Dočkali sa obaja! DiCaprio aj Morricone premenili oscarový sen na realitu

Oscarový večer je za nami a priniesol odpoveď na najdiskutovanejšiu otázku ostatných mesiacov.

Najdiskutovanejšia hádanka tohtoročných Oscarov je rozlúštená. Svojho prvého Oscara nakoniec skutočne - na piaty pokus - získal 41-ročný americký herec Leonardo DiCaprio. Zlatú sošku mu priniesla úloha lovca kožušín, odsúdeného zomrieť v drsnej prírode Južnej Dakoty v prvej polovici 19. storočia, vo filme The Revenant (Zmŕtvychvstanie).

DiCaprio tak porazil Matta Damona z filmu Marťan i britského kolegu Eddieho Redmaynea, ktorý sa zaskvel v životopisnom filme Dánske dievča.

Takto Lea vystískala herecká kolegyňa Juliane Moore. Foto. TASR

Čítajte viac:

Člen filmovej Akadémie: Oscara pre DiCapria Blanchett? Ani omylom!

Morricone sa dočkal

Z Oscara pre najlepšiu herečku v hlavnej úlohe sa teší Američanka Brie Larson. Vo filme Room stvárnila matku snažiacu sa spríjemniť detstvo synovi, s ktorým je väznená v jednej izbe. Dvadsaťšesťročná herečka tak nechala za sebou herecké legendy Cate Blanchett (Carol) a Charlotte Rampling (45 rokov).

Najlepšia herečka Brie Larson sa teší zo zlatej sošky. Foto: SITA

Oscara pre najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe prevzal Mark Rylance z filmu Most špiónov a vyfúkol tak sošku napríklad aj Sylvestrovi Stallonemu. Oscar pre najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe patrí Švédke Alicii Vikander za stvárnenie role manželky dánskeho transsexuálneho maliara Einara Wegenera vo filme Dánske dievča.

Čítajte viac:

Zo zákulisia Oscarov: Hollywoodska paráda, ako ju diváci nevideli

Svojho prvého Oscara za najlepšiu hudbu získal legendárny taliansky skladateľ Ennio Morricone za hudbu k filmu Osem hrozných režiséra Quentina Tarantina. Osemdesiatsedemročný Morricone premenil až svoju celkovo šiestu nomináciu na Oscara v danej kategórii.


VIDEO Plus 7 Dní