa totiž pred časom rozhodla presunúť do inej sféry. „Zarábala som, ale nemala som pocit, že robím niečo poriadne. Mám rada výzvy. Dovtedy som sa nerada dotýkala ľudí, ale išla som do toho, že sa stanem masérkou, a dnes ma to veľmi baví,“ priznáva.

Pozrite si klip, ktorý Mišku preslávil:

Sťahuje sa

Vďaka klipu, ktorý ju preslávil, krásnej tmavovláske vraj nepribudli noví klienti, ale vždy ju poteší, keď ju niekto spozná. „Aj dnes vo vlaku sa ma na to niekto pýtal,“ podotkne.

Napriek tomu jej pesnička Happy predsa len šťastie priniesla. „Mám nejaké ponuky na reklamu, ale ešte chvíľu bude trvať, kým si z nich vyberiem a kým sa to spustí. Napríklad z Talianska mi písal manažér, ktorý pripravuje marketing pre nejakú cestovku. Ozvali sa aj z Poľska, kde chystajú jednu veľkú reklamnú kampaň.“

Zatiaľ sa však tatranská masérka, ktorá je už päť mesiacov podľa jej slov šťastne nezadaná, pripravuje na iné zmeny. Vysoké Tatry, kde sa stretáva prevažne iba s turistami, ktorí prichádzajú a hneď odchádzajú, sa chystá opustiť.

„V Tatrách som už takmer dva roky a som tu úplne sama. Brala som to ako skúšku, či tu vydržím. Bola to výborná skúsenosť, ale cítim sa tu trochu ako na samote. Teraz tu stále fúka a niekedy aj štyri dni nevyjdem z hotela. Už som sa prebrala z eufórie a je čas pohnúť sa ďalej.“


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní