Trpké výročie: Ak sa potvrdí nevera korunného princa Charlesa, desiate výročie sobáša s Camillou dostane trpkú príchuť.

Došlo už aj na Camillu: Okolo Charlesa sa motá neznáma blondínka

Princ Charles údajne podviedol manželku Camillu krátko pred desiatym výročím ich sobáša.

Možno na to následník britského trónu korunný princ Charles (66) nevyzerá, ale u žien mal vždy úspech. Ani pri oficiálnych stretnutiach na verejnosti sa od nežného pohlavia neodťahuje a rád podáva ruku. Tí, čo ho poznajú, tvrdia, že flirtuje úspešne.

Doteraz sa zdalo, že jeho manželke Camille (67) to neprekáža. Podľa znalcov života vie odhadnúť, ktorá žena v jeho blízkosti môže znamenať nebezpečenstvo a ktorá nie. Dnes je všetko, zdá sa, inak. Nedávno sa vraj na princovom panstve Highgrove stalo niečo, s čím sa vojvodkyňa nevyrovnala a údajne sa vyrovnať odmieta.

Neznámy parfum

Camilla, Charlesova druhá manželka, je vraj z toho, čo sa počas jej neprítomnosti na panstve Highgrove stalo, celá bez seba a zúri. Korunný princ ju vraj tesne pred desiatym výročím sobáša podviedol. Vojvodkyňa Camilla strávila pár dní na svojom panstve Ray Mill House, ktorého sa po vstupe do manželstva odmietla vzdať.

Keď sa vrátila do Highgrove, podľa personálu v princovom súkromnom apartmáne zacítila „taliansky dámsky parfum“, aký ona nepoužíva. Služobníctvo britským médiám potvrdilo, že Camillin záchvat hnevu bolo počuť až do záhrady.

Možno namietať, že vôňa cudzieho parfumu ako dôkaz nestačí, no vojvodkyňa už vraj mala podozrenie dávnejšie - a toto mohla byť posledná kvapka.

Manželia tesne po prepuknutí kauzy odcestovali na oficiálnu návštevu USA, kde sa usmievali do fotoaparátov. Hrozba rozvodu je však údajne naliehavejšia ako kedykoľvek v minulosti. O rozluke sa povrávalo už dávnejšie, v roku 2012 sa reči objavili znovu a dodnes neutíchli.

Blondínka v Porsche

Nemenovaný zdroj z prostredia panstva Highgrove poznamenal, že Camilla mala šťastie v nešťastí. Ak by prišla o niečo skôr, mohla sa stretnúť „s blondínkou okolo štyridsiatky v zelenom Porsche“. Camilla neveru neznáša, nemieni sa o manžela deliť s milenkou. Neprajníci to komentujú slovami - tá, čo podvádzala, je teraz podvedená.

Priaznivcov zosnulej princeznej Diany, podľa ktorých Camilla Parkerová- Bowlesová rozvrátila jej manželstvo s Charlesom, je stále dostatok. Za bolestivé vraj vojvodkyňa považuje, že sa tak stalo krátko pred desiatym výročím svadby.

Camillinu nekompromisnosť pre Daily Mail potvrdila jej kamarátka. „Nezastaví sa pred ničím, pôjde na doraz. Po tom, čo spolu prekonali, očakáva, že jej bude verný a bude pri nej stáť.“ V tieni podozrenia z nevery sa nedávne udalosti javia v inom svetle.

Prečo sa Charles sťažuje

Princ Charles sa vraj sťažoval, že vnuka Georgea (1), syna staršieho princa Williama (33) a vojvodkyne Catherine (33), takmer nevidí. Podľa servera Mail Online za to môžu rodičia synovej manželky Carole (60) a Michael (65) Middletonovci. Údajne si vnuka privlastnili. „Carole rozhoduje, kedy bude malý spať, čo bude jesť, rozhoduje o všetkom,“ vraj sa princ zdôveril svojim známym.

Middletonovci strávili s Williamom, Catherine a Georgeom dovolenku v Karibiku, ich snaha byť malému princovi nablízku sa tým však nekončí, premýšľajú o kúpe sídla v Norfolku. Catherine bude čoskoro opäť matkou a tak budú môcť pomáhať aj s ďalším potomkom.

Po pôrode nešla z nemocnice do Kensingtonského paláca, ako odporúča nepísané pravidlo, ale k rodičom. Sťažnosť princa Charlesa, že mu berie vnuka, sa dostala ku Carole. Tá sa ohradila, že iba „chce byť dobrou starou mamou“.

Čítajte viac:

Rozčúlený princ Charles: Nedovolia mi vídať vlastného vnuka!

Nové sídlo

Po zámere Middletonovcov kúpiť sídlo v Norfolku to vyzeralo, že aj princ Charles chce byť iba dobrý starý otec. O pár dní neskôr preniklo, že nové prázdninové sídlo hodlá kúpiť aj on, informoval server Mail Online. Hoci s Camillou vlastnia rezidencie v Anglicku a Škótsku, zdalo sa, že vnúčatám - jednému na svete a druhému na ceste - túži darovať priestory na hranie.

Po afére s domnelou neverou získala kúpa sídla inú príchuť. Rokovania princa Charlesa s grófom Peregrinom Eliotom o kúpe rezidencie Port Eliot House so 123 komnatami v anglickom Cornwalle sa už vraj začali. Špekuluje sa, že cena sídla je okolo štrnásť miliónov eur. Princ Charles to s kúpou asi myslí vážne.

Médiá citovali grófovho hovorcu: „Gróf zo St. Germans už kontaktoval organizáciu princa Charlesa Prince Charles Foundation for Building Community kvôli rokovaniam o Port Eliot House. Je to historická stavba a musí byť jasné, aké sú s ňou zámery, aby bola optimálne využitá.“

Prezradí syn kráľovnej Alžbety II., čo so sídlom zamýšľa? Fakt je, že škótsku kráľovskú rezidenciu Birkhall Charles a Camilla využívajú len súkromne ako letnú rezidenciu. Princ má aj vidiecke sídlo Highgrove House, kde ho údajne navštívila milenka.

Povinný úsmev

V čase prepuknutia škandálu Charles a Camilla odišli na oficiálnu návštevu USA, kde sa povinne usmievali do objektívov fotoaparátov. Je to tretia spoločná zahraničná cesta Charlesa a Camilly do USA. Dôvod? Posilnenie diplomatických vzťahy. Program?

Stretnutie s prezidentom Barackom Obamom v Bielom dome, návšteva školy a divadla, cesta do vidieckeho sídla Mount Vernon, domova prvého amerického prezidenta Georgea Washingtona, stretnutie s veteránmi.

Princ Charles ako známy environmentalista nevynechá ani stretnutie s ľuďmi z organizácií na ochranu životného prostredia a dostane vyznamenanie za prínos v tejto oblasti. Na konci návštevy dvojicu čaká kultúrny festival v Louisville v štáte Kentucky. Podľa znalcov je návšteva ticho pred búrkou vo vzťahu princa a vojvodkyne. Finále vraj príde po návrate do Británie.

Vyzná sa

Princ Charles musel čakať 35 rokov, kým sa so svojou milenkou Camillou mohol oženiť - svadba bola 9. apríla 2005. Hoci majú spoločnú rezidenciu v Londýne, Clarence House, obaja radi unikajú do súkromných rezidencií.

Camilla trávi veľa času na svojom sídle Ray Mill House vo Wiltshire, navštevuje ju tam jej päť vnúčat, potomkovia dcéry Laury a syna Toma z prvého manželstva s Andrewom Parkerom-Bowlesom. Ten podľa všetkého o vzťahu svojej ženy s následníkom trónu vedel celé roky a mlčal. Vojvodkynino sídlo je od Charlesovho sídla Highgrove vzdialené dvadsaťsedem kilometrov.

Tam trávi voľný čas zahrabaný v knihách alebo venujúci sa záhrade princ Charles. Dnes už nie je isté, či sám. A to ešte nedávno informovaný zdroj pre noviny Daily Mail tvrdil, že rozdelené spolužitie je kľúč k šťastnému zväzku.

„Camilla vie, ako Charlesa upokojiť. Vie, kedy má byť po jeho boku a kedy je lepšie držať si odstup. Vie, ako mu spraviť radosť, keď odhadne, kedy potrebuje dôverníčku a kedy milenku. Brilantne sa vyzná v tom, ako byť v správnom čase tou správnou ženou,“ prezradil zdroj.

Chúďa Diana

Zdroj dodal: „Chúďa Diana mu to dať nevedela. Tak sa snažila dosiahnuť to, ale nepodarilo sa. Prosto bola príliš mladá. Camilla mala takmer celý svoj doterajší život čas, aby zvláštnosti v princovej povahe pochopila a vyrovnala sa s nimi. Nikto ho nepozná lepšie ako ona.“

Dokonca vraj má jasno aj v intímnostiach. „Už dávno to nie je len sex, prečo sa k nej následník trónu vracia a vracal, aj keď bol s Dianou. Camilla mu vedela vždy povedať, čo má robiť v posteli. On to rešpektoval,“ pokračuje známy. „A majú rovnaký zmysel pre humor.“

Camilla si Charlesov obdiv vyslúžila nielen priamočiarosťou, ale aj zdržanlivosťou. „Camilla mu nikdy nebrala slávu reflektorov, na rozdiel od Diany, tá nedokázala ostať v úzadí. Charlesovi sa to nikdy nepáčilo,“ hovorí zdroj.

Podľa neho princ ľahko podlieha zlej nálade. „Ak Camilla vidí, že Charles nemá dobrý deň, snaží sa ho povzbudiť a ubezpečuje ho, že stojí pri ňom. Všetko, čo robí, robí z lásky k nemu. A on ju preto zbožňuje.“

Čítajte viac:

Svadbu nechcel ani jeden! Charles odmietal bulimičku, Diana záletníka

Tentoraz definitívne?

Problémy v manželstve Charlesa a Camilly sa objavili už v roku 2012. O rok neskôr si vraj vojvodkyňa zbalila veci a rozhodla sa z manželstva vycúvať, informoval americký časopis Globe.

„Camilla je pripravená rozviesť sa, ak dostane bolestné 350 miliónov dolárov,“ prezradil časopisu zdroj, ako inak - nemenovaný. V tom čase vrcholili Camilline problémy s alkoholom. Oficiálne sa nevedela vyrovnať so životom na dvore. Zlatým klincom bolo jej údajné vyhlásenie, že princ William by si mal dať urobiť test otcovstva, či je syn George jeho.

Windsorovcov začala Camilla, ktorá sa vraj pričasto pozerala na dno pohárika, desiť. Napokon údajne s rozvodom súhlasila aj kráľovná Alžbeta II., keď videla, ako jej nevesta po hádkach s Charlesom uniká na svoje sídlo. Nikdy však nikto nevysvetlil, prečo sa manželia hádali.

Popri alkoholizme sa objavili reči, že Camilla je lenivá a nechce sa jej rodinu Windsorovcov reprezentovať. Dnes nie je vylúčené, že Charlesova manželka mala podozrenie, pred ktorým - ak sú reči o Charlesovej nevere pravdivé - neunikla. A inak vyzerá aj jej údajná požiadavka na odškodné po rozvode.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní