Dogabaná či ikona? Adela Banášová a šaty v Chart Show

Adela Banášová si šaty, vďaka ktorým bola zrazu „tehotná“, kúpila do svojho súkromného šatníka.

Aktuálne módne vychytávky má Adela Banášová „na háku“. „Lebo ma len nútia, aby sme si ich kupovali v lacných verziách ušitých ľuďmi tretieho sveta. Kupujem si podľa možnosti naše a české výrobky. A také, ktoré sa mi páčia. Skôr nadčasové,“ prezrádza obľúbená moderátorka, ako to má v súkromí.

Keď však nakrúca, krútia sa okolo nej vizážistky, štylistky, kostymérky. Napriek tomu v Chart Show nedávno vzbudila rozruch. Krásne červené šaty sa jej „nazberkali“ na bruchu, a tak mal celý národ na niekoľko dní postarané o tému na klebety. Adela je tehotná, mysleli si všetci.

Najprv márne protestovala. Potom radšej zmenila stravovacie návyky. „Po večeroch už veľmi nejem. Potom sa mi nafúkne brucho. Šaty za to nemôžu,“ smeje sa moderátorka, ktorá medzičasom róbu z dielne slovenskej dizajnérky Michaely Ľuptákovej rehabilitovala.

Tým najlepším možným spôsobom - za pár stovák eur skončili v jej súkromnom šatníku. „Šaty, ktoré nosím v Chart Show, nie sú až také drahé, niektoré, ktoré mi ušije Miška, si dokonca kúpim,“ potvrdila nám.

Nešťastná

Autorku šiat, ktoré rozrušili Slovensko, kritika zaskočila. „Čakala som ju pri iných veciach, ale v tomto prípade vôbec,“ povzdychla si, keď sme ju oslovili. „Šaty sedeli normálne. Mali sme ich odskúšané, odfotené, na kamere vyzerali výborne. Nepredpokladala som, že takáto vec by mohla spôsobiť šok pre diváka.

Ale aj tú najväčšiu svetovú topmodelku možno nájsť v pózach, kde nevyzerá najfotogenickejšie. Na druhej strane, kto môže povedať, že nemá na sebe nejaký faldík, keď sa zle otočí?“ spýtala sa nás Michaela Ľuptáková, ktorá spolupracuje na Chart Show s hlavnou módnou štylistkou Zuzanou Kanisovou.

Čítajte viac:

Módne dvojičky: Známe moderátorky sa obliekajú podozrivo podobne

Je to celá veda

Moderátorku obliekajú nielen do šiat slovenských tvorcov, ale aj do bežnej konfekcie. „Sú veci, v ktorých sa cítim menej pohodlne, ale to zistím väčšinou až na kostýmovej skúške,“ vysvetľuje Adela, ktorá služby svojich štylistiek využíva dlhé roky. Ani ony sa na nič nesťažujú.

„Adela je veľmi príjemná, viac-menej bezproblémová. Samozrejme, vyjadrí svoj názor, ale zároveň chápe, že na obraze vyzerajú niektoré veci inak ako v bežnom živote,“ tvrdí Michaela.

No len čo začne rozoberať detaily televízneho obliekania, vyjde z toho, že ide o hotovú vedu. Treba sa prispôsobiť postave moderátorky, téme jednotlivých dielov či relatívne tmavej scéne, kde niektoré farby ako hnedá či bronzová zanikajú.

„Zásada je taká, že veci by mali byť trendové a mali by fungovať práve na Adele. Nejde o to, aby to bolo najmódnejšie na svete. Nemyslím si, že niektoré veci, ktoré sú aplikovateľné v iných krajinách a na iných ľuďoch, by rovnako dobre fungovali u nás. Chart Show je vďačná v tom, že vidieť celú postavu.

Adela veľmi dobre vyzerá v bielej. V zásade aj červená je na nej veľmi pekná, aj keď táto farba sa nemôže tak často opakovať. Svedčia jej jemné farby, pekne na nej fungovali napríklad svetlomodré šaty,“ zhrnula Michaela Ľuptáková.

Pri obtiahnutých opatrne

No nejde vždy len o farbu. Myslí si to aj nezávislá módna štylistka Andrea Ziegler, ktoré pre nás zhodnotila, ako sa jej Adela Banášová páči v Chart Show.

„Oblieka sa rozmanito, vždy je trochu iná. Adela je postavou hruška, čo znamená, že má plecia užšie ako boky a výrazný pás. V jej prípade by som bola opatrná s výberom príliš obtiahnutých šiat. Kládla by som dôraz na pridanie objemu v hornej časti. Práve takto môžeme docieliť proporčnú rovnováhu,“ radí expertka na módu.

Odporúča staviť na jednoduché strihy, materiály a farebné kombinácie. „Adela je dáma, ktorá nie je stelesnením klasickej krásy, ale má charizmu a šarm, ktorý z nej robí zaujímavú a peknú ženu. Môže sa pýšiť štíhlou postavou, ktorú jej ženy závidia. Pri výbere oblečenia by som sa riadila technickými pravidlami módy. A tiež vhodným výberom farieb.

Tu je dôležité, aby bola zvolená takzvaná priateľská farba, teda farba, ktorá ladí s odtieňom jej pokožky v blízkosti tváre. V opačnom prípade môže osoba pôsobiť unavene, choro, bez iskry a zbytočne si pridáva na veku.“


  • kd
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní