Nechcený: Členovia Slovenskej jazdeckej federácie už nevedia Magálovi prísť na meno.

Drsný odkaz pre Magála z jazdeckej federácie: Nechceme ťa tu!

Slavomír Magál, ktorý čelí obvineniam z podvodu, je v jazdeckej federácii nežiaduca osoba. Mnohým členom na valnom zhromaždení pri pohľade naňho za predsedníckym stolom stúpal tlak.

Slavomírovi Magálovi po problémoch a policajných obvineniach z podvodu s eurofondmi nevedia prísť na meno už ani v Slovenskej jazdeckej federácii.

Na valnom zhromaždení v Košiciach si musel exmanžel herečky Kamily Magálovej pred stovkami delegátov z celého Slovenska vypočuť, že tam nie je vítaný.

Podvod?

Predseda ústrednej revíznej a kontrolnej komisie Jozef Gíreth poukázal minimálne na jednu čiernu dušu v Magálovom Jazdeckom klube TJF Motešice. Prečítal čestné vyhlásenie istého Pavla Z., ktorý tvrdí, že nikdy nebol členom jazdeckého klubu registrovaného vo federácii. „Určitá skupina si robí, čo chce. Je to jednoducho zneužitie,“ dodal Gíreth na margo Magála.

Marek Horváth, ktorý dovtedy zhromaždenie viedol, priznal: „Prišlo tam buď k úmyselnému podvodu, alebo k omylu.“ Delegáti boli vyslovene nahnevaní: „Ako je možné, že ten pán disponuje mandátom od človeka, ktorý nie je členom federácie? Nehnevajte sa na mňa, ale to je podvod ako vyšitý. On nemôže hlasovať s mandátom, ktorý neexistuje,“ zaznelo v sále.

Problém bol v tom, že Magál zastupoval viacerých členov jazdeckej federácie a v ich mene hlasoval, teda mal viac hlasov, ako mu zrejme naozaj prináležalo. Možno sa inšpiroval Pavlom Ivanovičom Čičikovom zo slávneho Gogoľovho románu Mŕtve duše, kde hlavný hrdina papierovo skupoval mŕtvych nevoľníkov.

Čítajte viac:

Špekulant Magál: Z bezdomovca spravil konateľa svojej firmy!

Neželaný

Téma Magál začala naberať na obrátkach. Na rad prišli Magálove údajne nezaplatené faktúry voči Slovenskej jazdeckej federácii za posledné dva roky. Magál to odmietol, že o ničom nevie.

„Klub v tejto chvíli neeviduje nijaké podlžnosti voči SJF. Ak by evidoval, tak by to normálnym spôsobom vyriešil. My o dlžobe nevieme. Ak by bola, aj teraz by sme toľko peňazí našli.

Čo sa týka pána Z., je to človek, ktorý bol šesť rokov členom toho klubu a na sklonku minulého kalendárneho roka sa trikrát za sebou tak strašne opil, že sme ho museli odtiaľ vyraziť. Obťažoval malé dievčatá,“ obvinil dovtedy vlastného človeka Magál.

Mnohým členom na valnom zhromaždení pri pohľade na Slavomíra Magála za predsedníckym stolom stúpal tlak. Doslova búrka sa strhla, keď mu jeden z najúspešnejších jazdcov Slovenska Juraj Hanulay dal možnosť, aby viedol zhromaždenie. Veľká časť delegátov na protest začala demonštratívne opúšťať svoje miesta. A už sa nevrátili.

Najstarší delegát v sále Štefan Karahuta Hanulayovi vyčítal: „Nemal si dať mikrofón tomu, ktorého tu nechcú,“ a otočil sa k Magálovi: „Slávo, na východe neprejdeš, ale ani v strede, ani na západe, ani v Bratislave. Sú proti tebe.“

Čítajte viac:

Magálove projekty vyšetrujú elitní policajti. Brusel nám už neverí

Pred súd?

Slavomíra Magála v súvislosti s eurofondmi stíha polícia. Už ho obvinila zo subvenčného podvodu a poškodzovania záujmov európskych spoločenstiev. Podľa našich informácií Národná kriminálna agentúra v najbližších týždňoch vyšetrovanie uzavrie a prokurátorovi navrhne, aby ho obžaloval, teda poslal pred súd.

Pritom mu hrozí až sedem rokov väzenia, lebo ide rádovo až o milióny eur. Podľa polície Magál podvodným spôsobom získal dotácie, na ktoré vôbec nemal nárok. Navyše niektoré mal vrátiť, lebo projekty jednoducho nefungovali, ale on tak doteraz neurobil.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní